Grupa: Zdrowie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: JustiP (4.44)

Członków: 39 / Dołącz do tej grupy

Czyli wszystko co jest dobre dla nas i naszego zdrowia i urody


Forum: Zdrowie /
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia

Temat:  Co zamiast kawy ??
Witam witam

a wiec jak tak w tytule co proponujecie zamiast kawy ale aby mialo dzialanie jak kawka ???

Wiem o herbacie yerbe mate

Tylko nie piszcie prosze wypij Red bula hehe - wiem ze jest pyszny ale nie zbyt zdrowy .

Tak wiec moze ktos mnie oswieci czym moge sobie pomoc
Pozdrawiam



Dodano: 15.04.2009 17:09, ostatnio
Odpowiedzi: 66   Odsłon: 5609
 
drops (4.39)
kobieta, lat 41,
Wrocław, Polska
Temat:  Co zamiast kawy ??
a "kwiatuszek" to co? he he cieply....
Dodano: 15.04.2009 21:52
 
drops (4.39)
kobieta, lat 41,
Wrocław, Polska
Temat:  Co zamiast kawy ??
a tak poza tym to kwiatuszek jest tu tylko jeden i nie jestem to ja :P
Dodano: 15.04.2009 21:57
 
Chrupek (3.77)
mężczyzna, lat 45,
Cootehill, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
a ja juz myslalem, ze to Ty jestes tym kwiatuszkiem ale wracajac do tematu to najlepiej jest chyba sie dobrze wyspac
Dodano: 15.04.2009 22:06
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
oooooooo tak musze sie dobrze wyspac aby normalnie funkcjonowac .....
Ale nie dam rady caly dzien na pelnych obrotach bez kawki
@ martgos podsunela herbatke ... kupie, wypije i zobaczymy

Ten post został edytowany - 15.04.2009 21:42:34
Dodano: 15.04.2009 22:39
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
No i tak herbatka kupiona , zaparzona ale nie wypita bo jest fuj ....... nie moge jej wypic

I tu moze @martgos pomoze bo ona ja pije wiec moze ma jakis sposob na nia ???????? bo jak narazie ja nie daje rady jej wypic .....@martgos help
Dodano: 25.04.2009 14:31
 
biala25 (4.46)
kobieta, lat 40,
Athlone, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
ja tez polecam dobrze sie wyspac i pic duzo wody ja jakos na tym funkcjonuje i nie mam problemow Nigdy nie nauczylam sie pic kawy wiec mam to z bani hehe
Dodano: 25.04.2009 14:41
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
no to super dla Ciebie

Ja jednak kawke nauczylam sie pic i teraz mi bez niej ciezko zyc hehehe jaki rym mi wyszedl
Dodano: 25.04.2009 14:47
 
martgos (4.28)
kobieta, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
a jaka masz ta herbate?

jak pu erh zwykla , niearomatyzowana to przechlapane

ja sie do czerwonej cytrynowej długo przekonywalam, az pozniej stala sie dla mnie wzglednie dobra.....a pozniej nawet bardzo dobra....

jedynej herbaty, ktrorej nie pije z przyjemnoscia, czyli w ogole nie pije, bo co to za przyjemnosc picia, jak nie smakuje?... to zielona - czysta - niearomatyzowana...

co do czerwonej, to moze na poczatek nie parz jej mocnej, i poczekaj az przestygnie...nie wolno jej słodzic...ale ewentuanie kropla miodu...

taka natura herbat ziołowych i leczniczyc, ze nie zawsze dobrze smakuja...jak np. piołun
Dodano: 25.04.2009 14:58
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
no niestety mam zwykla

Bede probowac slabiej parzyc ... moze wtedy dam rade No nic musze wypic kilka razy i moze sie przyzwyczaje
A nastepna kupie aromatyzowana

A Zielona herbatka mi smakuje zwlaszcza z limonka i echnacea
Dodano: 25.04.2009 15:14
 
martgos (4.28)
kobieta, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
NO, ja tez teraz taka zielona wlasnie pije...

co do pu erh to najbardziej wlasnie cytrynowa mi smakuje, bo juz ta earl grey nie jest taka 'lekke, latwai i przyjemna' w smaku
Dodano: 25.04.2009 15:19
 
vitisvinifera (4.50)
kobieta, lat 44,
Greystones, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
Zadna herbata nie bedzie miala takiego dzialania jak kawa, ale z tego co wiem to zielona zawiera okolo jednej trzeciej kofeiny w porownaniu do filizanki kawy. Jest zdecydowanie zdrowsza od kawy.
Dodano: 9.05.2009 23:11
 
Yolka25 (4.50)
kobieta, lat 39,
, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
i tu się mylisz moja droga vitisvinifero wbrew pozorom mocniejsza od kawy jest czarna herbata zawiera teinę mocniejszy dopalacz niż kofeina,kolejnym plusem czarnej herbatki jest dobroczynny wpływ na zęby mimo osadu jaki pozostawia wzmacnia je fluorem
Dodano: 11.06.2010 11:12
 
Yolka25 (4.50)
kobieta, lat 39,
, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
Czarna herbata w szerokim stopniu oddziałuje na nasz organizm. Przede wszystkim, liście czarnej herbaty zawierają takie substancję jak tanina, teina i karoten. To teina powoduje to, że czarną herbatą można się obudzić niczym kawą. Poza tym, czarna herbata zawiera witaminy – P, K, B1, B2, PP i witaminę C. Regularne picie czarnej herbaty poprawia zdolność koncentracji i myślenia, wpływa korzystnie na układ krwionośny, a dodatkowo usprawnia trawienie i ma działanie bakteriobójcze. Pita w ilości do 3 szklanek dziennie pozwala też ochronić organizm przed kamicą żółciową. W czarnej herbacie znajdziemy też związki fluoru, które pomagaj chronić zęby przed próchnicą.
Dodano: 11.06.2010 11:21
 
Joa (3.37)
kobieta, lat 48,
Roscommon, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
Ja polecam czerwone wino(w rozsądnych ilosciach)- i ....napój życia-KOMBUCHA(do kupienia w Dunnes)-pyszna i zdrowa!!!
Dodano: 11.06.2010 11:46
 
Strefa9 (4.13)
mężczyzna, lat 50,
9Town, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
Teina i kofeina to dokładnie ta sama substancja. Różnica polega na tym, że zostały odkryte przez dwie różne osoby w dwóch różnych miejscach i w różnym czasie. Współczesna nowo-mowa para-naukowa doszukuje się pretekstów do nadawania kolejnych nazw; wiadomym jest, że każdy chce zarobić :P
Kofeina jest łatwiej przyswajalna przez organizm nie dlatego, że różni się od teiny (powtórzę się - to ten sam związek ) ale różni się jego otoczenie chemiczne - czyt: roślina w której występuje.

Niechaj narody wżdy postronne znają,
iż wikipedyści to gęsi,
a naukowcy swoje publikacje mają...



Dodano: 11.06.2010 13:50
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Co zamiast kawy ??
Kiedyś dawno temu, gdy byłem piękny i młody zaciągnęli mnie do koszar. Piliśmy tam "czajanę", żeby szybciej dni mijały.

Przepis na czajanę (żadne expresso nie ma takiego kopa):
Z pamięci podaję.

10 torebek herbaty expresowej "indyjskiej",
2 duże łyżki cukru białego,
0,5 litra wody,
półlitrowy kubek z melaminy,
młody żołnierz
"Buzała" - czyli dwie, albo cztery żyletki równolegle, oddzielone zapałkami i obwiązane ciasno nitką. Napięcie podłącza się do żyletek, a gdy są 4 to na przemian. Wersja z czterema żyletkami powoduje, że światło przygasa, ale pół litra gotuje się 5s.

Każemy młodemu wysypać z torebek i wlać składniki do kubka i podłączyć urządzenie. Gdy jest turbo buzała, to musi wyjmować co kilka sekund wtyczkę z gniazdka, żeby się nie wykipiało.
Śpi się jak u mamusi po tym
Dodano: 11.06.2010 16:09
Odpowiedzi:    
3
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.