Grupa: Rozrywka
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 126 / Dołącz do tej grupy

Czyli wszystko to co fajne ;)


Forum: Rozrywka / Czyli wszystko to co fajne ;)
 
LightMessenger (4.63)
kobieta, lat 102,
, Irlandia

Temat:  Manipulacja emocjonalna
Kochani
Dobrze wiemy, jaki jest ten świat. Miejsce, w którym ludzkie ego wydaje się panować nad wszystkim i wszystkimi.Wszelakie przekręty, zbrodnie i tym podobne działania to przykra codzienność.Liczy się bowiem MIEĆ a nie BYĆ.

Zapytam - co z uczuciami ? Tymi prawdziwymi, płynącymi z serca, bezwarunkowymi? Czy mają szansę przetrwać w świecie zepsucia i ledwo zipiejących wartości moralnych? Jak się przekonać, co prawdziwe a co jest manipulacją emocjonalną? Jak sprawiedliwie i bez krzywdzenia rozpoznać szczere intencje drugiej strony, kiedy już słowa nie wystarczą ?




Ten post został edytowany - 23.08.2011 10:54:52
Dodano: 23.08.2011 10:54, ostatnio
Odpowiedzi: 69   Odsłon: 4815
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Kłamanie, oszukiwanie siebie i najbliższych prowadzi to rozdwojenia jaźni, czyli do schizofrenii.

Okłamujecie samych siebie i swoje dzieci, partnerów dzień po dniu, tak dużo razy, aż zaczynacie w to wierzyć.




Dodano: 3.09.2011 1:10
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
@valdie.... rozwiń temat bo nie wiem o czym mówisz.... a w Twoich wypowiedziach tak dużo razy pojawia się słowo "kłamstwo", że nie wiem czy myślisz, że wszyscy zawsze kłamią.....?
Dodano: 3.09.2011 1:12
 
agnieszka100 (4.58)
kobieta, lat 52,
Ceatharlach , Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Mowisz to z pozycji mentora, czy takiego, jak wszyscy, znawcy - amatora.

Rozwin te mysl, prosze.
Dodano: 3.09.2011 1:15
 
agnieszka100 (4.58)
kobieta, lat 52,
Ceatharlach , Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Dodano: 3.09.2011 1:16
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Mówię to z pozycji małpki, która akurat siedzi na 10m wysokiej górce do miliona małpek będących te 10m niżej. I widzącej te kilometrowe górki ponad nią...
Dodano: 3.09.2011 1:18
 
agnieszka100 (4.58)
kobieta, lat 52,
Ceatharlach , Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
No, to wszystko jasne. Tylko wyzej wylazles.
Im wyzej wejdziesz, tym nizej spadniesz.
Dodano: 3.09.2011 1:20
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Chyba, że się już ma mocne haki wyżej pozaczepiane
Dodano: 3.09.2011 1:21
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
No dobrze.... jak to była wypowiedź do małpek to mogę nie rozumieć...... Nie znam ich gestów i języka......
Dodano: 3.09.2011 1:23
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Ostrzegałem, że deszcz będzie jutro? Ostrzegałem że €starci do $? że PLN to śmieć?
Dodano: 3.09.2011 1:23
 
agnieszka100 (4.58)
kobieta, lat 52,
Ceatharlach , Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Jasnowidz, wizjoner i iluzjonista.
Dodano: 3.09.2011 1:25
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
@valdie nie ostrzegaj bo to wszyscy wiedzą a na pewno Ci co mają
TVN :P .......
Dodano: 3.09.2011 1:26
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Ja chciałbym wiedzieć co stanie się ważnego na świecie dzisiaj rano między 6.00 a 7.00.... @valdie powiedz to może uwierzymy....

.... niestety ja ciągle niedowiarkiem jestem.....

Ten post został edytowany - 03.09.2011 01:29:16
Dodano: 3.09.2011 1:27
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Wg TVN to PLN jest wart więcej niż franek.....

Oj co będzie w poniedziałek...
Dodano: 3.09.2011 1:28
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Jaja sobie róbcie. Uncja trojańska złota kosztowała 3 lata temu ponad 600$. Dziś kosztuje ponad 1800$.
Dodano: 3.09.2011 1:31
 
LightMessenger (4.63)
kobieta, lat 102,
, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Panowie, to nie forum o pieniądzach i gospodarce

Dodano: 7.09.2011 0:24
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Odpowiadajac na pytanie czy warto byc... manipulantem czy mi sie to oplaca? Pewnie czesc odpowie tak - nie zdajac sobie sprawy, dlaczego potrzebuja manipulacji w zyciu.

Najlatwiej to zobaczyc w zwiazkach.

Jezeli zerkniemy na '' zdolnosci '' wg plci to kobitki (niestety ) przoduja w technikach ''obezwladniania ofiary'' - jako plec lepiej z emocjami zaprzyjazniona

Panowie w swoim logicznym zadaniowym poszufladkowanym swiecie coz….. troche sie gubia w swiecie emocji - to nie ta bajka .... - idealne ofiary ....choc nie zawsze.

Gdyby jednak ''zejsc'' do podstaw problemu --dlaczego manipulujemy to odkryjemy, ze zrodlem moze byc lęk i brak pewnosci siebie.

Dominujacym lękiem jesli chodzi o zwiazki jest lek przed zranieniem.Tak bardzo boimy sie byc zranieni, ze zrobimy wszystko aby sie nie dac ...

Ale ilez to razy bylismy ranieni przez innych -- zaczynajac od naszych rodzicow, kolegow, partnerow. Zranienia towarzysza nam od zawsze..

I aby ukryc to, ze sie boimy,kolejnego zranienia- uzywamy roznych sztuczek -- probujac sie wzajemnie.
Czasami swiadomie a czasami nieswiadomie.

Chciazby male dziecko uczy sie bardzo szybko -- co i w jaki sposob moze uzyskac aby zaspokoic swoje potrzeby np otrzymanie zabawek, dominacja w rodzinie itp

I pozniej przestajemy kwestionowac i zastanawiac czy to jest ok…

Jesli uda nam sie z czasem uswiadomic , ze robimy to aby uzyskac cos… bo sie boimy, bo nie jestesmy pewni. Moze to byc duzy krok do przerwania blednego kola -- manipulator –manipulowany lub mocniej kat – ofiara .

Aby przerwac ten proces moim zdaniem warto sobie zadac pytanie nastepnym razem kiedy postanowimy kogos ‘’obezwladnic ‘’ nasza manipulacja :
Czego sie boje kiedy to robie --i probowac tak dlugo az znajdziemy odpowiedz….


Temat manipulacji emocjonalnej jest bardzo szeroki. Obejmuje wszystkie dziedziny naszego zycia .
Raptem opisalam malutka czesc tego procesu.

LightMessenger (4.73)
Zapytam - co z uczuciami ? Tymi prawdziwymi, płynącymi z serca, bezwarunkowymi? Czy mają szansę przetrwać w świecie zepsucia i ledwo zipiejących wartości moralnych?

Podobne przyciaga podobne . Kazdy ma cos do przejscia w zyciu zrozumienia …
Moze warto rozejrzec sie kim sa ludzie dookola mnie... Czy ja czuje sie z nimi dobrze?... a moze gram kogos kim nie jestem zeby uzyskac ich aprobate.. ??


Ja jednak zaryzykuje stwierdzenie, ze swiat sie budzi ludzie sie budza – nie chca tkwic w zwiazkach , ktore nie daja radosci I probuja z jednym drugim n-tym partnerem ( nie mowie o skrajnosciach wynikajacych z niedojrzalosci emocjonalnej) – ryzykujac porazke lub sukces .

Osho kiedys powiedziedzial, ze tak jak wschodniej kulturze nie wyszly arazowane malzenstwa tak samo zachodowi wolne zwiazki …jedna i druga opcja rodzi naduzycia.

LightMessenger (4.73)
Jak sprawiedliwie i bez krzywdzenia rozpoznać szczere intencje drugiej strony, kiedy już słowa nie wystarczą ?

Dla mnie odpowiedz jest prosta- przestac manipulowac .


Ten post został edytowany - 14.09.2011 19:15:18
Dodano: 14.09.2011 18:49
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Długo trochę się rozpisałaś @Lea.

Ale może być. Piąteczka czy tam buziaczek ode mnie.
Dodano: 14.09.2011 19:31
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  Manipulacja emocjonalna
Hej valdie68

dzieki za aprobate -- hmm dlugo-- ale temat obszerny i tak jakos wyszlo

Ten post został edytowany - 14.09.2011 19:43:31
Dodano: 14.09.2011 19:43
Odpowiedzi:    
3
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.