Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 262 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...


Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia

Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Wlasnie po prawie 2-ch latach, konczy mi sie Illness Benefit i distalam list, ze musze zaplikowac o cos innego - o co? Disability czy Invalidity? Czy ktos byl w podobnej sytuacji?? Czy ten wybor jakos mnie ogranicza w przyszlosci?? Dzieki za pomoc!
Dodano: 12.04.2014 23:48, ostatnio
Odpowiedzi: 20   Odsłon: 17754
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Co w temacie nowego? Komuś mogą przydać się informacje. Jak widać mało osób jest zorientowanych w tym zagadnieniu.
Dodano: 10.07.2014 12:03
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Moze o prace jakas zaaplikuj
Dodano: 10.07.2014 14:29
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Hm... W stanie chorobowym ciezko wrocic do pracy?
Dodano: 10.07.2014 15:07
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Moze tu cos doczytasz
http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?t=2056099600
http://www.citizensinformation.ie/en/social_welfare/social_welfare_payments/disability_and_illness/disability_benefit.html
http://www.citizensinformation.ie/en/social_welfare/social_welfare_payments/disability_and_illness/disability_allowance.html
poczytaj
ale chyba najlepiej isc do niech i zapytac bo ode tego sa no i kazdy przypadek rozpatruja indywidualnie
powodzenia
Dodano: 10.07.2014 16:46
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Temat troche przestarzaly, bo juz zdazylam dostac Odmowna odpowiedz, a staralam sie o IP Musze sie odwolywac, nie ma rady. W ogole malo kto mi pomogl, ale w Citizenie dowiedzialam sie generalnie, ze obie rzeczy sa trudnozdobywalne Poki co dalej jestem na sicku, tyle, ze kasa juz nie wplywa, a musze sie sama po nia fatygowac. No i jeszcze troche obcieli mi kase, bo przy okazji stwierdzili, ze za duzo dostaje pieniedzy... Bleh...
Dodano: 11.07.2014 16:17
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
hmmm no jak odwolanie to lepiej z kims kto takie rzeczy pisze - bo jak masz powod to trzeba po ichniemu uargumentowac...
a noo oszczedzaja ...
znam osobe ktora poszla do pracy na pol etatu pomimo tez chorobowego to dali jej znacznie mniej niz cala stawka bo tez uznali ze za duzo bedzie miala
co znaczy ze to taka motywacja aby wyrzucic do pracy delikwenta....
a tak z ciekawosci czy wysylaja Cie na kursa doksztalacjace czy nie ?
Dodano: 11.07.2014 19:51
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Nigdy w zyciu nie dostalam zaproszenia
Dodano: 11.07.2014 20:14
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Lea, polecasz kogos dobrego, "kto takie rzeczy pisze"?
Dodano: 12.07.2014 10:35
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
@magicznam niestety nie znam - nie mialam z takimi sprawami do czynienia ..
gdzies mi na gazecie smignal taki watek bo ktos sie o odwolanie pytal .. ale nie powiem Ci gdzie
a najszybciej to prawnik albo znow Citizen information - ja uwazam ze skoro odrzucili to brakowalo im merytorycznych wskazan ze nadal chorujesz a jesli chorujesz to musisz to wykazac w odwloaniu -
a z dugiej strony mysle ze chodzi aby zrobic pod gorke ludziom aby troche sie napracowali w uzyskaniu dochodu ....
jakkolwiek odwolanie powinno byc fachowo napisane ... to moje zdanie
Dodano: 12.07.2014 11:13
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Magicznam, tu masz maila do Kancelarii Ministerstwa, przedstaw sprawę i czekaj na odpowiedź, po około 2-3 dni powinnaś dostać list (odpowiedź i instrukcję ) co masz robić dalej.
Mnie się kilkakrotnie udało załatwić problem, są bardzo rzetelni


joan.burton@oireachtas.ie
Dodano: 12.07.2014 11:33
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Dziekuje Dziewczyny!!
Dodano: 12.07.2014 12:45
 
pazi34 (2.50)
mężczyzna, lat 44,
Kildare, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Witam. Jestem nowy na forum ale postaram si pomoc. odrazu przepraszam ale nie mam mozliwosci pisania polskich znakow. Ja wlasnie dostalem IP i wcale nie jest trudno dostac Invalidity pension, wszystko zalezy od tego jaka choroba i jaki wplyw ma na wiek i prace. Wszystko zalezy tez od tego jak sie do sprawy podejdzie przy skladaniu wniosku. Polecal bym skorzystanie z darmowej pomocy jaka oferuje w sprawach http://cairde.ie/pl/ jest to instutucja non profit pomagajaca ludziom przebrnac przez sprawy zwiazane ze zdrowiem. Pisza wnioski i odwolania. Teraz napisze moze o roznicach miedzy disability allowance a invalidity pension. Osobiscie polecal bym to drugie z tym ze najbardziej podstawowym warunkiem po za oczywiscie zdrowotnym to trzeba miec odpowiednia ilosc skladek-5 lat przepracowane. IP dostajesz i masz pewnosc nie na 100% ale zawsze wieksza ze Ci tego nie zabiora od tak sobie. Jest duzo informacji na Irlandzkich forach na ten temat. Zaznacze ze ja bedac na disabillity allowance czekalem na IP tylko 2 miesiace wiec jest to bardzo krotki okres czasu zwarzywszy na to ze ludzie czekaja na Invalidity pension od 8 mies w zwyz. Jezeli cos Cie interesuje wiecej pytaj postaram sie odpowiedzec na twoje watpliwosci.
Dodano: 16.09.2014 11:34
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Dzieki za odpowiedz! Ja mam 32 lata iproblemy z kregoslupem 2 lata sie lecze i nic Do pracy wrocic nie moge, zbyt ryzykowne Obawiam sie, ze malo kto tez bedzie chcial mnie teraz przyjac do pracy Aplikowalam o IP i od razu dostalam odmowe Napisalam odwolanie i odpowiedz, ze mam czekac Poki co jestem na socjalu, bo Illnes Benefit juz mi sie skonczyl Odwolanie pomogla mi pisac Pani z Cairde wlasnie, ale obawiam sie, ze zbyt ogolnie napisalysmy je Hm... Czekam...
Dodano: 18.09.2014 11:41
 
pazi34 (2.50)
mężczyzna, lat 44,
Kildare, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
A jakiego typu jest to schorzenie, wszystko zalezy od stopnia schorzenia i w jakim stanie jest kregoslup. Mam znajomego ktory rowniez ma problemy z kregoslupem i nie dostal IP mimo powaznego urazu. Nie ma jednej recepty na otrzymanie jakiej kolwiek pomocy ze strony Socjalnej w Irlandii. Mysle ze duzo moze dac to ze odwolanie zostalo napisane przez cairde. Nie korzystalem z ich uslug ale ze slyszenia wiem ze duzo ludzi dostalo pozytywne odpowiedzi po ich interwencji. Jeszcze jedno co moze pomoc to caly medical record ze szpitala zwiazany ze schorzeniem na tej podstawie IP department bedzie mial lepszy obraz sytuacji. Zycze powodzenia. A i jeszcze jedno slyszalem od Pani z departamentu opieki socjalnej ze 90% podan o DA i IP jest odrzucanych i trzeba sie odwolywac gdyz taka maja polityke , twierdzila ze w ten sposob pozbywaja sie oszustow gdyz taki nie odwola sie od decyzji. Pozdrawiam
Dodano: 18.09.2014 14:23
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Tak wlasnie pomyslalam, wiec napisalam od razu odwolanie Dzieki za info. Milego dnia! ps mam problemy z dyskiem w czesci ledzwiowej kregoslupa
Dodano: 18.09.2014 15:12
 
pazi34 (2.50)
mężczyzna, lat 44,
Kildare, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Moze byc ciezko ale moge tez sie mylic , znam wielu ludzi z problemami krengoslupa takimi jak ww ale pracuja i wykonuje lzejsze prace. Tak jak jest napisane w disabillity allowance,invallidity pension czy na citizen information. Cytuje : Niezdolnosc do pracy nie wiaze sie z choroba lecz niezdolnoscia do wykonywania zawodu stosownego do wieku i kwalifikacji jakie posiadamy. Wiec rozumiem to w ten sposob ze zostawiaja sobie jakas furtke by nie udzielac IP od tak sobie. Zawsze moga stwierdzic ze mozesz pracowac lzej w innej pracy stosownie do swojego wieku i aktualnego stanu zdrowia. No i tez w jakims stopniu ma tez zapewne to ze jestesmy obcy w tym kraju i od jakiegos juz czasu nie chetnie udziela nam sie jakiegokolwiek wsparcia z ich strony. Tak czy inaczej trzymam kciuki i powodzenia zycze. Prosze o wiesci jak sie sprawy potoczyly jak juz bedzie decyzja po odwolaniu
Dodano: 18.09.2014 16:07
 
magicznam (4.58)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Disability Allowance czy Invalidity Pension??
Jasne Dzieki xx
Dodano: 18.09.2014 21:34
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.