Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
Fotograf (4.31)
mężczyzna, lat 47,
Dublin, Irlandia

Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Witam,

Zwracam sie do ludzi z miasta Carlow o opinie na wspomniane.
Chodzi mi o waruki mieszkaniowe, standard zycia, ludzi tam zyjacych i prace. Atrakcje tego miejsca?

Dziekuje.
Dodano: 30.11.2009 0:20, ostatnio
Odpowiedzi: 18   Odsłon: 5714
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Moi znajomi opuścili miasteczko, choć chyba ładne. Byłem wiele razy, ale ja się nie znam na urokach miasteczek.

Dziura po prostu... Połączenie do Dublina w miarę, a domy za pól ceny.
Dodano: 30.11.2009 3:52
 
prosty11 (3.91)
mężczyzna, lat 44,
Carlow, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Ja mieszkam w Carlow i sobie chwale, chociaz wczesniej mieszkalem w Oslo, za 2pokojowy apartament w centrum place 650euro, mam rzut beretem do sklepu i do parku, gdzie chodze z dziecmi. Do szkoly i paracy tez daleko nie mam.
Atrakcji jest wiele tylko trzeba ruszyc dupe, co do ludzi to wszedzie sa tacy sami, dziela sie na tych dobrych i zlych.

Dziura mozna nazwac kazda miejscowosc jesli sie jest wiesniakiem, pozdr @Valdie68.
Dodano: 30.11.2009 18:55
 
celticross (3.71)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
hmmm, przeciez nie ma o co sie obrazac, praktycznie wiekszosc miasteczek w Irlandii to 'dziury'. wiadomo, ze sa sklepy, jest pewnie kosciol i jakis park czy place zabaw dla dzieci. Ale to tyle, jesli chodzi o atracje 'miasta' i jesli chce sie cos robic wiecej, to trzeba wyjechac poza. Swoja droga niedaleko Carlow sa ciekawe ruiny zamku....tyle, ze przeciez nie da sie tam jezdzic co tydzien.
Idac dalej....Dublin tez jest dziura w porownaniu z innymi stolicami Europy...tak wiec wszystko zalezy od punktu odniesienia, czy tez (mowiac potocznie) od punktu siedzenia
Dodano: 30.11.2009 19:30
 
levisss (3.87)
mężczyzna, lat 44,
, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
@celticross - zgadzam sie z Toba ze miasteczka w Irlandii to poprostu dziury, ale uwazam ze wyjazdzajac poza miasto to jest jeszcze gorzej np takie ruiny zamku - jak mozna to nawet nazwac zamkiem przeciez wiekszosc tych ruin to rozmiarem prawie jak latarnie morskie. W porownaniu np nawet zamkiem w Malborku ,a juz nie porownujac do tych w Wielkej Brytanii.

@prosty - ja mysle ze to jest odwrotnie ,jak ktos uwaza ze Carlow to super miasto bo tam jest kosciol, market i plac zabaw to wlasnie pochodzi ze wsi i mozna go smialo nazwac "wiesniakiem".
Dodano: 30.11.2009 20:39
 
celticross (3.71)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Wiesniak, nie wiesniak, wiocha, nie wiocha...pytanie bylo jakie bylo a odpowiedz sensowna w sumie nie padla. Dziwi mnie to, bo osoby z Carlow sa na forum i nawet byly po czasie zamieszczenia tego watku a odezwala sie tylko 1 osoba.
Dodano: 30.11.2009 22:07
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Bo to dziura i się wstydzą. To akurat typowe dla Polaków. Można jeszcze komuś ubliżać.
Ja tam mieszkam w przepięknej metropolii. Czym się chwalę Po prostu czy dla prostego
Dodano: 1.12.2009 5:25
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
A levisss nie odróżniasz chyba ruin od rekonstrukcji....
Dodano: 1.12.2009 5:30
 
prosty11 (3.91)
mężczyzna, lat 44,
Carlow, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Nie powiedzialem, ze Carlow to super miasto, tylko, ze jest wygodnym miejscem i posiada swe uroki. Zapraszam na kawe jakby ktos odwiedzal.

Dodano: 1.12.2009 15:28
 
prosty11 (3.91)
mężczyzna, lat 44,
Carlow, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
wybaczam Ci @levisss, choc z wielkim trudem
Dodano: 1.12.2009 15:30
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Widzisz @prosty11, dziury mają swój urok, dlatego ludzie w nich mieszkają. Coś za coś. Mi też wybacz, bo Ashbourne tak naprawdę nie jest metropolią, choć wszystko jest, jest spokojnie, a i do Dublina niedaleko

Co nie zmienia faktu, że to Dziura...
Dodano: 1.12.2009 17:38
 
celticross (3.71)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
szukacie dziury w calym
Dodano: 1.12.2009 18:14
 
Chrupek (3.77)
mężczyzna, lat 45,
Cootehill, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Jezeli ktos posiada swoj wlasny ponton, to podobno jest tam calkiem niezle, w przeciwnym wypadku korzystanie z komunikacji miejskiej moze byc nieco uciazliwe, dla przykladu podaje przewoz osob przez Kennedy Street w Carlow

Dodano: 2.12.2009 0:14
 
Chrupek (3.77)
mężczyzna, lat 45,
Cootehill, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
...ale mimo wszystko wszyscy sa zadowoleni jak widac
Dodano: 2.12.2009 0:15
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
To prawdziwe zdjęcie z Carlow? To u nas jest lepiej. Na razie i póki co.
Dodano: 2.12.2009 1:35
 
Chrupek (3.77)
mężczyzna, lat 45,
Cootehill, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Prawdziwe zdjecie, znalezione na Irish Independent.
Dodano: 2.12.2009 2:16
 
celticross (3.71)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Posiadam ponton-przeprowadzam sie
Dodano: 2.12.2009 11:08
 
Dita (4.83)
kobieta, lat 42,
...., Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
..ooo jaki fajny watek ....jak dla mnie Carlow ladne miasteczko, atrakcji moze wielkich nie ma ale za to jest spokoj i urok malego miasteczka... a co do tego obrazka...to tym pojazdem do pracy smigalam wtedy tez...



...carlowianka )
Dodano: 3.11.2011 2:44
 
radek.trok (3.25)
mężczyzna, lat 39,
Navan Meath, Irlandia
Temat:  Carlow. Opinie i oceny.
Hej wiecie jet może w Carlow jakąś agencja ktora wynajmuje mieszkania z pośrednikiem który mówi po Polsku??
Dodano: 4.03.2015 20:37
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.