Grupa: Dublin
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 49 / Dołącz do tej grupy

Dublin i wszystko co z nim związane


Forum: Dublin / Dyskusje na temat Dublina...
 
AsiaSzym (3.75)
kobieta, lat 40,
Ostrów Wlkp., Polska

Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Mam pytanie - w jakich dzielnicach warto szukać mieszkanka, pokoju. Chciałabym aby była to w miarę bezpieczna dzielnica, gdyż mam rocznego synka, i chciałabym móc z nim wyjść na spacer.

Pomóżcie!!!
Dodano: 15.10.2007 20:35, ostatnio
Odpowiedzi: 18   Odsłon: 5210
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
A tu mamy taką dyskusję: http://www.nadajemy.ie/forum/thread/13



Ania
Dodano: 15.10.2007 22:00
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
polecam Rathmines, Rathgar, Ranelagh najlepsze dzielnice jak dotad w ktorych mieszkalem a zaliczylem juz tu kilka niezle rozstrzelonych przez te 3,5 roku
Dlaczego wlasnie te?
Primo: Sa to dzielnice poludniowe,
Secudno: Maja ceny dzielnic polnocnych
Tercjo: LUAS i wszystkie autobusy do centrum pod nosem (20 min maks na dojazd)
Quadro: Poludnie Dublina jest naprawde kameralne i ladne
Dodano: 16.10.2007 9:03
 
AsiaSzym (3.75)
kobieta, lat 40,
Ostrów Wlkp., Polska
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
dziękuje za odpowiedzi
Dodano: 16.10.2007 9:42
 
tetiszeri (2.83)
kobieta, lat 48,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Mieszkam teraz w Portmarnock, na linii Darta, blisko morza, czasem lataja mi samoloty nad glowa, ale to akurat mi nie przeszkadza. Na lotnisko 10 min taksowka. Mieszkalam w Rathmines i zwialam bo mi bylo za glosno i nie szlo spac w nocy przy pijackich wrzaskach. Urokliwe mieszkanko z wielkimi oknami i 4 metrowym sufitem) Plusem Rathmines jest tzw "wszystko pod reka" i Luas - bardzo dogodny wynalazek. Ale Portmarnock lubie, bo mieszkanie jest nowe i mam 10 minut spacerkiem na plaze.
Dodano: 16.10.2007 21:34
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Generalnie jest tak, że poza osiedlami gdzie ktoś bez odpowiednich referencji może tylko pomarzyć aby wynająć, zaciera się różnica między pólnocnym i południowym Dublinem. Taki jest program rządu irlandzkiego i jest on konsekwentnie od lat realizowany.

Na dzień dzisiejszy najtaniej a bezpiecznie i wygodnie jest mieszkać na obrzeżach Dublina czy innego dużego miasta, to nie tylko Irlandii się tyczy. Wszystko mieć niedaleko, a smrodów sie nie wącha, wieczorem nie trzeba przed bandami anonimowych małolatów (bezkarnych) się kryć.

Czujący się bezkarnie małolaci ciągną do centrum aglomeracji, mieszkaja tanio bo 14osób w mieszkaniu przewidzianym kiedyś dla 3-osobowej rodziny, teraz im ciasno i kolejki do kibla, to wypełzaja na miasto i z nudów robią dym.

Irladczyków by w tym mieszkaniu teraz mieszkało 2-3-ech ech, a w weekendy 30-tu. Dla większości z nich wysokość opłaty za mieszkanie nie ma dużego znaczenia.
Irlandczycy myślący inaczej niż travellersi czy inni myślący o życiu jako o czymś dłuższym niż trzy miesiące, nie mieszkają, a już na pewno nie wynajmują mieszkań w okolicy centrum Dublina.
Pozdrowienia dla mieszkających w Centrum... z Ashbourne
Dodano: 16.10.2007 22:23
 
Fabe (4.10)
mężczyzna, lat 33,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Lucan, a nie pozalujesz
Dodano: 16.10.2007 22:23
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Valdie68 napisał: :Na dzień dzisiejszy najtaniej a bezpiecznie i wygodnie jest mieszkać na obrzeżach Dublina czy innego dużego miasta, to nie tylko Irlandii się tyczy."

... ale nie tyczy się początkujących...

"Moi" mieli okazję mieszkać bezpiecznie i wygodnie w Knocklyon, tuż za M50. Tylko dwie linie autobusowe kusrujące z jako-taką częstotliwością. Dałoby może i radę, ale działało tylko w kierunku "od centrum". Żeby dojechać do centrum należało udać się albo w lewo - 10 minut ostrą piechotką, albo w prawo - 10 minut ostrą piechotką. Czyli - de facto - wydostać się stamtąd można było tylko jedną linią. Czyli - trzeba było wyjść na autobus co najmniej 30 minut przed godziną "zero", czyli ostatecznym momentem wejścia do autobusu. Bo zawsze trzeba liczyć się z tym, że jeden autobus nie pojedzie - jak to dublińskie autobusy. Przekroczenie godzny zero oznaczałoby dojazd do pracy taksówką. Jako że moi szczęściarze pracują w samym centrum Dublina, na dojazdy i powroty z pracy tracili dziennie co najmniej półtorej godziny...

Problem rozwiązałoby posiadanie dwóch samochodów - jednego dla córki, jednego dla męża. Jako początkujący mogli o tym pomarzyć - nie mówiąc już o tym, że córka nie ma prawa jazdy...

Czyli - zwłaszcza mając małe dziecko /i tfu, odpukać - mając potrzebę udania się z chorym maluchem do lekarza - zwłaszcza polskiego, z którym zestresowana mama będzie chciała o stanie dziecka porozmawiać "na luzach"/ - przed wynajęciem mieszkania warto rozejrzeć się w lokalnym układzie komunikacji miejskiej...

Ania
Dodano: 16.10.2007 23:21
 
Ekspozito (3.81)
mężczyzna, lat 35,
Castledawson, Irlandia Północna
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Najlepiej to zamieszkac tam gdzie sie pracuje ja mieszkam w Castledawson i mam do pracy 4 min drogi )) a tak na marginesie to fajna i piekna miejscowosc
Dodano: 17.10.2007 2:27
 
tetiszeri (2.83)
kobieta, lat 48,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
No ja bym nie chciala mieszkac na Temple Bar, wystarcza mi poniedzialkowe poranki kiedy ide do pracy i widze pelno wymiocin, boutelek i resztek jedzenia. W dzien powszedni jest ok, zmykam stamtad o 17.30, ale mieszkac nigdy w zyciu. W samym centrum tez nie. Za glosno i za smrodliwie.
Dodano: 17.10.2007 10:26
 
AsiaSzym (3.75)
kobieta, lat 40,
Ostrów Wlkp., Polska
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Dziękuje raz jeszcze za odpowiedzi

Musze najpierw znaleźć dobrą prace a później mieszanie, chyba ze pojadę w ciemno:/

Co do dojazdów, przyjedziemy własnym autem, więc może będzie nam łatwiej wszędzie dojechać.

Pozdrawiam
Dodano: 17.10.2007 13:34
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Dojazdy do pracy własnym samochodem też mogą zawierać pewien knyf... Nie każda firma ma miejsca do parkowania dla pracowników... Zwłaszcza w centrum...

Ania
Dodano: 17.10.2007 13:58
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
to jedno a drugie nie do kazdej firmy dojedziesz szybciej samochodem niz ...pieszo
Dodano: 17.10.2007 14:20
 
zeta84 (3.92)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  mam pytanko....
czy dzielnica Ballyfermot,Dublin 10 jest spokojan dzielnica??
Dodano: 17.10.2007 15:47
 
Fabe (4.10)
mężczyzna, lat 33,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
to jest wciąż chapelizod przejeżdżam przez tą dzielnice jak jade do centrum Busem (67(oz),66(oz),25(oz)) , i od zawsze chapelizo było bezpieczną dzielnica, odradzam tak ... Clonsilla, Clondalkin(chodzę tam do szkoły, syf), Finglas(kiedyś mieszkałem :/), Ballymun (chyba wiecie).. pozdrawiam
Dodano: 18.10.2007 23:11
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Ja mieszkalam rok na Ballyfermot. Dzielnica taka se - czyli brzydko i dosc ponuro, knackersow sporo. Wzglednie spokojnie, bo sporo szwedajacych sie uliczkami dzieciakow. Czasem ktos zaczepi, ale raczej niegroznie. Tylko raz mielismy tam 'sytuacje' - gnoje spalily nam smietnik. Spalony samochod widzialam za to tylko jeden. :P
Generalnie, Irlandczycy uwazaja Bally'er za jedna z najgorszych dzielnic. Wg mnie - nie jest tak zle, ale mozliwe, ze mialam po prostu szczescie.
Sklep jest jeden - Tesco - zazwyczaj zajebiscie zatloczony, szczegolnie, kiedy jest "Matki Boskiej Pienieznej" akurat , Lidl kawalek dalej. Rozrywek niet.
Dodano: 25.10.2007 15:53
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
ballyfermot, inchicore i crumlin byly bardzo fajne 5lat temu. Dzis jest tam wiecej obcojakrowców niż Irlandczyków. Czemu tubylcy się wyprowadzili? Przecież to blisko city, luas nawet jezdzi ostatnio... Nie ma tam gett jak w niektorych czesciach D15 czy D24, a mimo to wieczorem jest dziwnie cicho, a jak ktos halasuje to specjalnie glosno... Czuje się tam poza prawem? Bo przecież pracuje i pmieszka legalnie?
Dodano: 25.10.2007 23:02
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
>>Najlepiej to zamieszkac tam gdzie sie pracuje ja mieszkam w Castledawson i mam do pracy 4 min drogi )) a tak na marginesie to fajna i piekna miejscowosc
Dodano: 26.10.2007 2:49
 
Nevada1986 (4.19)
mężczyzna, lat 37,
Dublin, Irlandia
Temat:  Gdzie najlepiej zamiszkać?
Polecam Dun Laoghaire, poludniowa dzielnica dublina, przy morzu, Jest tu wszystko co potrzebne do zycia stacja darta, pelno bankow, sklepow, 2 poczty, 2 centra handlowe, puby, restauracje, kino, no i oczywiscie Molo zachodnie i wschodnie, gdzie smialo z synkiem mozna wyjsc na spacer. Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to nie spotkalem sie z zadna nieprzyjemna sytuacja. Wiadomo po nocy jest pelno ludzi wracajacych z pubuw, ale nikogo nie zaczepiaja. Jedyni minus to drogie ceny mieszkan. Pozdrawiam
Dodano: 30.11.2007 1:04
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.