Grupa: Dublin
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 49 / Dołącz do tej grupy

Dublin i wszystko co z nim związane


Forum: Dublin / Dyskusje na temat Dublina...
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia

Temat:  The Brazen Head - najstarszy pub w Dublinie
The Brazen Head jest najstarszym - pochodzacym z XII w. - pubem w Dublinie.

The Brazen Head zostal zalozony w 1198, ale w obecnym budynku istnieje od 1688 r., z tego okresu pochodzi tez jego obecna nazwa. The Brazen Head ma dluga i pasjonujaca historie. To tutaj spotykali sie m.in. walczacy o niepodlegosc Irlandii przywodcy Towarzystwa Zjednoczonych Irlandczykow. Bywali tutaj także znani pisarze, w tym m.in. James Joyce, autor "Ulissesa".

Po przekroczeniu bramy The Brazen Head znajdziemy sie w ogrodku piwnym, przeksztlconym z dawnego brukowanego dziedzinca. Znajduje sie tam rowniez m.in. hotel i restauracja. W samym pubie sa dwa bary ozdobione wieloma pamiatkami, w tym rowniez oferowanymi przez klientow.

Tradycją The Brazen Head jest grana tam codziennie na zywo irlandzka muzyka. Pub reklamuje sie takze jako miejsce, gdzie podaje sie najlepszego Guinness'a w miescie. Sprobowalem, i - faktycznie, rewelacja

Dokladny adres The Brazen Head to: 20 Bridge Street, Dublin 8.

Moje zdjecie z pubu The Brazen Head znajduje sie tutaj: http://piotrslotwinski.blogspot.com/2007/10/dublin-brazen-head-brazen-head-jest.html
Dodano: 21.10.2007 20:48, ostatnio
Odpowiedzi: 4   Odsłon: 6047
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  The Brazen Head - najstarszy pub w Dublinie
no ale w jakim celu jest ten watek? wszyscy mieszkajacy w Dublinie znaja Brazen Head i nie jest to az takwielka atrakcja - Bleeding Horse np jestniewiele mlodysz i tez jest zywklym pubem...
Dodano: 22.10.2007 11:49
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia
Temat:  The Brazen Head - najstarszy pub w Dublinie
Zalozylem, ze nie wszyscy czytajacy forum "Dublin" musza mieszkac w Dublinie - moga go tez czytac osoby do Dublina sie wybierajace, ot chocby tak jak ja - na kilkudniowy wypad, abylo nie bylo - jest to jakas atrakcja turystyczna.

Niemniej, masz racje - powinienem go umiescic w "Podróże,wycieczki,hobby ".

Bardzo prosze administratora strony o przesuniecie tego watku do ww. dzialu.
Dodano: 22.10.2007 17:54
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  The Brazen Head - najstarszy pub w Dublinie
przesuniecie powinno byc, ale ciekawe jest, że ja ta tego pubu nie znałem, może byłem nawet, ale nie miałem pojecia, że on taki stary... Info nigdy dość....
Dodano: 22.10.2007 23:09
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  The Brazen Head - najstarszy pub w Dublinie
ja tylko pytalem nie bylo zlosliwosci w moim pytaniu - jesli tak zabrzmialo - przerpaszam i ku zadosc uczynieniu dorzuce tlyko ze idac przez most od wyzej wspomnianego Brazen Head w kioerunku polnocnym (na Smithfield) natknac siemozna na duzy kompleks poprzemyslowy Destylernia Jamesona zwany a zaprojektowany przez naszego szanownego rodaka Stanislawa bodajze Wejcherta ciekawa koncepcja, dobry projekt i duuuuuza atrakcja turystyczna - polecam widok zkomina na Dublin w ujeciu 360 stopni
Dodano: 23.10.2007 9:37
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.