Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 262 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...


Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia

Temat:  Przemysł kosmetyczny - wasze opinie
Co sądzicie o tych wszystkich:
- operacjach plastycznych,
- salonach piękności,
- tysiącach kosmetyków,
- makijażach,
- setkach czasopism o tematyce kosmetycznej,
- itp.

Ostatnio uczestniczyłem w ciekawej dyskusji na powyższy temat. Teraz chciałbym poznać również wasze zdanie. Dobrze by było, gdyby wypowiedzi jednoznacznie określały: popieram lub nie popieram przemysłu kosmetycznego, w takiej formie jaką obecnie mamy.

Zapraszam do wypowiedzi, bo temat ogromny.
Dodano: 7.07.2014 23:54, ostatnio
Odpowiedzi: 6   Odsłon: 933
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Przemysł kosmetyczny - wasze opinie
Ja zacznę

NIE POPIERAM !!!!!!!!

Banalne, napiszę po pierwsze, że trzeba umieć się starzeć z godnością
Oczywiście trzeba o siebie dbać, czyli być umytym, ciuchy wyprane, no i może antydespirant to jedyny kosmetyk, który uważam za dobry wynalazek.
Wiadomo, Każdemu coś nie pasi z czasem w swojej fizyczności, ale od razu poprawiać ?
Ja "się kocham" taką jaką jestem i toleruję, najważniejsze trzeba mieć dystans do siebie i swojego wyglądu

Zobaczę jak rozwinie się dyskusja, to pewniakiem się w nią włącze
Dodano: 8.07.2014 10:07
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Przemysł kosmetyczny - wasze opinie
Nie popieram!!! W myśl przysłowia " Co za dużo to nie zdrowo".

Nie popieram:
- operacji plastycznych - bo nie lubię masek. Na przestawienia i sztuki to do teatru (grać albo oglądać).
- kosmetyków - wiadomo, że bez podstawowych kosmetyków trudno byłoby żyć. Chociaż nie mówię, że jest to nie możliwe. Po co natomiast ich tysiące, może nawet miliony. Większość z nich i tak jest taka sama. Jak również nie przynosi skutków jakie podaje w swoim dobroczynnym działaniu.
- Makijaże - ja chyba minimalistą jestem . Oczywiście delikatny może być. Ale taki, że naturalnej skóry nie widać jest bleee.....
- czasopisma - i po co ścinać tyle drzew? Później ludzie upodobniają się do ludzi z gazet

Wracając do dyskusji, o której wspomniałem w tytułowym poście. Jestem mile zaskoczony jej wynikami. Uczestnicy byli z kilkunastu państw Europy i świata. Przedział wiekowy od 22 do 50 lat. Podział na płeć: prawie po równo.

Połowa użytkowników (~50%) opowiedziała się przeciw przemysłowi kosmetycznemu w takim stanie jaki mamy obecny. Druga połowa oczywiście popierała ten przemysł.

Dla mnie to było kompletnym zaskoczeniem bo liczyłem, że przytłaczająca większość będzie za "byciem pięknym".
Dodano: 20.07.2014 12:46
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  Przemysł kosmetyczny - wasze opinie
Bycie pięknym to pojęcie względne, w sumie na upartego każde pojecie idzie podważyć
Co to jest piękno ?
Na przełomie wieków zmienia się kanon piękna, nieraz wraca, znów odchodzi, co innego w wyglądzie jest trendy, ważne by człek czuł się dobrze ze samym sobą i swoim wyglądem.
Najgorszy jest nacisk z zewnątrz i uleganie mu. Według mnie wynika to z racji potrzeby akceptacji.
Dodano: 20.07.2014 12:52
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Przemysł kosmetyczny - wasze opinie
Przemysł kosmetyczny jest dla ludzi z kompleksami.

Reasumując, zakompleksiony jest ten świat :P
Dodano: 20.07.2014 13:29
 
xjoannax (4.65)
kobieta, lat 52,
Zaginione, Irlandia
Temat:  Przemysł kosmetyczny - wasze opinie
operacje plastyczne- są potrzebne szczególnie ludziom po wypadkach
Salony piękności - oh tak to jak warsztat samochodowy czasami trzeba podrasować siebie
tysiącach kosmetyków- nie którzy powinni częściej porostu się myc
makijażach- wszystko jest wskazane w miarę umiarkowane
etkach czasopism o tematyce kosmetycznej- w pociągu jak mi się nudzi to czytam
a po za ty piękne jest to czego nie widać oczami
Dodano: 28.07.2014 14:11
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Przemysł kosmetyczny - wasze opinie
@xjoannax i wegetarianie, co sądzicie o:
1. Testowaniu kosmetyków na zwierzętach?
2. Wykorzystywaniu różnego rodzaju substancji pochodzenia zwierzęcego do produkcji kosmetyków?

Jak tutaj ma się etyka?
Dodano: 28.07.2014 20:42
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.