Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
Ancynamon (2.50)
kobieta, lat 36,
Kildare, Irlandia

Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Czy jest możliwe wypowiedzieć umowę najmu po 3 miesiącach od wynajęcia bez konsekwencji , mam powody i nie mam czasu, Sytuacja ciągnie się już kolejny miesiąc, Threshold zalecił wysłać list z 7 dniowym czasem na naprawienie wszystkiego co jest nie tak. Po czym sytuacja nie zmieniła się, dziś dowiedziałam się ,że mam wystosować kolejny list i dać im kolejne 7 dni!? Czy jeśli nie dam im tego listu a wyślę wypowiedzenie będzie to zachowanie nie zgodne z prawem. Pomóżcie proszę. Dodam ,że dzwoniłam już po prawnikach i nikt nic konkretnie nie wiem, mam kontakt z Thresholdem ale oni zachowują się jakby byli w zmowie z właścicielem a PRTB? w zasadzie powiedziano nam ,że nie mogą nam dokładnie nic poradzić.
Dodano: 28.01.2011 16:27, ostatnio
Odpowiedzi: 15   Odsłon: 7605
 
yoka (4.50)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
masz wiadomosc
Dodano: 28.01.2011 17:12
 
Ancynamon (2.50)
kobieta, lat 36,
Kildare, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Dzięki wielkie
Dodano: 28.01.2011 17:12
 
Ancynamon (2.50)
kobieta, lat 36,
Kildare, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Kurcze, nikt nigdy nie zrywał umowy i nie dawał wypowiedzenia Landlordowi lub Landlady?
Dodano: 30.01.2011 18:06
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Wystarczy nie płacić to takie skomplikowane ???
Dodano: 30.01.2011 21:21
 
mendzik (4.51)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Nie płacenie raczej sprawy nie załatwi, bo prawdopodobnie przepadnie depozyt (Ty jako strona nie wywiążesz się z umowy).

My raz wypowiadaliśmy umowe ale nie mieliśmy ciśnienia więc dostarczyliśmy właścicielowi list (z potwierdzeniem odbioru), w którym mówimy, że ze względu na trudną sytuację finansową nie możemy wynajmowac dalej mieszkania bo nas po prostu na nie nie stać (w praktyce znaleźliśmy inne w tym samym budynku o €300 na miech taniej - ale to było 2 lata temu jak spadąły ceny). Aby właściciel nie płakał, że go zostawiamy na lodzie i oddał nam depozyt poszliśmy na kompromis i od czasu złożenia listu mieszkaliśmy jeszcze prawie 2 miesiące - więc to nie bardzo pasuje do Twojej sytuacji.

Jak pewnie doskonale wiesz, okres wypowiedzenia zależy od jak dawna wynajmujesz mieszkanie, chyba po 6miesiacach wynajmu to było 28dni, po roku 35dni? a poniżej pół roku hmm nie pamiętam i nie chcę w błąd wprowadzać - musiałabyś poszukać.



Ten post został edytowany - 30.01.2011 21:57:09
Dodano: 30.01.2011 21:36
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Jak przepadnie depozyt ???? Ostatni miesiąc mieszkam za depozyt i po sprawie a landlordowi powiedz że wracasz do polski i już .
Dodano: 30.01.2011 21:59
 
mendzik (4.51)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Teoretycznie wszystko fajnie i tak mozna zrobic. W praktyce zalezy jak dlugo mieszkasz bo wtedy raczej Ci nie wypisza referencji pod kolejny wynajem (wiem, ze to sranie w banie i sciema z tymi referencjami, ze mozna je sobie skombinowac, ale jak ostatnio szukalismy mieszkania to bez najswiezszych referencji nawet nie chcieli gadac z nami ch..ki ) my akurat mielismy b.dobre uklady z agentem wiec nie bylo problemu.
Dodano: 30.01.2011 22:06
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
...jeśli wszelkie wpłaty były na czas to nie powinno być żadnych problemów z referencjami większość domów jest wynajmowane przez agencje a tam chodzi tylko o wpłaty .....

.....oczywiście trzeba być grzecznym w danym miejscu również czyli bez demolek czy kilkudniowych imprez ............
Dodano: 30.01.2011 22:15
 
mendzik (4.51)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
heh no tak... ale to nudne i to wtedy taka wegetacja :PPPPPPPP (żarcik :>)
Dodano: 30.01.2011 22:18
 
Chrupek (3.77)
mężczyzna, lat 45,
Cootehill, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Hehe grzeczne to sa male dzieci... i to nie zawsze
Dodano: 30.01.2011 22:33
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
I ja czasem jestem grzeczny :P

....z reguły jak śpię .........
Dodano: 30.01.2011 22:35
 
Ancynamon (2.50)
kobieta, lat 36,
Kildare, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Dzięki za odpowiedzi i sugestie. Wiemy ,że mamy 28 dni, w zasadnie wiemy dużo ale prawnie tak na prawdę nie wiemy nic. Dzwonimy z miejsca w miejsce i chodzimy z miejsca w miejsce, każdy mówi co innego więc jestem skołowana. Wysłaliśmy drugi list i wyobraźcie sobie jak szybko zareagowali... wczoraj o 20 wieczorem usłyszałam nieznane pukanie do drzwi po czym dowiedziałam ,że ,że przyjechał właściciel sprawdzić pleśń na ścianach. Super. Nie wpuściłam go i powiedziałam ,że mam do tego pełne prawo. Wkurwił się i powiedział ,że wróci rano. No jak tak można, nie zadzwonić, nie napisać tylko sobie przyjechać i to nie byle skąd tylko z Straffan. Otworzył sobie drzwi na klatce. po prostu świetnie. Wszedł gnój teraz do domu i nawet nie powiedział dzień dobry. Co za burak i co za ludzie w ogóle!!!!!!!!!!!!!! Paranoja jakaś
Dodano: 2.02.2011 9:01
 
Ancynamon (2.50)
kobieta, lat 36,
Kildare, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
I powiem wam ,że chociażby to byłoby bardzo proste wypowiedzieć, nie zapłacić i wynieść się ale to są tacy ludzie z jakim nigdy dotąd nie spotkałam się. Gdy zaczynaliśmy dopiero tu mieszkać, po 3 tygodniach zadzwoniliśmy i powiedzieliśmy ,że kilka rzeczy jest nie tak to od razu była zakazy. Tego nie tamtego nie.
Dodano: 2.02.2011 9:09
 
mendzik (4.51)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
Doskonale Cię rozumiem. My na nowym mieszkaniu (od końca listopada) do dziś nie doprosiliśmy się wymiany okna, w którym już na starcie była pęknięta szyba - oczywiście podczas podpisywania umowy była ściema, że już jest okno wymierzone i lada dzień ktoś wstawi nową szybę )) Zmusiłem wtedy agentkę do dopisania ręcznie na umowie faktu, że szyba jest pęknięta i ma być wymieniona na ich koszt. Dodatkowo w ten sam dzień (wprowadzenia się) musieliśmy wzywać ślusarza (emergency) i zapłacić €90 za otworzenie drzwi bo nie mogliśmy dostać się do mieszkania w trakcie przenoszenia gratów (jak się okazało jeden z dostarczonych przez agencję kompletów kluczy nie otwierał drzwi :>) Dzwoniłem, pisałem listy, maile i g. W końcu kilka dni temu udało mi się dodzwonić i porozmawiać z kimś poważniejszym (chyba :>) w agencji i w piątek był koleś i wymierzył okno - mówił, że wstawią na pewno w poniedziałek... dziś jest środa a tu ni widu, ni słychu )) jak nie przyjdą dzisiaj to będę znowu dzwonił. W kwestii zwrotu €90 za ślusarza 2 miechy temu jak rozmawiałem to mówili mi przez telefon, że to nasza wina i my będziemy pokrywać koszty. Napisałem kolejne pismo z opisem sytuacji i kopią rachunku z prośbą o zwrócenie kasy Kilka dni temu jak już gadałem to stwierdzili jednak, że zwrócą - chyba nie mieli wyjścia bo podczas interwencji poprosiłem ślusarza, żeby na rachunku jako przyczynę interwencji wpisał 'z powodu niepasującego do zamka klucza' - więc tutaj nie ma dla agencji wytłumaczenia. Mam nadzieję, że w końcu oddadzą kasę )

Takie to już użeranie się z właścicielami / agencjami. Potwierdza się stare porzekadło, którego mój kumpel zwykł używać: "Całe życie z debilami "

Ten post został edytowany - 02.02.2011 10:19:07
Dodano: 2.02.2011 10:17
 
JustiP (4.44)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Wypowiedzenie umowy najmu
a czy ktos ma wzor wypowiedzenia umowy przez najemce ??
bo musze takowe zlozyc i nie wiem czy mam pisac wlasnymi slowami czy jest jakis konkretny wzor ??

Ten post został edytowany - 19.11.2014 16:45:26
Dodano: 19.11.2014 16:44
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.