Grupa: Podróże i wycieczki
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 145 / Dołącz do tej grupy

Jakieś plany na weekend?


Forum: Podróże i wycieczki / Jakieś plany na weekend?
 
Nikki (4.22)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia

Temat:  Literatura
Hej,strasznie brakuje mi fajnych książek do poczytania...Któregoś dnia wybrałam sie do polskiej biblioteki na Talbot Street,ale jak to się mowi: "pocałowałam klamkę".Czy ktoś z Was może mi pożyczyć coś z klasyki bądź inną ciekawą książkę? Przy okazji można się spotkać na piwku
Dodano: 30.10.2007 14:22, ostatnio
Odpowiedzi: 9   Odsłon: 3358
 
zeta84 (3.92)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  Literatura
hej ja mam kilka polskich ksiazek, ktore przeczytalam, albo mam zamiar przeczytac...czytalas "Klub mało używanych dziewic" - Monika Szwaja??
Dodano: 30.10.2007 15:40
 
robal (4.10)
mężczyzna, lat 40,
Waterford, Irlandia
Temat:  Literatura
dobrze by było gdybyś napisała jakiego rodzaju literature, bo ja a jakze mam troszeczke ksiazek jednak wiekszośc jest w moich klimatach czyli fantasy (grzędowicz, kozak, kres, le guin, pratchett) i sf (orson scott card, ksiazki ze swiata warhammera40k) kilka kryminałow (krajewski) pozatym coelho, grisham, ludlum, clancy czyli takie o tam o. w czwartek lece do polski wiec napewno zakosze kochanemu tatusiowi coś z jego biblioteczki.

ps. stwierdzenie "pocałować klamke" zawsze kojarzy mi sie z "przedwiośniem" ;P

pozdro
Dodano: 30.10.2007 18:23
 
Nikki (4.22)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  Literatura
Nie,nie czytalam,a tylul brzmi ciekawie Na ktoryms z forum wypowiedzialas sie odnosnie najniebezpieczniejszej dzielnicy Dublina.Twoim zdaniem jest nia Dublin 11. czyzbys mieszkala w tych rejonach? Pytam,bo ja jestem wlasnie stad i wowczas latwo byloby mi pozyczyc od Ciebie te ksiazke(jesli bys mi ja chciala pozyczyc...)
Dodano: 30.10.2007 19:29
 
Nikki (4.22)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  Literatura
Chetnie przeczytalabym cos Paolo Coelho Zycze szczesliwej pozdrozy do Polski,a po powrocie licze na Twoja wspanialomyslnosc i chec pozyczenia mi dziel wyzej wymienionego pisarza
Dodano: 30.10.2007 19:30
 
ochropus (4.02)
mężczyzna, lat 43,
Koszalin, Polska
Temat:  Literatura
Hej... Robal... może moglibyśmy się czymś wymienić?
..mam tu trochę Ziemiańskiego (prawie wszystko), Pratcheta serię z Marchewą i początek serii z Rincewindem, Sapkowki (Trylogia husycka), trochę opowiadań różnych autorów, LeGuin niedawno sam zacząłem, obecnie czytam Jacka Komudę...
...odezwij się może na GyGy (5029479) lub na Tlena (login: ochropus) to pogadamy o szczegółach...

...bo mi się książki kończą a to one trzymają mnie tutaj przy życiu...
Dodano: 2.11.2007 20:37
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Literatura
Ja książki przeczytane oddaje ostatnio do tej biblioteki na Talbot Street 19, z dedykacją, że ode mnie Kamila, co tam wypożyczała była w zaawansowanej ciąży, więc może dlatego szukali wolontariuszy, a teraz ciężko się dostać.

Biblioteka POSKu w Domu Polskim chyba coś nie działa ostatnio, bajzel się wdarł. A szkoda, bo tam odświeżyłem znajomość Dostojewskiego i Gogola m.in. ale to było lata temu, za czasów Basi Szustkiewicz. Potem to niby się skomputeryzowali, ale niejaka Kasia się średnio zna na obsłudze tego urządzenia chyba...

Pozostają niektóre Irlandzkie biblioteki z półką polskich książek...

Chyba że bibliotece na Talbot Street ktoś pomoże...
Dodano: 2.11.2007 23:21
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Literatura
ja posiadam ze soba pare dizel Stasiuka ktorego polecac hiba nie trzeba i Bukowskiego - kompletna jazda ponadto mam troche rzeczy tematyczncyh miedzy innymi Jacka Santorskiego.
Dodano: 5.11.2007 13:36
 
ewa555 (4.50)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Literatura
"Wonder" novela napisana przez Palacio
Dodano: 16.06.2016 23:38
 
Oliwcia35 (2.50)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  Literatura
Szwaja ma fajne ksiazki. Lekkie, mozna poczytac, i bez zbednego myslenia sie zrelaksowac
Dodano: 23.05.2017 11:22
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.