Grupa: miłość i wierność
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: piottrrek (2.50)

Członków: 5 / Dołącz do tej grupy

przyrzekam ci miłość i wierność w zdrowiu i w chorobie itp.aż do śmierci ,czy dzisiaj te słowa mają jeszcze znaczenie , jest to przyrzeczenie dane temu tam na górze , a w dzisiejszych czasach prawie wszyscy łamią tą przysięgę .


 
piottrrek (2.50)
mężczyzna, lat 50,
Warszawa, Polska

Temat:  nowe czasy
może to już czas aby to zmienić
Dodano: 14.11.2010 0:03, ostatnio
Odpowiedzi: 16   Odsłon: 1623
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  nowe czasy
ale na co?
Dodano: 14.11.2010 0:14
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  nowe czasy
Samo się zmieni, ale to trzeba czasu jako składnik do kociołka dołożyć
Dodano: 14.11.2010 0:15
 
meneL (4.50)
mężczyzna, lat 46,
Dublin/Uk, Wybierz
Temat:  nowe czasy
Mało brakowało przyłączyłbym się do grupy ..ale wolę być "niezrzeszony" - to rodzinne
Miłość i wierność, ja uważam że to jest możliwe i wcale nie potrzeba do tego formalnego związku. Związek jest "sam z siebie", po prostu jest, dopóki jest to coś pomiędzy dwojgiem, co powinno być (..ale zamotałem).
Dodano: 14.11.2010 0:23
 
burunduczka (4.60)
kobieta, lat 93,
Dublin, Irlandia
Temat:  nowe czasy
*zmiana jest jedyną stałą rzeczą na tym świecie*- tak mowią egipcjanie Życie doswiadcza nas na rozne sposoby,lecz to konfrontacja z życiem codziennym zmusza nas i jest poczatkiem zmian choc niejednokrotnie dobrze czujemy sie z rutyna Kazga zmiana płynie z jakimiś trudnymi uczuciami i emocjami. Czy wiec trwac w nieszczesliwym zwiazku czy iść dalej? mysle ze trudno odpowiedzec jednoznacznie,ale napewno wazne i trudne jest znalesc sobie czlowieka dla siebie do życia na dlugie lata.
Dodano: 29.11.2010 20:47
 
Strefa9 (4.13)
mężczyzna, lat 50,
9Town, Irlandia
Temat:  nowe czasy
Po pierwsze warto być szczęśliwym. Nie zawsze to łatwe i oczywiste. Wiem jedno. Nie warto się katować jeśli nie idzie. Z deszczu pod rynnę nie zawsze musi kończyć się źle. To kwestia charakteru i systemu wartości. "Bądź otwarty, dąż do szczęścia", "miłość wybrać i wolność swych wyborów"...
Łatwo się gada - wiem, to jednak prawda uniwersalna...
Dodano: 29.11.2010 20:51
 
piottrrek (2.50)
mężczyzna, lat 50,
Warszawa, Polska
Temat:  nowe czasy
100 lat temu odejście od małżonka było hańbą dla całej rodziny a w naszych czasach ci co są długie lala razem są uważani za ortodoksyjnych katolików i dziwaków zarazem,a to dzięki -wiadomo komu.dla egipcjan najważniejszą zmianą było przejście na drugą stronę życia -dla nas to również ważne.moim zdaniem dzisiejsze społeczeństwa '' cywilizowane''schodzą na ścieżkę samozagłady przez propagowanie ''lużnego stylu życia'' i w tym stylu wychowywane są też nasze dzieci -ciekawy eksperyment,nieprawdaż .zacytuję;historia uczy nas tylko tego ,że niczego nie nauczyliśmy się z historii .trzeba poznać zasady zanim się je złamie .tylko ci doznają życiowego szczęścia ,jak wnuk poda im herbatę-a zanosi się na to że powie daj na działkę bo....
Dodano: 30.11.2010 21:17
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  nowe czasy
Mądrze piszesz. Bardzo mądrze wg mnie.

Męczy mnie czytanie, no nie ma akapitów (w książkowym znaczeniu), a ostatnio robi się ich dużo. I znaki interpunkcyjne - MASAKRA.

Ale brzmi szczero.

Po co to napisałeś @piottrrek?
Dodano: 30.11.2010 21:25
 
piottrrek (2.50)
mężczyzna, lat 50,
Warszawa, Polska
Temat:  nowe czasy
piszę co nieco ale na papiurze, na kompie nie umie pisać znaków-starej daty jestem
Dodano: 30.11.2010 21:40
 
agula11 (4.07)
kobieta, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  nowe czasy
Ja uważam,że miłość i wierność mogą iść w parze to zależy od każdego z nas. Jeśli się kogoś naprawdę kocha to nie czuje się potrzeby zdradzania. Przecież może się nam ktoś podobać,ale to nie oznacza odrazu że trzeba komuś wskakiwać do wyrkaAle to jest moje zdanie...
Dodano: 17.12.2010 17:34
 
Daisy (4.69)
kobieta, lat 39,
Cork, Irlandia
Temat:  nowe czasy
agula11 zgadzam się z tobą a najważniejsze jest postępować zgodnie ze swoim sumieniem
Dodano: 18.12.2010 23:10
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  nowe czasy
............jeśli ktoś na prawdę kocha ............to dobre stwierdzenie lecz ilu z nas tak na prawdę kocha ????????????????????
Dodano: 18.12.2010 23:16
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  nowe czasy
czy w dzisiejszych czasach jest to wszystko jeszcze możliwe ???????
Dodano: 18.12.2010 23:23
 
agula11 (4.07)
kobieta, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  nowe czasy
Seba jest możliwe widocznie jeszcze takiej osoby nie spotkałeś
Dodano: 19.12.2010 9:58
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  nowe czasy
...heh ...jest możiwe.
Dodano: 10.05.2013 22:06
 
Tayger (3.88)
mężczyzna, lat 41,
Dublin, Irlandia
Temat:  nowe czasy
Możliwe tak, ale na ile prawdopodobne? xDD
Dodano: 10.05.2013 22:09
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  nowe czasy
Prawdopodobieństwo jest nieduże ale jest, gdy to przyjmiemy do świadomości to nie będziemy popadać w trudne skomplikowane, krótkie relacje. Owszem możemy sie czuć samotnie i byc takimi, ale prawdziwe uczucie jest realne. Czasem jedno, w innym przypadku parę razy, ale jest możliwe.
Dodano: 4.07.2013 13:46
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.