Grupa: Zdrowie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: JustiP (4.44)

Członków: 39 / Dołącz do tej grupy

Czyli wszystko co jest dobre dla nas i naszego zdrowia i urody


Forum: Zdrowie /
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia

Temat:  Witamina C
W linku od @valdie znalazlam fajny artykul na temat witaminy C i mitow o niej ....... poczytalam ....mnie zaciekawilo ... wiec moze i was zainteresuje

Jest to dosyc dlugie dlatego zamieszczam tylko fragment a calosc tutaj http://www.fnbg.org/start.htm ( wejdz w dokumenty )

Fragment z artykulu :

" Witamina C (askorbinian) jest silnymantyoksydantem( inaczej - przeciwutleniaczem).
Oczyszcza komórki z wolnych rodników, działając poprzez dostarczanie elektronów
neutralizujących duże ilości wolnych rodników czyli sprawców tych ciężkich i często
śmiertelnych chorób.( a zwłaszcza z bioflawonoidami)"

"Jeżeli każdy wiedziałby jak używać dużych dawek witaminy C - askorbinianu doustnie i dożylnie, byłoby to finansową
katastrofą dla przemysłu farmaceutycznego.
Zasadniczym pytaniem jest, czy sekret witaminy C może być zachowany w tajemnicy teraz, kiedy Internet wykrzykuje prawdę
cały czas. Telewizja, radio, magazyny, medyczne czasopisma, lekarze, farmaceuci, prawnicy, politycy, wydawcy naukowi mogą
się na to zgodzić, będąc tym w ogromnym stopniu finansowo zainteresowani, ale Internet nie. Ten sekret witaminy C kosztuje
tryliony dolarów i miliony istnień przez lata. A za to płacimy MY podatnicy do kieszeni PANÓW Z PRZEMYSŁU
FARMACEUTYCZNEGO.
O LECZENIU"

milego czytania

Ten post został edytowany - 2.12.2009 12:12:02
Dodano: 23.11.2009 17:34, ostatnio
Odpowiedzi: 12   Odsłon: 3589
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Witamina C
Ja mam lepszy sposób - jem to na co akurat mam ochotę - taki instynkt hehe, a nie co ktoś mi proponuje (reklamy, artykuły itp.) nie mam brzucha choć nie pakuję ( no może fizyczna praca ) i w sumie czuję się świetnie od jakiegoś czasu (odkąd nikt mi nie gotuje i nie wciska czegoś na siłę)

ps. Nadmiar wiedzy też chyba jeszcze nikomu nie zaszkodził, więc warto wiedzieć co się je (i gdzie są witaminy - piwo)

Ten post został edytowany - 23.11.2009 17:06:45
Dodano: 23.11.2009 18:02
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Witamina C
tu bardziej chodzi o ukrywanie przed Nami prawdy o tak zwyklych rzeczach jak witamina C ...... pewnie takich rzeczy jest wiecej .....ach te cholerne koncerny farmaceutyczne .........

W dzisiejszych czasach niestety tylko kasa sie liczny ....
Dodano: 23.11.2009 18:33
 
celticross (3.71)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irlandia
Temat:  Witamina C
od dawna, jesli zaczynam czuc, ze organizm zaczyna byc slaby(czyli nadchodzi jakis wirus/choroba) stosuje dawke uderzeniowa kilka skladnikow...takze witaminy C....i skutkuje...chociaz nie jest smaczne

Pol litra cieplej wody w szklance/kubku...wrzucam 2tys mg wit C(musujaca w tabletkach- najtansza w IRL jest w Lidlu :P), do tego wapno...wedle uznania...i saszetka Lemsip/Gripex (co kto ma:P)
raz, dwa razy na dzien......i po chorobie sladu nie ma

..a jesli chodzi o nadmiar wit C.....to chyba kazdy wie, ze nadmiar jest wydalany z moczem.
Dodano: 23.11.2009 18:35
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  Witamina C
Co to jest prawda? Zależy. Wczoraj kawa była zła i szkodziła, dziś się okazuje że jednak jest dobra. Zależy które lobby płaci więcej za badania. Ale poczytać można

ps. @celticross mnie też ciągnie wtedy do zielonego (warzywa, owoce itp.) i spać mi się chce - znak że trzeba zwolnić

Ten post został edytowany - 23.11.2009 17:39:40
Dodano: 23.11.2009 18:37
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Witamina C
a ja dwa razy do roku stosuje kuracje cytrynowa Jest smaczna ( bo uwielbiam cytryne ) i do tego zdrowa

To jedna z metod oczyszczania z kwasu moczowego, zaproponowana przez michała Tombaka:

Kuracja cytrynowa
Najlepszym sposobem uwolnienia naszego organizmu od trującego kwasu moczowego, który powoli zabija nasz organizm jest picie zwykłego soku z cytryny. Jest on bogaty w witaminę C, mikroelementy i hormony. Dzięki zawartości hormonów fitoestrogenowych sok z cytryny jest szczególnie pożyteczny dla kobiet w dojrzałym wieku ( osteoporoza, chroniczny reumatyzm, kamienie żółciowe i nerkowe, anemia, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie ).
Kurację przeprowadzamy dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią, również aby uniknąć infekcji grypowych i przeziębienia.

Kuracja trwa 10 dni.

Przez te dni musimy wypić sok z 30 cytryn.
Jeżeli nie możecie pić czystego soku, to można go rozcieńczyć wodą i dodać 1 łyżeczkę miodu.

Dawkowanie:
dzień 1 i 10 - 1 cytryna,
dzień 2 i 9 - 2 cytryny,
dzień 3 i 8 - 3 cytryny,
dzień 4 i 7 - 4 cytryny,
dzień 5 i 6 - 5 cytryn.

Sok wyciskamy codziennie ( musi być świeży ). Osoby, które cierpią na katar lub wrzody żołądka, odczują szybko korzystne działanie kuracji.
Kuracja ta najlepiej zaopatruje organizm w witaminy, których nam chronicznie brakuje.


Co zrobić ze skórkami po wyciśnięciu soku?
1. Pokroić, zasypać cukrem i wstawić do lodówki. Po 10 godzinach otrzymujemy wspaniałą esencję do herbaty.2. Jeżeli macie łupież lub wypadają Wam włosy, można skórę głowy nacierać skórką cytryny przez 10 dni.Jeżeli chcesz wyglądać młodo, pij codziennie sok z jednej cytryny !
( na podstawie książki Michała Tombaka “Jak żyć długo i zdrowo”/)

Ten post został edytowany - 23.11.2009 19:17:26
Dodano: 23.11.2009 18:59
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Witamina C
To nie mój link, ja w necie znalazłem

Zgadzam się jednak co do tego, że to co jemy ma fundamentalne znaczenie nie tylko do ochrony przed wirusami. Ma wpływ naszą percepcję, na rozwój umysłowy i nie tylko.
Można się szprycować proteinami, a można jeść warzywa.
Od siebie dodam, że czerwone wino też wydaje się być wyjątkowo zdrowe
Dodano: 23.11.2009 22:36
 
Yolka25 (4.50)
kobieta, lat 39,
, Irlandia
Temat:  Witamina C
Truskawka posiada więcej witaminy C niż cytryna, czy grejpfrut. Zawarta w niej witamina PP reguluje m.in. dotlenienie krwi. W truskawkach znajduje się bogactwo soli organicznych, poprawiających przemianę materii i pektyn, oczyszczających jelita z resztek pokarmu i korzystnie wpływających na naturalną florę bakteryjną.

Wapń i fosfor wzmacniają kości i zęby oraz poprawiają pracę mięśni, a w połączeniu z magnezem odkwaszają organizm. Co więcej, poprzez spalanie tłuszczów owoce te posiadają właściwości odtruwające i oczyszczające. Dzieje się tak za sprawą bromeliny, enzymu odpowiadającego za rozkład białka. Poleca się więc truskawki osobom, które mają kłopoty z trawieniem białek lub powinny obniżyć wagę ciała.

Ze względu na wysoką zawartość żelaza są również ważnym składnikiem kobiecej diety. Ochronią przed anemią, wzmacniają organizm, wpływają odświeżająco na cerę i włosy.
Dodano: 3.08.2010 16:55
 
modelarze22 (3.89)
mężczyzna, lat 43,
Longford, Irlandia
Temat:  Witamina C
Czy wiecie że przez spalenie jednego papierosa tracimy 25mg. wit. c a zapotrzebowanie dzienne jest 60 i co wy na to!
Dodano: 22.08.2010 3:42
 
carrie870 (2.50)
kobieta, lat 37,
Dublin, Irlandia
Temat:  Witamina C
Ja uwazam ze 60mg to za malo.

Ponoc organizm potrzebuje znacznie wiecej
Dodano: 24.02.2011 17:57
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Witamina C
Berocca w jednej tabletce zawiera 476 mg. Bywają większe.
Dodano: 24.02.2011 20:25
 
waldi45 (2.50)
mężczyzna, lat 65,
Trim, Irlandia
Temat:  Witamina C
Zapraszam na www.eurovipnet.9com.pl ,wiecej o witaminie C ,ale naturalnej
Pozdrawiam
Waldek
Dodano: 25.03.2011 17:34
 
Shimerdas (2.50)
kobieta, lat 50,
Warszawa, Polska
Temat:  Witamina C
Heh zaciekawiła mnie bardzo ta kuracja cytrynowa;] uwielbiam cytrusy więc to coś dla mnie
Dodano: 19.03.2012 14:19
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.