Grupa: Wieczna Grupa
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: konto_usuniete (2.50)

Członków: 1 / Dołącz do tej grupy

Witam Wszystkich których nie interesuje brak gotówki w portfelu.


Forum: Wieczna Grupa / Praca to zamiana czasu na pieniądze
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska

Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
serdecznie was wszystkich pozdrawiam. za kilka miesiecy bede w Dublinie, prosze napiszcie; jakie miejsca sa warte zwiedzenia?..bary, knajpy, restauracje, kina, muzea, teatry czy inne ciekawe miejsca....
Dodano: 7.09.2008 17:14, ostatnio
Odpowiedzi: 20   Odsłon: 3929
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Koniecznie Ashbourne Shopping Centre (Center)?
Dodano: 7.09.2008 17:17
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Chciałbym zauważyć, że @Lenny od barów, knajp, restauracji rozpoczęła.......widać, że swój / swoja
Dodano: 7.09.2008 17:48
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
To do Spirita dawnego pewnie zajrzy na początek.
Dodano: 7.09.2008 18:26
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
@robertbmw..jadac tylko na wakacje ..chce wiedziec co tam sie dzieje..more details please
Dodano: 7.09.2008 21:58
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Tu nie ma wieczoru, kiedy by się coś nie działo.......a już tym bardziej w weekendy od czwartku wieczór poczynając.
Dodano: 7.09.2008 22:10
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Puby w Dublinie otwarte sa praktycznie na okraglo do pozna, wiec z tym problemu nie ma Jesli bedziesz dysponowala autem ,to w ogole masz szeroki wachlarz miejsc, ktore mozesz zobaczyc / zwiedzic. O ile pamietam, to watki i zapytania tego typu pojawiaja sie co jakis czas...wiec warto uzyc wyszukiwarki nadajemy w watkach Generalnie, nudzic sie nie bedziesz
Dodano: 7.09.2008 23:18
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
jest to calkiem nie znany kraj dla mnie..jestem ciekawa..prosze o nazwy
Dodano: 7.09.2008 23:37
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
alez nie macie zadnych ulubionych miejsc?..nazwy prosze
Dodano: 7.09.2008 23:38
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Na temat Dublina Ci nie pomogę Lenny. To nie mój rewir w irlandii na obchody.

W Kilkenny to jeszcze coś doradzę
Dodano: 7.09.2008 23:42
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
lece do Dublina..a obszarem geograficznym Irlandia to nie Stany..chce wiedziec gdzie sa ciekawe miejsca ..w Kilkenny tez..
Dodano: 7.09.2008 23:50
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
@Lenny
"a obszarem geograficznym Irlandia to nie Stany"

Tyż prowda.
W zasadzie, to Kilkenny możesz "zaliczyć" przejazdem. W końcu oniegdyś miasto to było stolicą Irlandii. Jest tu wspaniały zamek nad rzeką i kilka pięknych kościołów.....wszystko blisko siebie, więc można przejść na nóżkach po malowniczych uliczkach centrum miasta.......przy których puby, knajpy i restauracje oczekują na turystów.......przeważnie zapchane po brzegi przez smakoszy irlandzkiego piwa, czyli wszystkich.
Szukając odpowiedniego lokalu, w którym można znaleźć miejsce i poczynając na jednym na początku centrum do ostatniego na drugim końcu można już nie dotrzec.
Jadąc z Dublina do Kilkenny można zatrzymać się również w Carlow a niedaleko za Kilkenny obierając dalsze miejsca podróży możesz wstąpić do miejscowości Cashel, w której również ciekawie wyłania się kolejny zamek. O ile kochasz zabytki i historię.
Ogólnie życzliwość ze strony tutejszych mieszkańców, może sięokazać dla Ciebie zaskoczeniem. Nie wiem jak w stanach, ale ja jestem pod wrażeniem.
Dużo hoteli, nie wysokie ceny, sporo B&B czyli noclegów.

Ogólnie warto tu pobyć choć przez krótki czas. Za pogodę nie ręczę
Dodano: 8.09.2008 0:04
 
tarden76 (4.42)
mężczyzna, lat 48,
Dublin, Irlandia
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
serdecznie was wszystkich pozdrawiam. za kilka miesiecy bede w Dublinie, prosze napiszcie; jakie miejsca sa warte zwiedzenia?..bary, knajpy, restauracje, kina, muzea, teatry czy inne ciekawe miejsca....
[...]

nie zawadzi kupic przewodnik, troche poczytac o samym Dublinie. a co do knajp, pubow, klubow. naprawde, sporo tego i nie ma sensu z gory podawac liste miejsc, bo moze za pare miesiecy polecone miejsca nie beda juz takie ciekawe. w samym Dublinie warto wziac wycieczke busem (w stylu hop on - hop off), gdzie bedac przy Guinness Storehouse wysiadasz i zwiedzasz, a inne atrakcje mozesz pominac. lista miejsc w Dublinie jest spora, choc to nie NYC i obszar jest w miare nieduzy. wejdz na strone visitdublin kropka com - oficjalny przewodnik, gdzie sie w miare rozejrzysz, co cie moze zainteresowac. a potem to mozemy cos od siebie polecic ; ) tez
Dodano: 8.09.2008 0:19
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Ok, zatem :

-Powerscourt garden(Kildare Garden osobiscie dla mnie lepsze-56km od Dublina) i Powerscourt Waterfall (poludnie Dublina-Enniskery)
-Gory Wicklow (samochodem-poczatek trasy od Stepaside i pubu Johny Fox, konczac w Glendalough)
-Howth i plaza Portmarnock
-Bray Head (wedle opowiesci, pierwsze miejsce, gdzie turysta powinien sie wspiac 'na szczescie'- widok na Greystone,Wicklow i Howth oraz Bray rzecz jasna, bo u podnoza gory)

...duzo zalezy od tego, kiedy planujesz 'wakacje'...bo w porze deszczowej to parki a tym bardziej gorki nie sa przyjemne dla oka a tym bardziej dla butow i spodni

O zamkach i starych kosciolach nawet nie pisze, bo tego mnostwo wszedzie....a jak spojrzec calosciowo, to wszystko podobne
No, blisko Dublina jest Trim Castle-warto podjechac dla samego przewodnika, co mieszanka angielskiego i galic'a nawija o historii zamku(krecili tam Bravehearth'a podobno...kilka scen kolo Glendalough tez krecili)

...a jesli masz np. min. 3 dni luzu, to polecam Irl Pn(da sie objechac, chociaz troche jak Japonczycy; fotka i dalej jazda:P) Okolicznosci przyrody naprawde urzekajace, zwlaszcza okolice County Donegal.

etc..etc

mozna tak pisac, pisac i pisac...
Dodano: 8.09.2008 0:33
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
zamki, ruiny, koscioly jak najbardziej mnie kreci ..dolanczam do listy atrakcji, ktore warto zobaczyc..o piwko sie nie martwie..w Irladnii z pewnoscia jest pyszne...)
Dodano: 8.09.2008 1:02
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
wycieczka busem wokol stolicy- dopisuje do listy....przewodnik - nawet mam dwa..wrazie czego w hotelu jest dostep netowa
miejsca gdzie jest "live Music"..nazwy prosze
Dodano: 8.09.2008 1:08
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Komunikacja jest w Irl troche kulawa, wiec jesli chcesz widziec wiecej to polecam wypozyczyc samochod, nie jest to duzy koszt a niezaleznosc czasowa- bezcenna
Dodano: 8.09.2008 1:11
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
dobra rada!..dopisuje na liste "Orbitz" i "Hertz"..
Dodano: 8.09.2008 1:18
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Polecam osobiscie strone: http://www.argusrentals.com/
Zawsze dostawalem taniej auta od nich, niz prosto z ulicy idac..no i mialem pewnosc, ze auto dostane na 100%
Jedyny warunek, masz Visa lub MasterCard, zadne amerykackie Dinner etc.
Dodano: 8.09.2008 1:31
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
jeszcze raz ..wszystkim dziekuje ze wyszczegulnienie tych ciekawych miejsc w Irlandii....jestem naprawde ciekawa..a tym bardziej ze bede za jakis czas..
Visa..czy Master Card- mam te plastiki..i jeszcze wiecej..w dzisiejszych czasach trudno bez tego...
Dodano: 8.09.2008 15:03
 
staszek1709 (4.41)
mężczyzna, lat 54,
Już W Domu:), Polska
Temat:  co dzieje sie w Dublinie?..
Nie zapomnij dobry parasol
Dodano: 10.09.2008 2:34
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.