Grupa: muzyka
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: konto_usuniete (2.50)

Członków: 114 / Dołącz do tej grupy



Forum: muzyka /
 
nierdzewny (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia

Temat:  mpc500
witam,
szukam posiadaczy urządzeń typu sampler MPC500 otóż jestem właścicielem takiej maszynki, męczyłem się troche zeby jakotako rozgryźć ten sprzęt ale jest jeden fant którego nie moge pokonać mianowicie chodzi o zapisywanie sekwencji,przenoszenie na komp. w takiej samej postaci ( u mnie po przeniesieniu na komp. w postaci midi program czyta zupełnie co innego)
pozdrow.




Dodano: 14.03.2010 18:19, ostatnio
Odpowiedzi: 12   Odsłon: 2493
 
garbat1 (4.24)
mężczyzna, lat 41,
Dub, Irlandia
Temat:  mpc500
Napisz troszeczke jaśniej o tym problemie!!?
a nabywając taką maszyne to chyba wiedziałeś co i po co kupujesz!
Nie posiadam takiej machiny, wiec trudno o pomoc z mojej strony, ale pewnie masz wiedze i instruktaż w zestawie.

Uzywsz jeszcze kabla midi do dzwiekowki w kompie?
czy a raczej podlaczyłeś sampler przez usb do softwaru z zestawu?


pozdr
Dodano: 14.03.2010 18:38
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Gdy będziesz w kompie posiadał identyczną bazę dżwięków jak na samplerze, to stworzone przez Ciebie utwory będą takie same.

Format midi jest to rodzaj komunikacji podczas której przesyłane są wszystkie informacje okreslające każdy dźwięk POZA JEGO BARWĄ

Dlatego to, co stworzyłeś na samplerze i przeniosłeś jak pliki midi do kompa, będzie brzmiało inaczej, gdyż barwy dźwięków w kompie są inne.

Ostatnio temat przerabiałem ładując przeróżne bazy dźwięków do sławnego w swym czasie Korga M1

Dodano: 14.03.2010 18:55
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Co nie oznacza, że utwór jest stracony.

Plik midi na kompie wrzucasz w odpowiedni program, np FruityLoop (FL STUDIO) i po otwarciu każdemu instrumentowi na danym kanale przypisujesz odpowiednie w barwie dźwięki jak w samplerze.

Gdy już całość Cię satysfakcjonuje, zapisujesz w formacie *wav lub *mp3 i tym sposobem twój utwór z samplera zamienia się w normalny kawałek muzyczny

Ten post został edytowany - 14.03.2010 21:22:31
Dodano: 14.03.2010 19:22
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Format midi, to jak nuty.......zapis nutowy, który mówi danemu muzykowi jak ma grać....tylko, że w formie elektronicznej.

Przypisz na kompie każdej sekwencji właściwy instrument i będziesz zachwycony.

Możesz w ten sposób dobierać do jakiejś sekwencji dźwięków inny instrument, inną barwę, bez ingerowania już w nią


Miłej zabawy
Dodano: 14.03.2010 19:26
 
nierdzewny (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  mpc500
Stary dzieki,troche mnie podbudowałeś choc szczeze mowiac to myslalem ze jest prostszy sposob ale nic,sprobuje poprzypisywac te dzwieki tak jak mowisz,choc nie mam o tym pojecia.
jak dotad uzywam glownie Cubas'a ale z reguły do nagrywania na żywca" lub obróbki wiec jak bys mial jakies wskazowki jak sie to dokladnie robi( to przypisywanie) ta sa mile widzine
pozdro
Dodano: 14.03.2010 22:22
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Nie znam Cubase, choć kiedyś usiłowałem się z nim integrować.
Miałem jednak inne zapotrzebowanie i wybierałem wśród oprogramowania muzycznego.....padło na FL Studio.

Otwierasz projekt dla Midi i wrzucasz swój utwór (w pliku midi)......każdemu kanałowi zostanie przypisana oddzielnie sekwencja nut w utworze. którego stworzyłeś na samplerze.
Dla każdego kanału możesz dobrać osobny instrument. Kanałów jest 16, czyli 16 instrumentów, które tworzą cały utwór.
Nie znam tego samplera i nie wiem w jaki sposób tworzysz na nim muzę.....klawiatury tam nie dostrzegam.
Poprzez połączenie midi można używać osobnych samplerów jak keyboard, czyli zewnętrzne klawisze. Być może Twój sampler to taki gotowiec, który ma szereg zapisanych taktów z których korzystając, ucinająć i łącząc można stworzyć jakąś muzę. W Programie FL Studio kazdą nutkę tworzy się od podstaw. Dobry muzyk nie bawi się w tego typu tworzenie muzyki, gdyż w efekcie końcowym brzmi ona jak elektroniczna - bez najmniejszych błędów, które każdy muzyk czyni - jest jakby jednostajna. Korzystając z keyboard-u i poprzez midi daną sekwencję gra w czasie rzeczywistym, dzięki czemu każdy dźwięk jest inny - inną ma głośność, czas trwania dźwięku itp.


Mając plik midi, który zawiera nutowy zapis utworu możesz go odtworzyć na kompie korzystjąć z bazy instrumentów a tym samym dźwięków jakie oferuje sam program. Być może doszukasz się nawet większej ilości dźwięków które mało tego, możesz zmieniać w charakterystyce brzmienia - czyli generować coraz dziwniejsze dźwięki.
Dodano: 14.03.2010 22:37
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Pamiętaj, że utwory zapisane w formacie midi to tylko zestaw nut - dla każdego instrumenta osobny kanał a maksymalnie do 16-stu instrumentów - kanałów.

Utwory w takiej postaci nie będą grać jak mp3.

Przypisz w programie każdemu zapisowi nutowemu odpowiedni instrument i całość wyjdzie tak jak chciałeś


Też zaczynałem od zera nie mają o tym pojęcia - a teraz cwaniakuję
Dodano: 14.03.2010 22:55
 
nierdzewny (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  mpc500
spoko musze to opatentować
chodzi o to ze maszynka jest dobra, możesz wgrywac w nie dzwieki, obrabiac, nakladac efekty, wycinac itd mozesz grac jednoczesnie jak na instrumecie perkusyjnym, basie itp
chce ja wykozestac do twozenia muzy typu NIN czy podobne,w polaczeniu z innymi instrumentami mozna by bylo ciekawie eksperymentować.
a propos MPC dostalem w prezecie i tak sie zaczela przygoda!
bede próbował dalej
dzieki za pomoc
pozdro
Dodano: 14.03.2010 23:03
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Za pomocą midi i programu do muzyki możesz każdy dźwięk wygenerowany w samplerze odczytać w programie na właściwj ścieżce w czasie rzeczywistym.

Osłuchując to co już nagrałeś dodawać kolejne dźwięki - jeśli popełnisz błąd podczas grania, możesz bardzo szybko go poprawić edytując na każdej ścieżce z osobna dany, niewłaściwy dźwięk.

Masz kupę zabawy i jeszcze się o tym przekonasz, gdy temat ogarniesz w praktyce.....bo takie daje to możliwości

Do tego wszystkiego sam program dostarcza wiele efektów, których Twój sampler może nie zawierać, modulacja dźwięków, echo, przytłumianie, i mnóstwo innych charakterystyk brzmienia.


Ot taki kombajn, który wymiata
Dodano: 14.03.2010 23:17
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Zrzut z FL Studio dla projektu midi.
Masz okno z 16 kanałami, dla każdego wybierasz osobny isntrument. Każdy instrument odgrywa osobną ścieżkę, której przypisany jest zapis nutowy (w pliku midi) Jeżeli jakiś dźwięk jest niepoprawny, możesz edytować daną ścieżkę by dźwięk poprawić (korekta)
Gdy dobierzesz właściwe instrumenty i pozbędziesz się błędów, możesz popawić się z modulacją każdego dźwięku - efekty, które wzbogacają utwór w ciekawy w odsłuchu bajer.
Końcowy projekt zapisujesz w mp3 i na youtube
Dodano: 14.03.2010 23:29
 
LisekMusic (4.17)
mężczyzna, lat 34,
Kenmare, Irlandia
Temat:  mpc500
Hej NIerdzewny Masz Juz Jakies Produkcie Ktore Mozna Znal;esc Pod Jakims linkiem?
Dodano: 16.10.2010 14:17
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  mpc500
Młody talencik ?

Daj posłuchać te swoje utworki jakoś......skoro rap i hiphop Cię kręci......jak będą rytmiczne, to się je gdzieś wkręci
Dodano: 16.10.2010 15:28
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.