Grupa: Dublin
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 49 / Dołącz do tej grupy

Dublin i wszystko co z nim związane


Forum: Dublin / Dyskusje na temat Dublina...
 
moimzdaniem (3.06)
mężczyzna, lat 40,
Dublin, Irlandia

Temat:  mieszkanie w polsce
tak czytam ostatnio o tym co się dzieje tutaj na rynku nieruchomości i ogólnie o tym że ceny mieszkań nie tyko w Dublinie ale w całej w Irlandii idą w dół tak się zastanawiam czy jest teraz sens kupowania mieszkania w Polsce

niby "eksperci" (jak ja nie znoszę tych ekspertów-spekulantów) prognozują, że ceny w Polsce będą szły w górę do euro2012 - o ile cos takiego będzie ale przecież kredyty bierzemy na 20, 30lat? nie mam zamiaru skończyć tak że wezme kredyt na te 300tys zl a potem cena nieruchomosci poleci i za jakieś 8lat pozostane z długiem którego nawet nie pokryje sprzedając mieszkanie, które notabene straci na wartości bo będzie jakaś zapaść na rynku nieruchomosci tak jak to ma miejsce w USA czy juz powoli tez i w Irlandii

co radzicie poczekać, kupować? to jest wogole ciezki orzech do zgryzienia
Dodano: 23.09.2007 19:18, ostatnio
Odpowiedzi: 13   Odsłon: 3889
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Rynek jest tak niepewny, ze jeśli już to tylko obligacje lub działkę na zadupiu za bezcen warto kupić, nic innego nie jest pewne, ciężkie czasy przyszły. Ten tydzień/dwa powiny pokazać, na ile się zawali świat.
Dodano: 23.09.2007 20:56
 
zeta84 (3.92)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Ja kupuje w Dublinie, affordable housing...
Dodano: 24.09.2007 15:21
 
moimzdaniem (3.06)
mężczyzna, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Czyzbys się na stałe w Irlandii chciała zainstalować? Ja bardziej myślalem o mieszkaniach w Polsce, ale swoją droga ciekawe ilu Polaków chce tutaj zostać na stałe...
Dodano: 24.09.2007 16:39
 
Galaz (2.42)
mężczyzna, lat 55,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Sądzę że kupno mieszkania w Irlandii t o zamiar taki sobie,no chyba że ktoś tu zostaje.Za kupnem w Polsce natomiast przemawia wiele powodów,-przytoczę jeden: Wzrastająca stale liczba inwestujacych u nas w nieruchomości cudzoziemców, w tym wielu Irlandczyków wyraźnie wskazuje jak ten rynek i gdzie rozwijał się będzie w przyszłości.Pomijając sentyment ,warto wziąć pod uwagę to, że ceny w unii nawet jeśli się nie zrównają,to napewno zbliżą do poziomu tych z Dublina czy Berlina. A jakie to ceny? ano te które dostrzec można w każdej witrynie agencji zajmującej się handlem mieszkaniami
P.S. A dlaczego słowo ,,w polsce ' piszemy mała literą.
odpowiedź:- bo jej nie szanujemy?
Dodano: 25.09.2007 17:34
 
zeta84 (3.92)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Ja tam szanuje Polske, nawet jak napiesze z malej litery
w Irlandii zostaje bo tu zycie dla mnie jest latwiejsze, rozpoczelam tu studia wiec srednie zarobki nie groza mi po ich skonczeniu, niezaleznie czy to bedzie tu czy gdzies indziej
Do Polski lubie jezdzic raz na jakis czas bo za szaro tam dla mnie...ale to moje zdanie...
Dodano: 26.09.2007 11:41
 
ChrisH007 (3.13)
mężczyzna, lat 69,
Warszawa, Polska
Temat:  mieszkanie w polsce
Serwus,
mieszkania w Polsce są bardzo drogie, zwłaszcza w dużych miastach. Mieszkam na Saskiej Kępie (Warszawa) i za moje 50-metrowe mieszkanie mogę spokojnie dostać 320.000-zł... Ceny (przynajmniej Centrum, Saska Kępa)) najprawdopodobniej jeszcze pójdą mocno w górę, jako że w okolicach rozpoczną się kolosalne inwestycje w związku z EURO 2012 (nowe obiekty sportowe, dojazdy, parkingi, infrastruktura...). Podobna sytuacja jest w Poznaniu, Krakowie, Trojmieście i wielu innych. Niewielkie mieszkanie, stosunkowo tanio można jeszcze kupić w regionach wschodnich, malopolskiem (bez Krakowa!). Kredyty w polskich bankach są obciążone zarowno ogromną ich nieczytelnością, jak i są poprostu bardzo drogie, ergo - nie do końca ufaj bankowym serwisom reklamowo - informacyjnym... Bądź zatem czujny..!
Dodano: 1.10.2007 8:26
 
killester (4.25)
mężczyzna, lat 64,
Balbriggan, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Zeta84 popieram pomysl,tez tak kupilismy dom.
Dodano: 14.10.2007 19:04
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Ech, też mamy takie plany...

Ania
Dodano: 14.10.2007 20:46
 
zeta84 (3.92)
kobieta, lat 40,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
killester...mam nadzieje, ze dolacze do grona posiadaczy domku tutaj:P
jak narazie nie moge sie doczekac salary certificate od pracodawcy...juz 2 tyg prosze i prosze....
Dodano: 15.10.2007 11:01
 
SManager (2.50)
mężczyzna, lat 44,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Ja jednak zainwestowalem w kupno domu w Polsce, szeregowka w Rzeszowie za ktora zaplacilem 325 tys. kredyt z banku wzialem na 215 tys. reszta to wklad wlasny. Zrobilem to jeszcze rok temu, teraz cena za te same szeregowki to 415tys.
Kredyt planuje splacic za jakies 5,6 lat i mysle ze bylo warto.
Dodano: 15.10.2007 12:24
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
A to zależy od planów, jakie się ma...

Moim planem jest doprowadzić do nie płacenia nikomu czynszu. Jesli przyjdzie mi opuścić Irlandię /ha, jeszcze jej nie zasiedliłam! / , to po sprzedaży domu/mieszkania, nawet po obciążeniu dodatkowymi kosztami i ewentualnym spadkiem cen nieruchomości - powinna zostać niezła sumka. Nawet jeśli stracę połowę i wyjadę z Irlandii po pięciu latach - powinno starczyć na mieszkanie w Polsce. A im więcej lat - tym więcej zostanie.

Ania
Dodano: 15.10.2007 12:33
 
Galaz (2.42)
mężczyzna, lat 55,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Czy jest ktoś, kto mógłby mi powiedzieć dlaczego warto kupić mieszkanie w np. Dublinie.Chodzi mi o dane podstawowe typu : powierzchnia, cena, rejon, warunki, kredytu okres spłaty,itp, po prostu zwykłe uzasadnienie.Chyba macie jakieś własne zdanie na ten temat i i umiecie argumentować w miarę pełnym zdaniem przecież szkoły jakieś się kończyło.A pytanie w zagajeniu jest chyba wyraźnie postawione a i czytanie go ze zrozumieniem też chyba nie jest zadaniem ponad siły.Co wy na to?
Dodano: 25.10.2007 19:19
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  mieszkanie w polsce
Przeca napisałam pełnymi zdaniami...

Ania
Dodano: 26.10.2007 1:52
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.