Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
treve (2.50)
mężczyzna, lat 47,
Dublin, Irlandia

Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Witam,

Wlasnie skonczyla mi sie praca w Irlandi, mialem kontrakt wazny na 2 lata. Poszedlem do social welfare zlozyc wniosek na unemployment benefit, ale powiedziano mi ze w 2010 nie zaplacilem wystarczajaca duzo skladek, i zlozylem wniosek na jobseeker allowance. Wszystko ok, ale pani poprosila mnie o wyciag z konta z ostatnich 6 miesiecy. Problem jest taki, ze ja staralem sie oszczedzac i 6 miesiecy temu mialem moze ponad EURO 10000 na koncie. Pytanie, czy z tego powodu nie dostane zasilku? Albo, czy bede chcieli konto z ostatnich dni? Czy ktos mial podobna sytuacja? Czy da sie cos z tym zrobic, albo mam poprostu zapomniec o zasilku?

Bardzo dziekuje za pomoc.
Dodano: 16.06.2012 16:15, ostatnio
Odpowiedzi: 26   Odsłon: 10707
 
killester (4.25)
mężczyzna, lat 64,
Balbriggan, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
mysle ze przy takiej sumie nie powinno byc problemu, Nigdy nie wiadomo co cie tu spotka . Lepiej trzymac w skarpecie niz w banku .
Dodano: 16.06.2012 18:52
 
Bajadera (4.29)
kobieta, lat 53,
Dublin, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
killester popieram
Dodano: 2.07.2012 23:52
 
pjotfurEK (4.51)
mężczyzna, lat 41,
Athlone, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Kolego Treve.

Jobseeker's Benefit należy Ci się po odprowadzeniu min. 104 składek. Jest to zasiłek "non-means tested" co znaczy, że Twoje dostępne środki do życia (means) teoretycznie nie powinny mieć żadnego wpływu na decyzję o przyznaniu Tobie J.B.
Irlandzki system ma niestety to do siebie, że brane są pod uwagę składki sprzed dwóch lat. Jeśli nie miałeś odprowadzonych składek za rok 2010 to może być ambaras...Chyba, że będziesz w stanie dostarczyć tym szkodnikom zaświadczenia o odprowadzonych składkach w innym kraju.

Jobseeker's Allowance to tzw "means tested". W praktyce oznacz to, że na każde żądanie socjala będziesz musiał przedstawić wyciągi ze swojego konta itp itd... Jeśli ostatecznie złożyłeś wniosek o J.A. to te wspomniane 10 000 EU będą miały wpływ na Twoją zapomogę. Tak samo jeśli wypełniając "Habitual Residence Form (HR-1)" przyznasz się do posiadania nieruchomości lub oszczędności poza granicą Irlandii...

Niezależnie od okoliczności oraz decyzji ZAWSZE możesz się od takowej odwołać!!!
Dodano: 3.07.2012 2:13
 
treve (2.50)
mężczyzna, lat 47,
Dublin, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
dziekuje za odpowiedzi, wszystko poszlo sprawnie, mialem dostarczyc wyciag z konta w ciagu tygodnia (do piatku), ale w poniedzialek zadzwonili do mnie ze dostane zasilek, w takiej sytuacji nie dostarczylem im juz wyciagu z konta, a zasilek dostaje juz od 3 tygodni!
Dodano: 4.07.2012 18:57
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Upomną się pewnie o ten wyciąg, ale kasa zaoszczędzona w trakcie tych dwóch lat nie ma wpływu na jobseekers benefit. On Ci się należy jak psu buda, jak emerytowi emerytura czy jak Zosi-samosi samorobienie. Nieważne...

Pod górkę możesz mieć z tym wyciągiem, gdy się o JA (allowance) będziesz starał po 9 miesiącach...

P.S. W sumie to napisałem to samo co Piotrek... Niech zostanie

Ten post został edytowany - 04.07.2012 20:52:41
Dodano: 4.07.2012 20:50
 
pjotfurEK (4.51)
mężczyzna, lat 41,
Athlone, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Na razie nie ma co się martwic o ten wyciąg z konta chyba, ze znów zmienią się przepisy a urzędasy zaczną wołać o wyciągi za ostatnie 9 miesięcy :P Z tego co wiem na razie wymogiem jest ostatnie 6 miesięcy przedstawione na wyciągach.
Swoją drogą ciekaw jestem czy autentyczność tychże papierków jest weryfikowana w porozumieniu z bankiem. Resztę myśli przemilczę...
Dodano: 9.07.2012 21:56
 
jacekplacek2 (2.45)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irak
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
treve czas dziala na twoja korzysc z kazdym miesiace 6 miesiecy do tylu
a valdiego nie sluchaj bo to gupek jest ( jest ich tu dwoch survi i valdie i tych pajacow nie warto sluchaj , beda wyciagac teorie spiskowe i rady od dziadka z szuflady )
Dodano: 11.07.2012 14:55
 
ewa555 (4.50)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
tak na przyszlosc kochani moi zakladajcie sobie 2 konta bankowe ))))
Dodano: 19.07.2012 13:45
 
mariola2105 (4.36)
kobieta, lat 57,
Carrigaline, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
a dlaczego 2 ?
a można mieć 2 bankowe w Ire ?
Dodano: 19.07.2012 20:15
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Tak na przyszłość, to od każdej wydanej karty płatniczej do konta bankowego niezależnie od banku w którym konto się posiada, należy odprowadzić podatek, czyli opłatę, którą bank z konta pobiera jednorazowo co roku (dotyczy również kart kredytowych) .....i dupa - pies pogrzebany.
http://www.revenue.ie/en/tax/stamp-duty/leaflets/stamp-duty-financial-cards.html

Jeśli ktoś uważa, że ukryje informacje o drugim lub kilku kontach bankowych w IE, to jest w błędzie a w oczach tutejszych służb publicznych zbuduje brak własnej wiarygodności.

I może się okazać, że to nie zgromadzone środki na "ukrytym koncie" będą dla pracownika socjalnego zbyt rażące ale fakt ukrywania istotnych informacji, które i tak, wcześniej czy później zostaną zweryfikowane.

@Mariola.....pewna kobieta przez prawie dekadę pobierała świadczenia socjalne na dzieci i dla siebie jako osoby niepracującej i posiadała kilka kont bankowych. Po zweryfikowaniu okazało się, że przez dekadę przetransferowała około 1 mln euro i sąd nakazał jej zwrot około 250 tys które zdaniem sądu wyłudziła od socjala.
Jak widać, można posiadać więcej aniżeli jedno, czy nawet dwa konta bankowe

Naiwny ten, komu się wydaje, że w dobie terroryzmu można ukryć środki na kontach bankowych. Zasadniczo, to terroryzm się sprzydał ku inwigilacji wszystkich, którzy posiadają rachunek bankowy i dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zacerowana skarpeta

Ten post został edytowany - 20.07.2012 00:15:13
Dodano: 19.07.2012 23:46
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
@treve

Nie wiem jak tam jest przy zasiłkach ale 10 tys euro to nie tak duży majątek. Ba, tego nawet wcale nie można nazwać majątkiem a jedynie oszczędnościami.
Co do oszczędności to zapewne są tam jakieś kalkulacje, które określają Twoje prawo do świadczeń.

Ktoś może posiadać dom i stracić pracę. Dom już stanowi pojęcie majątek ale przecież by żyć, ktoś nie będzie wpierdalał gipsu ze ściany albo szukając pracy hodował w domu tym konopie, ze sprzedaży których mógłby wlać paliwo do auta celem poszukiwania pracy. Jednak przy jego kalkulacji odchodzą koszty czynszu - chyba, że spłaca kredyt za ten dom i jest ubezpieczony, to wtedy dostaje i zasiłek i socjal spłaca mu raty.
Dlatego tak wielu tu pracować nie chce, bo nawet jeśli ktoś ma zadłużoną kartę kredytową to jej spłatą martwić się nie musi.

Twoje oszczędności wynikają ze stosunku do pracy zanim ją utraciłeś. Istotne zaś będą wpływy w okresie pobierania zasiłku......które, jeśli będą większe, to przyfilują Cię na tajemniczym źródle dochodu.
Dodano: 20.07.2012 0:02
 
jacekplacek2 (2.45)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irak
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
mowilem ze survi to terro-wista i bzdury gada . w dopie terroryzmu jestesmy wszyscy lustrowani , sluzby nie maja co robic w welfare tylko wysylac zapytania czy nie mamy drugiego konta :~) buahahaha. kurwa wiedzialem ze cos kot pierdolnie.
co do kart to nic nie trzeba odprowadzac , bank za ciebie to robi
Dodano: 20.07.2012 15:58
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
32 lata człek i zamiast mózgu ma lasującą się miazgę w łepetynie.



Dodano: 20.07.2012 19:11
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Myślę, że można mieć i 5 kont w Irlandii. Natomiast ukrycie jakiegoś konta przy dzisiejszych systemach informatycznych jest nie realne.

Jeśli ktoś będzie chciał to znajdzie każde konto, nawet w Polsce. Wystarczy kilka kliknięć w klawiaturę bankowego komputera.
Dodano: 22.07.2012 0:25
 
gal (4.69)
mężczyzna, lat 54,
Minas Tirith, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
......sam mam dwa
.....i ..........
oba puste
Dodano: 22.07.2012 10:00
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
@Gal....to po co Ci aż trzy konta ?

Skoro dwa są puste, to jedno konto całkowicie powinno starczyć

....no chyba, że kase trzymasz w kieszeni


A tak dla uświadomienia.

Nie wiem jak w innych bankach, ale w AIB obowiązkowo posiadacze rachunku, którzy dla transferów używają karty kodów, muszą zamówić (bezpłatnie) czytnik kart. Taki mały kalkulator, który po włożeniu karty debetowej wygeneruje unikalny kod dla danego transferu/przelewu.
Po 30 wrzesnia br. karty kodów będą nieaktywne a dla osób, które z kart kodów nie korzystają nawet już po 19 sierpnia.

Kto jeszcze czytnika nie zamówił, może przeczytać w skrzynce wiadomości, logując się na własnym koncie, emaila z dokładniejszą instrukcją.

Czytnika jeszcze nie testowałem więc o zastosowaniu w praktyce pisać nie będę

:P
Dodano: 22.07.2012 22:11
 
jacekplacek2 (2.45)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irak
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
o kurde to bedzie teraz problem dla kota glaba, z kartki odczytac numerek to nie problem ale juz wygenerowac kod ! masz ci koci los zawsze pod gore !
ja nie mam baranie 32 lat , jaki dzisiaj spisek wymyslimy ?
Dodano: 23.07.2012 18:00
 
gal (4.69)
mężczyzna, lat 54,
Minas Tirith, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
....w kuzdym kuntku po dzieciatku .....
a pieniadze w skarpetce :P
a tak swoja droga widze @survie ze musiales kiedys nadepnac jackowi na placek :P
Dodano: 23.07.2012 22:00
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
ja nie mam baranie 32 lat , jaki dzisiaj spisek wymyslimy ?

Tak przypuszczałem, że małolatem jesteś bo rozum twój wskazuje na małorozwiniętego.


@Gal
Obawiam się, że nawet z mikroskopem elektronowym miałbym problem na placek jacka utrafić.
Prędzej mrówce nazdepnąłbym na odcisk
Dodano: 23.07.2012 23:20
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
o kurcze tutaj się groźnie robi

a taki niewinny wątek
Dodano: 23.07.2012 23:59
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Rzeczywiście, to przesadziłem z pojęciem "rozum" w przypadku @jacekplacek2


Na szczęście, on zapewne nawet nie wie co to jest, więc nie zrozumie
Dodano: 24.07.2012 0:38
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
@jacekplacek....z Iraku pewnie również nie pochodzisz gdyż poziom twojej inteligencji nie ogarnia pozycji ani miejsca w jakiej tkwi twoja dupa
Dodano: 24.07.2012 0:49
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Ubaw po pachy

@jacekplacek2 ......napisz coś jeszcze

Nie często zdarza się w internecie ktoś taki jak ty, z kogo można się pośmiać



Zrób więc pożytek ze swojej unikatowej schizofrenii i rozbaw wszystkich swoją kolejną wypowiedzią

Czekamy
Dodano: 24.07.2012 1:05
 
agness1981r (4.57)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
Dodano: 24.07.2012 1:52
 
jacekplacek2 (2.45)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irak
Temat:  wyciag z konta / job seeker allowance
do mojego poziomu to pajacu musialbys drabine wziasc i jeszcze z niej podskoczyc prostaku, inteligenacja to ty mozesz tylko podlege zamiatac i to tez nie wiem by ci sie to udalo
Dodano: 24.07.2012 10:51
Odpowiedzi:    
1
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.