Grupa: Podróże i wycieczki
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 145 / Dołącz do tej grupy

Jakieś plany na weekend?


Forum: Podróże i wycieczki / Jakieś plany na weekend?
 
witaminaC (2.50)
kobieta, lat 21,
Podchmurką, Irlandia

Temat:  Snowdon Mountain
Cześć

Był ktoś? Może podzielić się informacjami na temat szlaków, które są bezpieczne, jakich miejsc się wystrzegać, skąd wchodzić, gdzie schodzić ? Czy operują tam autobusty? Anything

Ten post został edytowany - 28.08.2011 00:45:45
Dodano: 28.08.2011 0:34, ostatnio
Odpowiedzi: 4   Odsłon: 1737
 
mendzik (4.51)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Snowdon Mountain
Nie byliśmy ale przymierzamy się w drugiej połowie września.
Szczegóły tutaj
http://aktywnawyspa.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=22&id=729&Itemid=178
Dodano: 28.08.2011 7:43
 
witaminaC (2.50)
kobieta, lat 21,
Podchmurką, Irlandia
Temat:  Snowdon Mountain
No to mogę dodać, że Swift jest kilka euro droższy i płynie 2h My jesteśmy niezmotoryzowane dlatego promem do Holyhead, potem pociąg do Bangor i na razie mamy zaklepane 3 noce w Caernarfon i dopiero tu planjemy wynając autko. Chciałyśmy na jeden dzień, na niedzielę, ale okazuje się, że wszystko wtedy pozamykane i lekka lipa z tym. Coś się wymyśli.

Co do trasy, raczej chciałybyśmy uniknąć takich podejść http://picasaweb.google.com/103348567853548254004/20040612WALKSnowdon?gsessionid=Oc6zckUaRIXACvN4VI62wA#5411501460513726290, ale zielonego pojęcia nie mamy czy da się tam wejść inaczej.

Pewnie wrzucę przed waszym wyjazdem jakieś info, jako że my wybieramy się w następny weekend.

Dzięki za link, zabieram się do czytania powiązanych


Ten post został edytowany - 28.08.2011 14:08:45
Dodano: 28.08.2011 14:06
 
mendzik (4.51)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  Snowdon Mountain
Jasne, ze jest sporo wariantow i podejsc - tam nawet ciufcia wyjezdza!!
Ten odcinek co jest na zdjeciu najczesciej jest w trasie Horseshoe (petelka) ale jest kupa innych wariantow (to na 99% gran pomiedzy Crib Goch, a Snowdon) - po ostatniej grani w Szkocji (ktora byla lzejsza) tez ten wariant bede omijal - tam jest naprawde kilka bardzo fajnych tras z super widoczkami, na ktore nie trzeba brac kilku par majtek na zmiane (bo ta gran jest nieprzyjemna i mozna w gacie narobic realnie rzecz biorac mysle, ze my pojedziemy tam w drugiej polowie wrzesnia jakkos, ew na pocz. pazdz.
Dodano: 29.08.2011 0:14
 
witaminaC (2.50)
kobieta, lat 21,
Podchmurką, Irlandia
Temat:  Snowdon Mountain
a wiem steam trains (nie wiem co mi się ubzdurało z elektryczną) z Llanberis Miałyśmy tam nocować, ale aby zarezerwować nocleg 3 B&B do których się zgłosiłyśmy w ramach zabezpiewczenia chciały od nas dane kart łącznie z cvv. Przy zaoferowaniu, że wpłacimy całą kasę na konto dostałyśmy odpowiedź, że sorry, ale mają inną politykę płatności. Jakieś średniowiecze. Teraz już wiem jakie jest źródło baz danych kart kredytowych na sprzedaż

Czyli to co na zdjęciu to ta trasa? http://www.trekkingbritain.com/snowdonthehorseshoe.htm - tędy chciałyśmy wchodzić, jeszcze nie wiemy którą stroną, a schodzić jak ciufcia. Oba grzbiety są takie hardcorowe?

Może informacja komuś się przyda. W Snowdonii jest bardzo dobra komunikacja miejska, Sherpa Bus jeździ też pod każdy szlak więc bez problemu można wchodzić jednym i schodzić innym bez obawy, że nie będzie transportu. Polecam Red Rover ticket zakupić w autobusi, koszt 5.40f i jest to całodniowy bilet na wszystkie autobusy.


Ten post został edytowany - 07.09.2011 18:09:00
Dodano: 29.08.2011 1:30
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.