Grupa: Dublin
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 49 / Dołącz do tej grupy

Dublin i wszystko co z nim związane


Forum: Dublin / Dyskusje na temat Dublina...
 
Agnes78 (4.31)
kobieta, lat 45,
Glasgow, Szkocja

Temat:  Body Worlds - Wystawa
Polecam kontrowersyjna a jakze ksztalcaca wystawe Body Worlds. To jest wystawa ludzkich cial (spreparowanych oczywiscie) pokazujaca to co dzieje sie w czlowieku, w srodku... np. jak pracuja miesnie, mozg. Sa poszczegolne organy, np. pluca palacza. Wszystko to zapowiada sie interesujaco. Tworca tej wystawy jest Niemiec , dr. Gunther von Hagens. Swego czasu (chyba w tamtym roku), byla i w Polsce kontrowersja na temat jego projektow.

Ambassador Theatre
O'Connell St
Dublin 1
Price: €20/€16/€12
From: Jan 24, 2009 To: Feb 24, 2009 Time: 10am-8pm/10am-10pm
http://www.dublinevents.com/events/exhibition/bodies-ambassador.php




Dodano: 6.02.2009 12:10, ostatnio
Odpowiedzi: 15   Odsłon: 5378
 
Agnes78 (4.31)
kobieta, lat 45,
Glasgow, Szkocja
Temat:  Body Worlds - Wystawa



Dodano: 6.02.2009 12:15
 
Geisha (4.53)
kobieta, lat 2024,
Dublin, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
http://www.nadajemy.ie/forum/thread/1879/results/2/ciekawa-wystawa-w-ambasadorze.html#last
Dodano: 6.02.2009 12:26
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
Byliśmy - warto pójść.

Ania
Dodano: 6.02.2009 12:34
 
Adam.K (3.78)
mężczyzna, lat 48,
Dublin / Lodz, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
tez bylismy
warto bylo zobaczyc, ale tylko 1 raz
na kolejny sie nie zdecyduje
Dodano: 6.02.2009 12:40
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Body Worlds - Wystawa
Niezla wystawa......tez bylam , ale nie nazwalabym jej kontrowersyjna..
Polecam......szczegolnie ten szklany box na papierosy kolo zniszczonych przez raka pluchach
Dodano: 6.02.2009 13:42
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Body Worlds - Wystawa
sorki plucach
Dodano: 6.02.2009 13:42
 
tarden76 (4.42)
mężczyzna, lat 48,
Dublin, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
a czy przypadkiem Body Worlds i Bodies: The Exbition (wystawiana w Dublinie) to dwa rozne projekty?
Dodano: 6.02.2009 14:46
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
Dwa różne, ale bazujące na eksponatach uzyskanych tą samą metodą - oględnie mówiąc.

Kontrowersyjne wydaje mi się ustawianie splastyfikowanych ciał w dekoracyjnych pozach i traktowanie ich jako materiału do skomponowania czegoś na kształt dzieła sztuki - poznawcza funkcja czegoś takiego jest żadna.

Ania
Dodano: 8.02.2009 14:26
 
Przemek (3.79)
mężczyzna, lat 52,
Naas, Co Kildare, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
Ania ma rację, chodzi tylko o kasę, a nie o naukowe aspekty całego przedstawienia.
Dodano: 18.02.2009 18:04
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Body Worlds - Wystawa
ja też tak uważam

byzes is byznes...
Dodano: 18.02.2009 18:07
 
Strefa9 (4.13)
mężczyzna, lat 50,
9Town, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
A mi się podoba ogólny trend przełamywania tego typu tabu. Jakoś bardziej mnie kręci poszanowanie do tego kim człowiek jest w środku w sensie metaforycznym, niż to co się stanie ze mną po śmierci a to znaczy, że ważne jest dla mnie (i mam wielki szacunek) do tego KIM jesteśmy niż CZYM - co ma właśnie wymiar już czysto naukowy jakże często zupełnie nieistotny. Splastyfikowane (jak to ładnie Ania ujęła) ciała to z całą pewnością mocne uderzenie, ale dużo bardziej kontrowersyjne jest dla mnie to co się dzieje w tak zwanym tu i teraz wśród żywych a co jest społecznie przyzwolone i akceptowane. Choćby kult pieniądza, czy też "kultura ucieczki" albo koncentracja niektórych polityków na aspekcie "chłop żywemu" zamiast na rozwoju i poprawianiu rozwoju....
Tu dzieje się prawdziwe zło żywym.
Martwym nie zależy już na ich ciałach, ich rodziny to całkiem inna sprawa, a swoją drogą. Słyszał ktoś kiedyś, by jakaś rodzina takiego splastyfikowanego człowieka sądziła się czy chociaż wyrażała swoje oburzenie? To mogłoby być ciekawe...
Dodano: 18.02.2009 18:17
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Body Worlds - Wystawa
To ladnie dosc brzmi: kontrowersyjna wystawa. Rzeczywiscie? Artysta zaden bo i sztuka zadna, w Niemczech nazywany dr Smierc. Podejrzany o kradziez zwlok z Kirgizji i Chin, skazany w Niemczech za bezprawne uzywanie tytulu profesora, w koncu syn nazisty z SS, którego w mlodości ponoć ciagle w Polsce prześladowano. Macie jakas idee dla której bezczesci sie ludzkie zwloki( no bo czymze jest wykradanie zwlok ze szpitali psychiatrycznych lub placenie za zwloki po 10euro od sztuki albo wykorzystywanie zwlok ludzi rozstrzelanych w Chinach? Lazicie tam anatomii sie uczyc czy dla doznań artystycznych? Na wystawę człowieka, który uciekl z Polski, kiedy media zaczely sie natarczywie dopytywac o SS-manska przeszlosc jego ojca, ktory zresztą zarzadzał calym tym trupim interesem?
Wiem jedno. Nigdy nie odwiedzę takiej wystawy. Ponoc miara cywilizacji jest rowniez nasz stosunek do zmarlych.
Dodano: 18.02.2009 19:09
 
milacik (4.52)
kobieta, lat 47,
Dublin-Berlin, Polska
Temat:  Body Worlds - Wystawa
a mi się podobała wystawa,sama wrzuciłam kilka fotek ,warto było to zobaczyć i nie ważne pod jakim względem ,naukowym,kasy itd....czy to ważne ?są na świecie gorsze odchyły niż to co pokazuje Doktor Śmierć...gorsze chyba jest jak wszyscy patrzymy na ludzką biedę ,chorobę,niedolę ,głód itd...Prawda? wystawa nas porusza ale na świecie lub tam gdzie oko najbliżej sięga czyli to co widzimy i nie reagujemy na to co najgorsze,ludzki ból,to nie potrafimy jakoś zareagować na to że ktos potrzebuje pomocy.....ale cóż taka jest ludzka natura...widzimy to co widzą wszyscy,ale nie reagujemy na to co nikt nie chce widzieć bo równa się to z pomocą.....pozdrawiam tych co mają tz..TRZECIE OKO...
Dodano: 11.03.2009 10:31
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
"Macie jakas idee dla której bezczesci sie ludzkie zwloki( no bo czymze jest wykradanie zwlok ze szpitali psychiatrycznych lub placenie za zwloki po 10euro od sztuki albo wykorzystywanie zwlok ludzi rozstrzelanych w Chinach?"

Wow, jaka szczegółowa wiedza... I jakoś żadna prokuratura takiej nie posiada... Jeśli czegoś komuś nie udowodniono...

"Lazicie tam anatomii sie uczyc"

Właśnie tak. Jednych interesuje 22 facetów biegających za piłką, innych - np. wygląd układu krwionośnego.

"Na wystawę człowieka, który uciekl z Polski, kiedy media zaczely sie natarczywie dopytywac o SS-manska przeszlosc jego ojca"

To mnie nie interesuje.

Ania
Dodano: 13.03.2009 19:53
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Body Worlds - Wystawa
Francuski sąd nakazał we wtorek zamknięcie kontrowersyjnej wystawy "Our Body", pokazującej spreparowane ludzkie zwłoki. Zamknięcia ekspozycji, prezentowanej od 12 lutego w paryskiej galerii Espace 12 Madeleine, domagały się organizacje obrońców praw człowieka.
Wystawa "Our Body" (Nasze ciało), pokazywana wcześniej w innych krajach, przedstawia 17 pochodzących z Chin zakonserwowanych kobiecych i męskich zwłok, całych lub rozdzielonych na organy.

Według organizatorów projektu, stowarzyszenia Encore Events, ekspozycja ma cele naukowe i edukacyjne, odsłaniając publiczności tajemnice ludzkiego ciała.

Paryski sąd uznał jednak we wtorek, że "komercjalizacja ciała zmarłych" godzi w zasadę szacunku należnego ludzkim zwłokom. Nakazał zamknięcie ekspozycji w ciągu doby pod groźbą grzywny 20 tysięcy euro za każdy dzień opóźnienia. Autorzy wystawy zapowiedzieli już apelację od wyroku.

Sąd przychylił się do żądania dwóch francuskich organizacji pozarządowych, domagających się zamknięcia kontrowersyjnej wystawy. Swój wniosek uzasadniły one m.in. podejrzeniem, że organizatorzy projektu pokazują zwłoki skazanych na karę śmierci chińskich więźniów.

Zanim dotarła do stolicy Francji, "Our Body" była prezentowana w USA, Niemczech i Hiszpanii, a także w innych francuskich miastach: Marsylii i Lyonie. W Paryżu wystawa miała być czynna do 10 maja, a później - do końca sierpnia - w podparyskim Parc Floral.

Jak szacują francuskie media, tę i inne podobne "wystawy anatomiczne" obejrzało już na świecie 30 milionów ludzi.
http://wiadomosci.onet.pl/1956392,12,item.html
Dodano: 22.04.2009 0:40
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.