Grupa: Podróże i wycieczki
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 145 / Dołącz do tej grupy

Jakieś plany na weekend?


Forum: Podróże i wycieczki / Jakieś plany na weekend?
 
Yolka25 (4.50)
kobieta, lat 39,
, Irlandia

Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
niedługo planuję odwiedzić Naszą piękną Ojczyznę,w związku z tym jakiś urlop jest konieczny,mam dylemat gdzie pojechać do Zakopanego czy Bieszczady?proszę o opinie
Dodano: 21.06.2010 16:59, ostatnio
Odpowiedzi: 17   Odsłon: 2134
 
akm990 (3.93)
mężczyzna, lat 44,
Zakopane / Dublin, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
ja osobiście preferuje zakopiec ;p
Dodano: 22.06.2010 23:17
 
Yolka25 (4.50)
kobieta, lat 39,
, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
super a możesz wyjaśnić dlaczego,to dla mnie istotne
Dodano: 23.06.2010 11:21
 
Przemek (3.79)
mężczyzna, lat 52,
Naas, Co Kildare, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Jest jeszcze Beskid Żywiecki i sporo fajnych schronisk w górach. Są Karkonosze, góry Izerskie, czemu tylko Bieszczady i Zakopane?
Dodano: 23.06.2010 11:22
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Ja polecam Beskid Niski
Dodano: 23.06.2010 11:31
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Zakopane jest oblatane. Jeśli nie przeszkadzają Ci turyści w licznych gronach to obierz Zakopane.

Beskid to już bardziej metropolia wybrednych bogaczy jak góry. Widok chałup na stokach też jest piękny ale nie o to chodzi.

Bieszczady to dzicz i tym samym to, czego człowiek oczekuje. Zielone góry, pagórki, malowniczy krajobraz i trudo dopatrzeć się jakiegoś znaku cywilizacji. Większość wsi to kilka domów na krzyż z góralami nie nastawionymi na komercję.
Od ustrzyk po zalew soliński jest piknie. Obowiązkowo samochodem by oko nacieszyć
Dodano: 23.06.2010 15:02
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Sudety są gorsze?
Dodano: 23.06.2010 15:16
 
Yolka25 (4.50)
kobieta, lat 39,
, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
dzięki Wam aha i nie chodzi mi tylko o Zakopane lub Bieszczady,tak tylko wspomniałam ,pierwsza mysl
Dodano: 23.06.2010 16:55
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
@valdie
Sudety też są ładne

Zjezdziłem całe pasmo górskie od gór izerskich poprzez stołowe po bieszczady.

Góry świętokrzyskie, beskid po tatry w zasadzie non stop......ale tylko raz pozwoliłem sobie na wypad w bieszczady poczynając od pienin po zalew soliński i tylko to pasmo utkwiło mi najbardziej w głowie.......jeśli się jeszcze nadarzy kiedyś okazja, to tylko tam :-P

Interesu nie mam w tym żadnego - nawet z tamtąd nie pochodzę. Choć zaznaczyć muszę, że jest tam najtaniej jeżeli chodzi o agroturystykę.

I te widoki.....pagórek na pagórku obok pagórka.....na każdy chce się wejść by podziwiać widoki.....i nie są wcale takie niskie. Panorama gór a nie jak w beskidzie, że tylko najwyższą widać a reszta to zamieszkane działeczki.

W Zakopanem albo trza się wdrapać albo kolejką - przypakładowo na Kasprowy Wierch trzeba czekać w kolejce na kolejke.
I drożyzna, że szkoda gadać.
Nad morskie oko zajść, to nogi do dupy wchodzą. Już gdzieś wyżej, na Rysy, to najlepiej na drugi dzień zacząć a nocleg na pryczach w schronisku odradzam......już to prawie przeżyłem.

Bieszczady to dzicz - takie były i mam nadzieję, że takie się uchowały do dziś.
Wycieczkę strzeliłem sobie od pasma pienin (Krynica Zdrój) i drogami wysypanymi szrutem kierowałem się w Bieszczady - unikałem jak mogłem asfaltowych dróg
http://www.zamiasto.com.pl/ciekawe-miejsca/gory.php
Dodano: 23.06.2010 19:53
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Chyba skasuję konto. Zbyt wielu do mnie gada, co to za moda? W TV tak polecali czy jak?

A Kotlina Kłodzka piękna jak Beskidy, choć inna. Tyle, że ja mam dane sprzed 20 lat, ale chyba się wiele nie zmieniło
Dodano: 23.06.2010 20:03
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
W Tatrach to trzeba było kolejką do Kuźni, potem Wielkie Kopy i Wielkie Stawy, dopiero na Rysy.

Ale to trzeba być młodym i wierzyć, że się uda. Netu nie było wtedy...
Dodano: 23.06.2010 20:07
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Teraz to dla Ciebie @valdie nic innego jak karawana

.....z kozicami górskimi

Ano się czepiamy.....musisz odświeżyć sobie dane ......ot taki update :-P


Chyba w 2002 roku byłem i oby się tam nic nie zmieniło......bo inaczej zbeszcześciliby jedyną żywą naturę w Polsce.

Myślę, że tamtejsi mieszkańcy do tego nie dopuścili......tam czas jakdyby stanął w miejscu
Dodano: 23.06.2010 20:16
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Na szlaku to ja mieszkańców nie spotykałem, ale ludzie wtedy sobie mówili cześć spontanicznie, zawsze prawie. Coś jak na wsiach w Irlandii kilka lat temu.
No i poczucie wspólnoty było. Zostawienie kogoś w potrzebie to było zwykłe gówniarstwo.

Dziś to państwo ma zapewnić wodę i prąd ładowarce do telefonu.

I oczywiście w TV na każdym polu rząd odnosi sukcesy.




Dodano: 23.06.2010 20:29
 
Yolka25 (4.50)
kobieta, lat 39,
, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
ale się chłopaki spisaliście i jak zwykle samie pierdoły heheheh,no cóż taki Wasz urok,ale mimo wszystko dzięki))
Dodano: 23.06.2010 21:28
 
survi (4.68)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
O pierdołach, to dopiero się zacznie :-P
Dodano: 23.06.2010 21:54
 
nula000 (4.54)
kobieta, lat 38,
Dublin, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Karkonosze
Dodano: 24.06.2010 0:26
 
akm990 (3.93)
mężczyzna, lat 44,
Zakopane / Dublin, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Yolka25 (4.50)
długo by wyjaśniać ,po pierwsze zakopane oferuje coś dla każdego w zależności od sezonu
od samotnych spacerów w górach (późna jesień)
do tłumów turystów w barach restauracjach i hotelach
w okolicy powstały 3 akwaparki to dla lubiących wodę , sporo rożnych atrakcji np. jazdy quadami , parki i ściany wspinaczkowe typu małpi gaj , przeloty samolotami widokowymi i skoki na paralotni z instruktorem

w sumie każdego dnia można coś innego robić to tak w skrócie
Dodano: 24.06.2010 15:44
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Zakopane czy Bieszczady?
Jeśli miałbym wybierać pomiędzy Zakopanym a Bieszczadami to wybrałbym Bieszczady.

Dlaczego?

W Zakopanym i okolicach już sporo widziałem..... W Bieszczadach byłem tylko raz, więc wydaje mi się, że warto poznać te góry...
Dodano: 20.01.2012 21:29
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.