Grupa: Wieczna Grupa
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: konto_usuniete (2.50)

Członków: 1 / Dołącz do tej grupy

Witam Wszystkich których nie interesuje brak gotówki w portfelu.


Forum: Wieczna Grupa / Praca to zamiana czasu na pieniądze
 
staszek1709 (4.41)
mężczyzna, lat 54,
Już W Domu:), Polska

Temat:  Dlaczego wyjeżdżamy z kraju?
Dlaczego wyjeżdżamy z kraju?
Czy tak naprawdę osiągamy to co zamierzaliśmy?
Praca? Czy pieniądze?
Jaki jest ogólny bilans? Zyskaliśmy a może ponieśliśmy straty?
Trzyma nas tu strach przed powrotem, czy miłość do drugiej ojczyzny?
Może jeszcze coś innego?

www.noni-guzki.com
Dodano: 7.09.2008 2:04, ostatnio
Odpowiedzi: 3   Odsłon: 1761
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Dlaczego wyjeżdżamy z kraju?
W moim przypadku wyjechałem przed zmęczeniem.
Zmęczeniem całego dorosłego życia, wynikające z sytuacji w Polsce.
Trudności, niekończące się zjawiska, absurdy, besilność w rozwiązywaniu problemów......zwłaszcza tych urzędowych, które traktują człowieka jak potencjalnego oszusta, wyłudzacza.
Pieniądze ??? Są do życia potrzebne i dążenia do realizacji życiowych planów. Aby je pozyskać należy pracować......nikt ich z ciasta nie urabia.

I zyskałem i poniosłem straty, ale mój odpoczynek jest bezcenny.
Czy trzyma mnie miłość do drugiej ojczyzny ???
Jeszcze nie.....za krótko, by móc coś na ten temat powiedzieć. Jednak styl bycia tutejszych mieszkańców w odróżnieniu do Polaków w Polsce jest zdumiewający i wart pozostania dłużej. Napewno nie trzyma mnie strach przed powrotem......radziłem sobie jako tako w Polsce i radziłbym sobie dalej......pytanie co zyskam ??? Ponownie zmęczenie ???

To chyba jest inne :P
Dodano: 7.09.2008 2:18
 
wiolczyk (4.18)
kobieta, lat 50,
Stranorlar, Irlandia
Temat:  Dlaczego wyjeżdżamy z kraju?
Jeśli idzie o mnie to warunki mieszkaniowe miały decydujący wpływ na wyjazd męża.Ale plan nie obejmował mojego wyjazdu z dziecmi przynajmniej przez kilka lat. Jedna wizyta u męża zmieniła wszystko. W ojczyznie mój mąż też pracował. Ale żebyśmy związali koniec z końcem musiał to robic przez 12 godzin dziennie. Kucharz w Polsce jest postrzegany jako tania siła robocza,pilnowany bo przecież wiadomo że co nie ucieknie wyniesie. A przede wszystkim bardzo zle opłacany. Dośc miałam swoistej umowy miejskich notabli w której 5 zł za godzinę jak na warunki Kudowy to górna stawka. Ta stawka dotyczy gastronomii i nadal obowiązują.
Dodano: 7.09.2008 12:19
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Dlaczego wyjeżdżamy z kraju?
na moj wyjazd zlozylo sie wiele sytuacji , ale glowny powod to praca , mialem wybor W-wa albo zagranica wiec wybralem zagranice . A w polsce to praca ze 5 zl i podstawowa sprawa , traktowanie pracownikow , tu by zaduzo pisania bylo i dlugo sie nie zmieni . A jesli chodzi o Irlandie to ..........
Corka mnie tu trzyma i moja praca no i oczywiscie mozlwosci .
It's my destination or destiny I do'n know
Dodano: 7.09.2008 12:56
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.