Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
kmroz1987 (2.50)
kobieta, lat 37,
Killarney, Irlandia

Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam, pracuje jak pielęgniarka w Irlandii i chciałabym nawiązać kontakt z innymi Polkami pracującym w tym zawodzie na terenie Irlandii. Chciałabym wymienić swoje opinie i spostrzeżenia.
Dodano: 26.02.2013 22:14, ostatnio
Odpowiedzi: 85   Odsłon: 29956
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Gdy sie nad tym glebiej zastanowie, to powiem Ci tez Joanna, ze w Irlandii Twoj tytul moze sie wydawac conajmniej dziwny, a moze nawet i podejrzany .
Tutaj nie ma magistrow bez doswiadczenia. Najczesciej robi sie licencjat, potem kilka lub kilkanascie lat doswiadczenia i dopiero magister. Tak jest w 99 przypadkach na 100. Moze dlatego tak trudno Ci te prace znalezc.
Dodano: 2.02.2014 15:08
 
Elisza (2.50)
kobieta, lat 54,
Warszawa, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam, chciałabym przenieść się z rodziną na zieloną wyspę. W październiku obronie licencjat z piel. i chciałabym zacząć wtedy rejestracje w izbach irlandzkich. Czy macie doświadczenia z firmami pośredniczącymi w rejestracji i rekrutacji do domów opieki ? Czy lepiej samemu się podjąć działania? Mój angielski na razie jest słaby medycznie, bo kontaktowo jest dobrze(obecnie pracuję czasem z obcokrajowcami). Wiem,że muszę się podszkolić. Proszę o sugestie i wskazówki
Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki
Dodano: 19.07.2014 19:33
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Wiem na pewno, ze TTM pomagal znajomej, ktora teraz tutaj mieszka, ale z nimi to na dwoje babka wrozyla. Czasami pomagaja, czasami nie, czasami maja oferty, a czasami nie. Jak mi sie dobrze wydaje, to duzo zalezy od tego jaki masz angielski.
Dodano: 25.07.2014 20:53
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
@Elisza, masz konto na FB? Jesli masz, to daj namiar na priva, a jesli nie masz to zastanow sie nad zalozeniem. Bedziesz miala dostep do wiekszej ilosci informacji. Pozdrawiam.
Dodano: 25.07.2014 20:56
 
iwka0411 (2.50)
kobieta, lat 40,
Ennis, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam dziewczyny
Chcialabym sie dowiedziec wiecej o rejestracji w irlandii (jako pielegniarka), jak sprawa przebiega mniej wiecej sie orientuje, chodzi mi przede wszystkim o jezyk czy trzeba zdac egzamin ze znajomosci? Bardzo malo jest wiadomosci w int na ten temat a z tego co wyczytalam na stronie ABA trzeba zdac i jeszcze certyfikowany CAMBRIDGE ENGLISH, co bedzie nie malym wyzwaniem, chcialam sie dowiedziec jak wy to wszystko przechodzilyscie?
Z gory dzieki za info
Dodano: 29.07.2014 13:22
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Nie trzeba zdawac zadnego egzaminu. Egzamin z jezyka jest dla nonEU.
Dodano: 29.07.2014 13:25
 
iwka0411 (2.50)
kobieta, lat 40,
Ennis, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
lol ale czy jestes pewna ?? tak na 100 w aplikacji jest informacja ze jesli pierwszy jezyk ktorym sie poslugujemy nie jest ang beda wymagac dokumentu potwierdzajacego znajomosc. Dodam ze studia ukonczone byly w 2005 przed wejsciem w zycie dyrektywy nie wiem czy to ma znaczenie. czy moglabys mi doradzic jak to wszystko ugrysc jak zaczac ?? dziekuje za inf
Dodano: 29.07.2014 14:12
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Czy to formularz aplikacyjny, ktory dostalas w wersji papierowej, po wyslaniu do ABA prosby, czy to jakis formularz na ich stronie?
Przy komputerze bede poznym wieczorem, to wszystko sprawdze I Ci odpisze. Podaj mi tylko info albo linka, odnosnie tej aplikacji.

Ten post został edytowany - 29.07.2014 14:55:44
Dodano: 29.07.2014 14:46
 
iwka0411 (2.50)
kobieta, lat 40,
Ennis, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
dziekuje za odp.
http://www.nursingboard.ie/en/apply_forms.aspx to link, trzeba pobrac

dodzwonilam sie tez do firmy posredniczacej w rekrutacji piel. do pracy w ie mialas racje nie trzeba zaliczac zadnych egz z jezyka, egzamin tylko dla non UE, to link do nich maja tam wszystko ladnie opisane co i jak trzeba przejsc krok po kroku
http://www.pcqrecruitment.com/pl/informacje-o-rejestracji-aba-irlandzka-izba-pielegniarska/

takze zabieram sie do organizacji papierow dziekuje za info
Dodano: 29.07.2014 15:04
 
basik241 (2.50)
kobieta, lat 49,
Radom, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam,chciałabym zapytać czy rejestracji w ABA dokonujecie na własną rękę, czy robi to firma pośrednicząca i czy wówczas formalności przebiegają szybciej? Pozdrawiam
Dodano: 5.08.2014 19:51
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Troszkę na temat. Z polskie świeżutkie:

Pracuję jako pielęgniarka w poradni chirurgicznej. Czym zajmuje się pielęgniarka? Przeczytajcie opis mojego dzisiejszego dnia…
Przychodzę na 10.00. Mam pomóc koleżance. Jeśli ktoś myśli, że w niedużym gabinecie jedna pielęgniarka i lekarz wystarczą- jest w błędzie. I to pomimo przygotowanej dzień wcześniej historii chorób pacjentów.
Teraz zaczynamy! Trzymajcie się!
Program KSPPS. Otwieram i zaczyna się zabawa.
Widzę znak zapytania przy pacjencie, więc odpalam stronę EWUŚ, loguję się wbijam PESEL, zapala się na zielono zweryfikowany, ubezpieczony. Próbuję zaimportować ze strony Ewuś wszystkich, którzy byli sprawdzeni w dniu dzisiejszym. Ufff udało się.
Wchodzę znów w wizyty nadal jest „?”, czyli jednak chory jest niezweryfikowany. Co jest?
Zostawiam sprawę na później. Wchodzi pacjentka, chce się zapisać do lekarza.
- Ma Pani skierowanie?
- Tak.
- To poproszę. I poproszę dowód.
- A po co?
By zapisać pacjenta muszę w terminarzu wpisać PESEL , imię i nazwisko, adres, telefon i ubezpieczenie. Muszę zaznaczyć czy to wizyta, a może wizyta domowa? Czy kolejka , czy też pacjent jest przyjęty w trybie pilnym czy stabilnym? No i czy ma skierowanie ( ale o tym dalej ).
Ok zrobiłam. Na skierowaniu jest nawet data i godzina.
Wracam do wizyt. Mam dane pacjenta, ale właśnie pora na skierowanie. Potrzebny jest nr umowy z NFZ, regon, nr księgi rejestrowej, VII część kodu, VIII część kodu rozpoznanie ( fajnie, ale lekarze dopiero przyjmujący weryfikują rozpoznanie ) i oczywiście nr nadany lekarzowi przez Izbę Lekarską.
Dużo? To jeszcze nie wszystko.
Dalej wbijamy ICD 10 , ICD 9 - które musi być zgodne z gruperem JPG (fajnie jak ICD9 ma jeden nr grupera , ale tego można się wyuczyć).
HURA! Mam wizytę wpisaną! Cholera… ale jaka jest ta wizyta? Skojarzona zabiegowa? A może świadczenie?
Co to znaczy ? Kontrakt podpisywany jest osobno jako wizyty skojarzone zabiegowe i osobno jako świadczenie . Jak przekroczymy skojarzone zabiegowe, wtedy już nie wykonamy zabiegów, jak przekroczymy świadczenia, nie będzie wizyt .
Wchodzi pacjentka bez pukania.
- Ma pani skierowanie?
- Nie, bo jestem z Warszawy (Znam te teksty od lat)
- Ja też ( ). Proszę iść do lekarza pierwszego kontaktu i on wystawi, jeśli będzie potrzeba, skierowanie do specjalisty.
- Nie będę nigdzie chodzić!
- To co Pani robi jak boli Panią noga w Warszawie?
- Idę na ostry dyżur.
- Więc proszę iść na ostry dyżur.
Usłyszałam, że jestem niemiła. OK. Jestem.
Zaczynam znowu zabawę z KSPPS. Pora wbić pacjentów do terminarza dziś zapisanych. Nie dane jednak mi jest to dokończyć, bo wpada pacjentka ze skierowaniem.
- Co się dzieje?
- Mam bóle głowy, muszę dostać się dziś do lekarza.
- Powoli, proszę o skierowanie i dowód.
Czytam skierowanie. Kaszak. co on ma do bólu głowy? Nic. Okazuję się po rozmowie, że ból głowy to nadciśnienie, nic pilnego. Krótki wywiad dał mi miejsce dla naprawdę pilnej wizyty.
Znów terminarz. Dalej tam jest ten cholerny „?” ( nie można wysłać raportu, bo zostanie odrzucony). Wchodzę na forum KSPPS. Czytam, że nie tylko u mnie jest ten problem. Kamsoft mnie zabija.
Zaczynam znów moją przygodę w przychodni z programem KSPPS. Mam do wprowadzenia 20 wizyt, 15 pacjentów zakwalifikowanych do przyjęcia, albo jako wizyta, albo wizyta i kolejka.
O 15 wychodzę z przychodni .
Zrozumieliście coś z tego? Ja też czasem się w tym gubię. Ze zmęczenia.
Ile miałam czasu dla pacjentów ?
Ile potrzeba czasu na pacjenta i cholerne KSPPS, nie licząc historii choroby?
Lekarz z pielęgniarką przyjmowali przez 4 godziny, 5 godzin jako pielęgniarka spędziłam w KSPPS .
Pozdrawiam wszystkich, którzy mają jakikolwiek kontakt z chorą biurokracją służby zdrowia .
Dodano: 6.08.2014 21:25
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Hej Dziewczyny
potrzebuje porady jak sie nazywa fachowo po angielsku w medycznym slowniku
'' zwyrodnienie stawu kolanowego ''
zwyrodnienie chrzastki w kolanie ''
czy ktoras z WAs wie jak to po angielsku powiedziec bo nie moge znalezc...
dzieki za pomoc
Dodano: 14.08.2014 10:54
 
Mieszko38 (4.50)
mężczyzna, lat 49,
, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Knee Arthrosis
Arthrosis of the knee
Gonarthrosis
Dodano: 16.08.2014 18:59
 
pcqrecruit (2.50)
kobieta, lat 45,
Wrocław, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Dzień dobry drogie Panie i Panowie!

Chciałabym zaprosić do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane pracą w zawodzie pielęgniarki w Irlandii/Wielkiej Brytanii.
Od dłuższego czasu zajmuję się rekrutacją pielęgniarek oraz pomocą w rejestracji w ABA. Dzięki naszej pomocy wielu osobom udało się wyjechać do UK lub Irlandii do pracy w szpitalach lub Domach Opieki.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania związane z warunkami pracy w Irlandii, rejestracją w Izbach Pielęgniarskich ABA.

Jeśli ktoś chciałby zadać jakieś pytanie na forum to chętnie odpowiem
lub prywatnie proszę o kontakt email: marta@pcqrecruit.com tel. +48 797 812 057
Pozdrawiam Marta Ziółkowska www.pcqrecruitment.com
Dodano: 14.10.2014 12:06
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Dziewczyny wysylajcie cv, zachecam. Jezeli potrzebujecie wiecej info, piszcie na priva.
http://delta.hr-manager.net/ApplicationInit.aspx?cid=1116&departmentId=18980&ProjectId=143612&MediaId=5
Dodano: 29.11.2014 16:41
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Knee osteoarthritis.

Dodano: 29.11.2014 16:57
 
Mieszko38 (4.50)
mężczyzna, lat 49,
, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
ok, ciekawa zagwozdka
tym barzdziej ze Lea pytala o 2 rzeczy w swoim poscie:
1. "jak sie nazywa fachowo po angielsku w medycznym slowniku..."
2. "jak to po angielsku powiedziec"

jako nie-pielegniarz -
(dyskusje o dyskryminacji w miejscu pracy sobie tymczasem daruje
- reg. 1.: tak jakos to jezykowo-slownikowo rozkminiam ze:
'osteoarthritis' to tak ogolnie zwyrodnienie stawow
'coxarthrosis' konkretnie stawu biodrowego
'gonarthrosis' konkretnie stawu kolanowego
tak jak np. tu:
http://cirrie.buffalo.edu/encyclopedia/en/article/346/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12375395

a wiec : Knee osteoarthritis => Gonarthrosis

czy tez w bardziej potocznej mowie pielegniarskiej
uzywa sie Knee osteoarthritis?

z gory dzieki za odpowiedz, bez wzgledu na plec
Dodano: 29.11.2014 18:29
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Jezeli chodzi o plec, to jest sluszna i kwestii plci-Samo Zlo poruszac nie bede.

Calkiem mozliwe, ze w kwestii postu Lei posunelam sie moze zbyt daleko i wyciagnelam logiczny, aczkolwiek malo merytoryczny wniosek, ze Lea nie zaczela sie nagle uczyc pielegniarstwa od anatomii stawow kolanowych, a chce uzyc angielskiego odpowiednika "zwyrodnienie stawu kolanowego" do jakiegos celu medycznego lub okolomedycznego. Najprawdopodobniej po to, by zakomunikowac lekarzowi iz jej lub osobie znajomej posypalo sie kolano.

Jako, ze jezyk angielski dzieli sie na kilka jezykow angielskich w tym jezyki branzowe i jezyki potoczne, to najblizszym okresleniem wsplnym dla jezyka potocznego i jezyka medycznego byloby Knee Osteoarthritis. Tak lekarze tlumacza zmiany zwyrodnieniowe osobom poslugujacym sie jezykiem potocznym i taki opis najbardziej pasuje do wiekszosci zmian zwyrodnieniowych kolan.

Koncowka -itis, po lacinie oznacza zapalenie. W Osteoarthritis mamy do czynienia z przewleklym zapaleniem kostno-stawowym, ktore prowadzi do zmian zwyrodnieniowych, ale po to lekarze stosuja okreslenie Knee Osteoarthritis, zeby kazdy laik mogl sobie w internecie wyszukac.



Dodano: 29.11.2014 21:55
 
Mieszko38 (4.50)
mężczyzna, lat 49,
, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Dzieki za czesc merytoryczna,
Pozdrawiam
Dodano: 29.11.2014 22:51
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
siur
Dodano: 30.11.2014 0:49
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Szpital w Dublinie zamierza w najblizszym czasie (kwestia kilku miesiecy) uruchomic Adaptation/Return to Practice Course (12 tyg zamiast 6). Wiecej info: Polskie Pielegniarki w Irlandii na Facebook.
Dodano: 18.12.2014 10:46
 
e.kochana (2.50)
kobieta, lat 41,
Allenwood, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
hej..

Bardzo potrzebuje pomocy..koncze teraz licencjat i chciałabym od razu się zarejstrowac w nursing bord...czy mogłabyś mi cos o tym napisac..jak długo to trwa i co wymagają?

bardzo ci dziekuje i pozrawiam,
Ewelina
Dodano: 20.01.2015 18:56
 
L2e (2.50)
kobieta, lat 33,
Opole, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Dzień dobry!

Link2europe Sp. z o.o. – Europejska Agencja Pracy (certyfikat nr 4570) – jesteśmy odnoszącą sukcesy firmą specjalizującą się w międzynarodowej rekrutacji specjalistów w branży medycznej. Prowadzimy projekty rekrutacyjne dla pielęgniarek z Polski i Europy Wschodniej do krajów Unii Europejskiej od 2008 roku. Dla naszego klienta - właściciela centrum opieki medycznej w Irlandii - poszukujemy kandydatów na stanowisko:


PIELĘGNIARKA / PIELĘGNIARZ PEDIATRYCZNY


Lokalizacja: Dublin / Kildare, Irlandia



Opis stanowiska:

Do zadań pielęgniarki pediatrycznej /pielęgniarza pediatrycznego należeć będzie praca z dziećmi w każdym wieku, cierpiących na wiele różnych schorzeń. Pielęgniarka pediatryczna / pielęgniarz pediatryczny odgrywa kluczową rolę w ocenie potrzeb opieki pielęgniarskiej dla dzieci, z uwzględnieniem ich sytuacji społecznej, kulturalnej i rodzinnej. Pediatryczna opieka pielęgniarska dostarcza pomocy w różnych sytuacjach: zarówno w okresach przejściowych pomiędzy szpitalem a domem, planuje opiekę w domu oraz powrót do społeczności. Wraz z innymi pracownikami służby zdrowia osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie wspierać dzieci i pracować z ich rodzinami.



Idealny kandydat/kandydatka:

- Posiada kwalifikacje w zakresie pielęgniarstwa ogólnego / pediatrycznego
- Ma doświadczenie w pediatrycznej opiece pielęgniarskiej - mile widziane doświadczenie na oddziale intensywnej terapii
- Nie ma problemów z pisaniem raportów i biegle zarządza dokumentacją
- Dobrze posługuje się językiem angielskim w mowie i piśmie
- Posiada ważne prawo jazdy
- Posiada ważne pozwolenie na pracę w UE
- Jest w stanie pracować w systemie dyżurowym
- Posiada wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, jest w stanie wczuć się w sytuację rodziny dzieci i jest w stanie wyjaśnić proces leczenia oraz procedury umożliwiające rodzicom / opiekunom wyrażenie zgody na leczenie.
- Jest zmotywowany/a i dobrze organizuje sobie pracę



Obowiązki:

- Praca we współpracy z innymi pracownikami służby zdrowia
- Podawanie leków przepisanych przez lekarza
- Odpowiedzialność za monitorowanie temperatury, ciśnienia krwi, częstości oddechów, tętna oraz monitorowanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta
- Szybka reakcja na sytuacje kryzysowe
- Zakładanie kroplówek, masek tlenowych
- Wykonywanie zabiegów po tracheotomii
- Doradztwo rodzicom / opiekunom w zakresie opieki poszpitalnej (wyjaśnienie diety, podawanie lekarstw czy zmiany opatrunków)
- Zrozumienie szczególnych potrzeb dzieci , zapewnienie indywidualnej opieki każdemu dziecku
- Sporządzanie raportów przed zakończeniem każdej zmiany
- Wykonywanie obowiązków zgodnie z zasadami dobrej praktyki pielęgniarskiej



Oferujemy:

- Bezpośrednie zatrudnienie na irlandzkich warunkach
- Atrakcyjne wynagrodzenie - 36.000 € rocznie
- Pomoc w przeprowadzeniu bezpłatnej procedury uznania kwalifikacji
- Pracę na dłuższy okres czasu
- Darmowe zakwaterowanie
- Przelot do Irlandii


Zainteresowany osoby prosimy o kontakt pod numerem 786- 865- 894 lub mailowo office@link2europe.pl.
Dodano: 17.02.2015 10:44
 
agn (2.50)
kobieta, lat 50,
Navan, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam
Jeżeli w dalszym ciągu jesteś na etapie szukania to spróbuj tutaj : http://www.millbury.ie/ . Są wolne etaty i duża szansa na pracę dla pielęgniarek z aktualnym PIN.
Dodano: 27.02.2015 0:18
 
Burza76 (2.50)
kobieta, lat 47,
Katowice, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Byłabym zainteresowana pracą pielęgniarki w okolicach Galway, Cork.
Nadal doskonalę angielski. Gdyby któraś z Was miała jakieś namiary to proszę o info. Dzięki
Dodano: 15.02.2016 11:02
Odpowiedzi:    
3
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.