Grupa: Dublin
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 49 / Dołącz do tej grupy

Dublin i wszystko co z nim związane


Forum: Dublin / Dyskusje na temat Dublina...
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia

Temat:  co jest na tych zdjeciach?
Witam wszystkich Dublinerow

mialbym prosbe: chodzi mi o okreslenie, co znajduje sie na n.w. zdjeciach z Dublina (oprocz mojej (nie)skromnej osoby, rzecz jasna):
http://picasaweb.google.com/piotr.slotwinski/Dublin/photo#5122595090899994082

oraz
http://picasaweb.google.com/piotr.slotwinski/Dublin/photo#5122594657108296882

Chodzi mi o nazwy wlasne.Oba zdjecia zostaly wukonane w scislym centrum.

Po prostu bedac w Dublinie zrobilem sporo fotek, i mam watpliwosci co do tych dwoch...

Z gory dzieki za pomoc
Dodano: 7.11.2007 9:17, ostatnio
Odpowiedzi: 9   Odsłon: 1342
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
pierwsze to Central Bank Square przy Dame Street
drugie to poprostu Dame Street

ten swkerek przed Trinity College nie ma z teog co wiem jakiejs swojej specyficznej nazwy - poprostu zaadaptowano pas rozdzielajacy pasy ruchu i tyle
Dodano: 7.11.2007 9:46
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
Troche za latwa ta zagadka... Kazdy kto mieszka w Dublinie zna te miejsca.
Swoja droga strasznie lubie jak dzieciaki wlewaja plyn do mycia naczyn do tej fontanny. Czasem piana az na jezdnie wychodzi. 3 razy juz widailaem taka akcje
Dodano: 7.11.2007 9:50
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
Oj, to nie byla zagadka. Po prostu wyslalem pare e-maili z zapytaniem do znajomych z Dublina, umiescilem to pyatnie na innym forum - i jakos nikt nic nie wie...

A wiec, uscicle: chodzi mi o nazwe tej rzezby w ksztalcie kuli (na zdjeciu nr 1), a takze - o nazwe tej rzezby na zdjeciu nr 2.
Dodano: 7.11.2007 9:55
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
a no widzisz - juz inaczej nawijasz obywatel - myslalem ze konnkretnie chodzi o nazwe miejsc w miescie poza tmy nie zgaduje ani nie odgaduje tylko informuje prosto odpowiadajac na pytanie, ktore zadales przez trzy latamojego pobytu nie obilo mi sie o uszy nic co mogloby stanowic nazwy owych rzezb.. szcerze to watpie by takie posiadaly ta ktora widac przed Trinity College byla postawiona w ramach jakiegos tam projektu i wiem ze bylo kilka rezb tego samego autora i nawet w tym samym stylu na terenie calego miasta...miedzy innymi mozna taka zobaczyc na przeciwko Christ Church na samym rogu skrzyzowania, jest jedna w parku przy Merrion Square... wszystkie te dziwaczne kroliki na moscie O'Connel itd...powstaly w celu upamietnienia kogos kto je ufundowal lub jakis tam wydarzen.... ale co do nazw wlasnych to naprawdenie jestem pewien czy takowe posiadaj

Swoja droga podoba mi sie to kolekcjonowanie informacji - moze powstanie z tego zbiorek mogacy posluzyc do prezzwodnika po miescie Bo jak mniemam mniej wiecej temu sluzy Twojapraca
Dodano: 7.11.2007 10:33
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
No wlasnie chodzi mi o konkretna infomacje: rzezba ta, czy ta fontanna nazywa sie tak i tak, ewentualnie tez: jej autorem jest czlowiek o takim imieniu i nazwisku. Ale to musza byc konkrety.

Reszte szczegołow juz znajde sobie sam w necie, ale musze miec punkt zaczepienia...

To zapytam inaczej: czy jezeli ktos z Was bedzie tamtedy przechodzi, molgby rzucic okiem, czy nie ma tam jakiegos napisu, podpisu, itp?

Sam tego zazbytnio zrobic nie moge, bo w Dublinie bywam raz do roku...
Dodano: 7.11.2007 10:46
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
obiecuje obywatel zrobic to dla ciebie
Dodano: 7.11.2007 10:58
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
Dzieki wielkie
Dodano: 7.11.2007 11:03
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
A wiec: zdjecie nr 1 przedstawia Tree of Gold (Crainn an Oir) autor: Eamonn O’Doherty. (za informacje dziekuje administratorowi z forum Metoo )

Pytanie, czy ktos potrafi okreslic nazwe fontanny zamieszczonej na drugim zdjeciu?
Dodano: 9.11.2007 19:00
 
obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 52,
Cork, Irlandia
Temat:  co jest na tych zdjeciach?
Jak widze, dla "polskich dublinerow" powyzsze zadanie okazalo sie za trudne, chociaz co niektorzy pisali "Troche za latwa ta zagadka..."

Drugie zdjęcie przedstawia fontannę poświęconą wybitnemu poecie Thomasowi Davis'owi. Na podstawie misy fontanny znajduje się sześć płyt przedstawiających pięć scen z utworów Davis'a (Tha Penal Days, Tone's Grave, Tha Burial, We Must Not Fall oraz A Nation Once Again) oraz scene Wielkiego Głodu. Całość zaprojektował w 1966 Edward Delaney. Czterech trębaczy otrąbia "Herald of the Four Provinces".

Za pomoc dziekuje uzytkownikowi Jakub_Galway z forum Zielona Irlandia.
Dodano: 19.11.2007 21:28
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.