Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 262 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...


Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia

Temat:  Giwera
Jak kupić najtaniej. Byle flinta z amunicją. Najlepiej jakby kaliber był uniwersalny. Nie chcę zabijać, tylko tak na wszelki wypadek.
Dodano: 27.11.2010 3:00, ostatnio
Odpowiedzi: 508   Odsłon: 31678
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Giwera
Valdii, mógłbyś, ale nie musisz, obiecuję, że rano obejrzę i skomentuję, bo teraz Ktoś nade mną stoi z podróbą, a uwierz też boli z takiej kulki
Dodano: 6.08.2014 23:44
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Giwera
Nie valdie.

Nadal żyć chcę z myślą, że gdy zapukam do drzwi to nie wyskoczy mi jełop z lufą.

Przenieś się tam, gdzie prawo pozwala i żyj bez strachu.
Dodano: 6.08.2014 23:44
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Giwera
@survie módl się, żebyś miał lufę, bo jak zapuka jełop z siekierą (legalną) to niewiele zdziałasz.

Ten post został edytowany - 07.08.2014 00:12:06
Dodano: 6.08.2014 23:51
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Giwera
Do kościoła nie chodzę, krucyfiksów w domu nie mam....mało kto wie tu jak wygląda siekiera i także nie mam powodów by w domu to narzędzie trzymać ....ale ludzie rąbią drwa :P
Dodano: 7.08.2014 0:01
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Giwera
Dobra Valdii obejrzałam
Wywód Człek długi "wyprodukował", wiadomo, że większość nie miałą do czynienia z bronią, spójrz na Policję, która nie umie strzelać, a co tu wymagać od szarego Obywatela
Czy jestem za tym,by w każdym domu była broń palna ?
Nie, nie chcę Ameryki, czy Południowej Afryki, nawet jeśli przejdą wszystkie procedury to pierun wie, jak to się skończy w niektórych przypadkach
Valdii, spójrz na Irlandię, w Polsce i tak można więcej posiadać niż tutaj.
Tutaj możesz od niedawna airsofty i tak nie możesz np. wieźć ich w samochodzie w całości tylko rozłożoną, na głupią wiatrówkę musisz mieć pozwolenie, o kuszy i temu podobnej broni nie wspomne i przez to jest mniej bezpiecznie ?
Broń wywołuje agresję i niepohamowaną cheć do "zabijania" czegokolwiek, także ja jestem ogólnie na NIE.
Oczywiście dla sportu i na strzelnicę tak, strzelać Każdy powinnien umieć
Dodano: 7.08.2014 11:01
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Giwera
Irlandia, szczególnie północna są rejonami gdzie jest bardzo dużo broni nielegalnej i to jest specyfika. Wszędzie jest więcej broni niż w Polsce, ale najbezpieczniejsze są kraję gdzie jest tej broni najwięcej. Ja wolałbym żyć w kraju gdzie jest bezpiecznie.
http://wmeritum.pl/najbezpieczniej-najwiecej-broni/?fb_action_ids=661174663964033&fb_action_types=og.comments
Dodano: 7.08.2014 11:43
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Giwera
Ok., Szwajcaria, jak się doczytałam, to że umieją strzelać i są w stanie się zmobilizować, ale nie latają z bronią na codzień
Weź takie Stany, Każdy może praktycznie kupić broń i zobacz, przestraszyło to przestępców i gangi, według mnie nie
Co do felietonu, to już początek dawanie przykładu gry, w którą grają miliony i co ?
Tak jak w filmiku powiedział Gościu, to że społeczeństwo gra, nie znaczy,że umie strzelać.
Przykład z mojego "domowego ogródka", Ogr 14 lat, nie do pobicia na konsoli w GTA i inne tego typu gry, dostał do ręki spluwę i miał na ogródku do strzelnicy trafić, mnie ręce opadły, totalna porażka, począwszy od trzymania, wycelowania, o strzeleniu już nie wspomnę.
Przede wszystkim trzeba umieć strzelać, potem można myśleć o dostępności.
Ja osobiście jeszcze bardziej zaostrzyłabym przepisy dotyczące wydawania pozwoleń.
Co do obrony kraju na wypadek wojny, to i tak bombki polecą i zrobią rozpierduchę

Valdii tak naprawdę wszystko jest dla Ludzi, ale Tych z głową na karku
Dodano: 7.08.2014 12:01
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Giwera
To nie zależy valdie od broni ale różnic poglądowych w społeczeństwie i przekonań o różnym podłożu
Popadłeś w propagande koncernów zbrojeniowych które dążą do tego by mieć jeszcze większy zbyt. Nie chcę oglądać broni wiszącej na ścianie....z dwojga złego wybieram tv :-P

Zapętliłem Cię w pułapkę.

Kup sobie siekierkę żyj bezpiecznie
Dodano: 7.08.2014 12:05
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Giwera
Valdii, polecam Ci ten film, dał mi do myślenia




Dodano: 7.08.2014 12:11
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Giwera
Dzięki, film zapowiada się ciekawie, będzie wieczorem co obejrzeć.
Może i @survie masz rację, że koncernom też na tym zależy, ale bardziej powinno zależeć nam.
Nie wiem skąd w Was takie wątpienie w ludzki rozsądek. Przecież maniacy zabijają przeważnie nożami, piłami łańcuchowymi lub wjeżdżają rozpędzonymi samochodami na molo pełne ludzi. Broń służy do obrony, a gangsterzy czy policja i tak mają broń, tylko owieczki są bezbronne. I nie jest prawdą, że bombki polecą, bo większość wojen polega na podbiciu, a nie na zniszczeniu wroga.
Dodano: 7.08.2014 13:17
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Giwera
Po co Wam bron? Glupi jestescie, strzelac nie potraficie. Dostaniecie do reki, to pobiegniecie gwalcic I mordowac, albo sie jeszcze postrzelicie. Madrzejsi od Was powinni ja miec I zaganiac Was jak bydleta z kata w kat.
Dodano: 7.08.2014 13:52
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Giwera
Widzę, że na bezrybiu i rak ryba

Zamknijcie się na spustów 5...zasuńcie stalowe żaluzje w oknach i wypełnijcie wszelkie szczeliny betonem.....świat na zewnątrz jest niebezpieczny i tylko w taki sposób możecie się obronić.

Nie lepiej zejść do podziemia ?
Dodano: 7.08.2014 14:51
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Giwera
Bezpieczenstwo najwazniejsze: brzuch napelnic, pasy w samochodzie zapiac, dzieci zaszczepic, nie dac sie innym gebom do wykarmienia urodzic, bron odebrac, niczym sie nie interesowac.
Dodano: 7.08.2014 15:07
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Giwera
Czytanie Wam szkodzi ?

Nie czytajcie zatem głupot na tym forum....wetknijcie nosy we własną fantazję
Dodano: 7.08.2014 15:40
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Giwera
Czytanie wypocin szczesliwych owiec, dla ktorych problemem jest seks w skarpetach, a zabijanie wlasnych dzieci juz problemem nie jest, rzeczywiscie daje wrazenie wetkniecia nosa w fantazje wariata I moze byloby nawet smieszne, gdyby nie bylo takie przygnebiajace.
Dodano: 7.08.2014 15:56
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Giwera
Nie pogrążaj się bo zrobisz sobie krzywdę większą niż dotychczas wyrządziłaś
Dodano: 7.08.2014 16:10
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Giwera
Musze, bo się uduszę

Emmetroad, naprawdę żal mi Cię Kobieto, bardzo zgorzkniałyś Człek.

To tyle, co mogłam napisać, pomyślałam o wiele więcej, ale zniżać się do Twojego poziomu nie będę, jeśli masz zamiar odpowiedzieć, to jest wątek "Spam", tam sobie ulżyj
Dodano: 7.08.2014 16:33
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Giwera
Valdii film jak dla mnie genialny, znaczy pomysł hehe
Podziel się opinią jak obejrzysz
Dodano: 7.08.2014 16:35
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Giwera
Do spamu to się nawet nie nadaje

Prędzej menopauza albo zaburzenia.
Dodano: 7.08.2014 16:40
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Giwera
Fajny film. Pomysł świetny, potem za dużo horroru zwykłego, zakończenie też dobre. Pamiętajmy, że to Universal Pictures
Da mnie wniosek jest taki, że państwo nie powinno regulować prawa do posiadania broni i jakichś specjalnych okazji, bo wtedy ludzie się wyżynają
Dodano: 7.08.2014 18:28
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Giwera
Valdii, a mnie się pomysł spodobał, może w realu by nie przeszedł, ale miałoby to swoje plusy :P
Dodano: 7.08.2014 18:55
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Giwera
Tutaj cos dla wszystkich lewakow, tfu posteMpowcow. Przypominacie mi @zrozpaczona, a szczegolnie ci, ktorzy tak sie z nia wyklocali. @Survie, zeby nie pokazywac nikogo palcem, o co sie klociles ze @zrozpaczona, a teraz sam prezentujesz. )) Cyrkowy kot jestes.




Ten post został edytowany - 10.08.2014 01:34:01
Dodano: 10.08.2014 1:27
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Giwera
@Anulka, wbrew temu co mowisz, to zgodna z Ciebie kobieta. Zgadzasz sie z lewacka logika.
http://wmeritum.pl/lewacka-logika/
Dodano: 10.08.2014 1:32
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Giwera
Wg dzisiejszej sondy dla programu TAK czy NIE w Polsacie ponad 90% Polaków jest za zwiększeniem dostępu do broni.
Rzeczywiście to forum jest jakoś wyjątkowo lewackie



Dodano: 21.08.2014 22:46
 
Sophie69 (4.81)
kobieta, lat 54,
Cork, Irlandia
Temat:  Giwera
To tak na rozładowanie broni Sorrki bo tm jest poważny ale nie mogłam się oprzeć!!
https://www.youtube.com/watch?v=x-WI7Ucrqe0
:P
Dodano: 22.08.2014 1:34
Odpowiedzi:    
 ...   
20
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.