Grupa: Dublin
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 49 / Dołącz do tej grupy

Dublin i wszystko co z nim związane


Forum: Dublin / Dyskusje na temat Dublina...
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia

Temat:  Pan Witek z Atlantydy
Ostatnie 3 dni spedzilem w Dublinie. Byly pelne wrazen Juz pierwszego dnia, tuz po przyjezdzie i zainstalowaniu sie w hotelu, natrafilem na Talbot Street na Pana Witka z Atlantydy. Nie wierzac wlasnym oczom, pospiesznie wcisnalem mu w garsc 10 euro za pozwolenie zrobienia sobie z nim wspolnej fotki. Pan Witek, po otrzymaniu tegoz banknotu, wygladal co najmniej na tak szczesliwego ze spotkania, jak ja sam. No coz, zapewne nastaly dla niego ciezkie czasy....

Pana Witka zna co najmniej pol Polski. Znany uliczny bard doczekal sie nawet swojego hasla w Encyklopedii Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_Witek , wiec ogranicze sie do cytatu za ww.:

"Pan Witek, gość z Atlantydy, właściwie Witold Szymański (ur. 19 września 1943) - polski gitarzysta i śpiewak uliczny, znany z ekscentrycznego stroju, zachowania i aranżacji wykonywanych utworów. Bywa porównywany ze Stanisławem Grzesiukiem i Stanisławem Staszewskim.

Pochodzi ze wsi Prace Małe pod Tarczynem, gdzie w latach 60. i 70. grał w zespole Wieśniacy z Prac Małych. Zdobył lokalną sławę dzięki wieloletnim występom na sopockim Monciaku. Występował w programie telewizyjnym Lalamido. Brał udział w imprezach charytatywnych, występował gościnnie przed znanymi polskimi zespołami, m.in. w Jarocinie, na festiwalu Przystanek Woodstock i w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jego repertuar obejmuje duży zbiór starych i nowych utworów ludowych, popularnych ballad i pieśni oraz własnych kompozycji. Za namową Tymona Tymańskiego wydał kasetę pod tytułem Gość z Atlantydy (edycja CD pod nazwą Hultaj). Poza muzyką zajmuje się też ogrodnictwem jako aranżer ogrodów skalnych i rzeźbi w drewnie.

Od lat 90. ubiegłego wieku prowadzi działalność polityczną - założył jednoosobową partię Odrodzenie Narodowe "Centrum" i kilkukrotnie usiłował wystartować w wyborach prezydenckich. Zbierał podpisy pod autorskim projektem konstytucji, opartym na myślach Sokratesa. (...)"

Tutaj znajduje sie moja wspolna fotka z Panem Witkiem: http://piotrslotwinski.blogspot.com/2007/10/sylwetki-pan-witek-z-atlantydy-ostatnie.html
Dodano: 18.10.2007 10:51, ostatnio
Odpowiedzi: 30   Odsłon: 4049
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Pan Witek z Atlantydy
"Godny pożałowania" to coś innego niż "wywołujący poczucie zażenowania". Znacznie innego.

Może po dłuższym pobycie w Irlandii też będę cieszyć się panem Witkiem jako objawem polskości na dublińskich ulicach - na razie... nie.

A wystawa w National Gallery odwiedzona? Ja wybieram się jutro - góra pojutrze.

Ania
Dodano: 26.10.2007 22:48
 
katherine1981 (3.99)
kobieta, lat 42,
, Irlandia
Temat:  Pan Witek z Atlantydy
Trzeba odróżnić prostactwo od stylizacji - dobrej stylizacji.
A recenzja z wystawy w najnowszym "Polskim Anonsie"... - strzelałaś, ale mnie nie zatopiłaś str 13, zapraszam
Dodano: 26.10.2007 23:16
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Pan Witek z Atlantydy
Ciężko wątpię, czy pan Witek jest starannie wystylizowany - raczej po prostu "tak ma".

Świetnie, że byłaś na wystawie. Ja na niej jeszcze nie byłam, ale mój tekst związany z tą wystawą był drukowany w "Gazecie Wyborczej" z 22 października

O panu Witku za np. 50 lat nie będą pisali, tak jak nie wystawia się wielu "dzieł" powstałych tyleż lat temu. Dzieł nieznanych już nikomu artystów i "artystów".

Ania

Dodano: 27.10.2007 0:51
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Pan Witek z Atlantydy
Podobno o gustach się nie dyskutuje...
W czasam szumu medialnego o tym czy ktoś będzie zapamietany czy nie, decydują w dużym stopniu pieniądze po prostu. Czasem decyduje przypadek, ale częściej pieniądze zainwestowane w promocję artysty.
Tak mi się przypomniał Van Gogh... Niedawno jakiś artysta wychodował sobie ucho na przedramieniu, aby tylko zdobyc troche rozgłosu. Dziwny jest ten świat.
Dodano: 27.10.2007 18:38
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Pan Witek z Atlantydy
Pan Witek wczoraj okolo 15tej, produkowal sie na Grafton Street w Dublinie.
Dodano: 30.10.2007 11:26
Odpowiedzi:    
2
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.