Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 262 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...


Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...
 
freyowa (4.17)
kobieta, lat 50,
Waterford, Irlandia

Temat:  odmienne orientacje
....jedzeniowe
Pomyślałam, że taki przewrotny tytuł przysporzy odwiedzających. A tak naprawde, chciałam spytać, czy są tu jacyś wegetarianie? Weganie? Może zechcą się odezwać i napisać coś o swoich wyborach?

Pozdrawiam
Całkiem Nową Osobą
Dodano: 22.07.2014 11:08, ostatnio
Odpowiedzi: 198   Odsłon: 8591
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Ja mogę "upolować" pająka własnoręcznie i na golasa, pewnie gdybym musiała to coś większego od owego wymienionego też bym upolowała, piszę o ekstremalnych sytuacjach.
Mamy bardzo rozwinięty instynkt przetrwania
Nie będę sypała przykładami, potrafimy pić swoj mocz, zjeść pasek skórzany, odciąć sobie kończyny, jeść robaki itd.
Dlaczego uważasz, że mleko jest mordercze?
Nie nadążam za Twoim tokiem myślenia chyba.
Dodano: 23.07.2014 10:24
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
My tu nie pitolimy Czy łowienie pstrągów gołymi rękami w górskim potoku to drapieżnictwo?

Co do mleka zgadzam się. Produkty mleczne powstałe przez fermentacje mleka są zdrowe.
Dodano: 23.07.2014 20:05
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
@freyowa polecisz jakieś produkty z wysoką zawartością białka? Co tam wegetarianie jedzą?
Dodano: 24.07.2014 21:56
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  odmienne orientacje
Ano sum wegetarianie i ex tez :P

Mariusz no jak to co.... takie cudne czikpi zolciotkie na humusik pyszniutki
vegetarianska zelatyna jest super a jak super smakuje sypie wszedzie nawet do herbaty...
Dodano: 24.07.2014 22:33
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
@Lea mów w zrozumiałym języku
Dodano: 24.07.2014 22:38
 
xjoannax (4.65)
kobieta, lat 52,
Zaginione, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Jestem wegetarianką ze względów moralnych i etycznych. Niewinne i bezbronne istoty są mordowane, tylko po to aby jakiś człowiek mógł sobie zjeść kotleta, zamiast zjeść coś, na czym zwierzę nie ucierpiało. Kocham zwierzęta i nie chcę dzielić ich na te do jedzenia i te do kochania. Przeciętny wegetarianin w ciągu całego cyklu życia ratuje ok 3tys istnień. W wielu ubojniach zwierzęta traktowane są bestialsko, spędzają czas w malutkich klatkach, są bite a na koniec zabijane.

Również ze względów ekologicznych. Wegetarianizm jest korzystny dla świata. Do wyprodukowania roślinnych pokarmów zużywa się dużo mniej wody (np. do wyprodukowania 1kg wołowiny potrzeba aż 100tys litrów wody) i wydziela się dużo mniej dwutlenku węgla. By wykarmić zwierzęta hodowane specjalnie na rzeź potrzeba niewyobrażalnych ilości paszy; gdyby te rośliny dać ludziom, można by wyżywić ogromną liczbę osób. Wycina się ogromne powierzchnie lasów, by móc postawić na ich miejsce ubojnie, rzeźnie lub zagrody.

A także ze względów zdrowotnych. Wegetarianie rzadziej chorują na choroby układu krążenia oraz otyłość. Produkty roślinne są zazwyczaj mniej kaloryczne. W produktach pochodzenia roślinnego jest niższa zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych oraz złego cholesterolu. Dieta wegetariańska uchodzi za jedną z najzdrowszych na świecie. Myślę ze Freyowa odpowiedziałam Ci na Twoje pytanie pozdrawiam
Dodano: 28.07.2014 14:03
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Jeszcze raz zapytam. Czy rośliny nie są organizmami żywymi i nie cierpią? Jak na razie widzę patrzenie tylko w jedną stronę.

Nigdy nad tym dłużej nie zastanawiałem się, ale człowiekiem też można sterować co ma jeść. Dlaczego dopiero teraz jest tak dużo wegetarian? Przecież badania nad wpływem żywności pochodzenia roślinnego i zwierzęcego były prowadzone od około 1900 roku. Zapisy badań były ogólnie dostępne.

Czy w czasach kiedy w sklepach był tylko ocet na półkach nie łatwiej było być wegetarianinem? Wszyscy jednak, dosłownie zdobywali mięso. Ludzie! Przecież to było tylko 30 lat temu.

Myślę, że wystarczy dobry marketing i znowu większość będzie mięsożercami.

Doceniam ludzi, którzy są wegetarianami ale nie przesadzajcie ze swoimi argumentami. Każdy je co mu pasuje.

Podsumowując, chciałem dodać, że dobre mięsko miałem na obiad
Dodano: 28.07.2014 20:36
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Pochwal się jakie mięsko ?
Dodano: 28.07.2014 20:54
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Schab pieczony

Anulka, żeby nie było, że zmieniamy temat to w obiadku warzywa też były
Dodano: 29.07.2014 2:29
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  odmienne orientacje
PRxzepinajac sie na warzywa nie mialam na uwadze zwierzatek - zabijanie ich jest czescia procesu - nikt tego nie zmieni ..
nawet mi sie nie sni przekonywac kogos do czegos
choc czasem dobrze jest zrobic przerwe od miesa ....pakowanego hormonami
No i trzeba miec niezla wiedze aby zbalansowac sobie diete maxymalnie i dostarczyc wszystko co potrzeba

apropos odkrylam pyszne wege eko zupy fresh w tesco szybko tanio i przyjemnie dla zabieganych
Dodano: 29.07.2014 9:30
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Przemyslowa hodowla I przemyslowy uboj zwierzat, to rzecz straszna. Mozna o tym nie myslec I mozna sie tym nie interesowac, ale w zadnym wypadku to nie jest czesc normalnego procesu.
Dodano: 29.07.2014 10:40
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  odmienne orientacje
@Emmet od czasow biblijnych zabija sie zwierzeta w ten czy inny sposob - i to jest fakt o ktorym szkoda czasu dyskutowac

Mozna sobie protestowac i twierdzic ze to nie jest normalne ale tak po prostu jest mniej lub bardziej niehumanitarne .. i nie przekonasz mnie probujac zmanipulowac abym czula sie winna z tego powodu ..

Jadac do Galway cala droga usiana polami na ktorych pasa sie byki krowy cielaki ktore ida pod noz ... powiedz producentom ze sa swiniami bo produkuja mieso - tak po prostu jest .... zamkniety cykl zycia i smierci.
Dodano: 29.07.2014 11:23
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Z dysonansem poznawczym kazdy radzi sobie jak umie. Jedni unikaja konfrontacji z rzeczywistoscia, inni jej zaprzeczaja, a jeszcze inni stawiaja jej czola I probuja zrobic cos z tym co widza. Zwierzeta, ktore nie widzialy nigdy slonca, ani trawy, a umieraja w meczarniach, to nie jest cos, co trwa od czasow biblijnych. Protestowac sie przeciw temu nie da, a zrobic mozna tylko jedna rzecz - przestac je pozerac.
Dodano: 29.07.2014 13:19
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Kilka skowronków wiosny nie czyni, a wątpię by cały przemysł mięsny padł
Oczywiście można nie jeść i "mieć" czyste sumienie, pochwalić się jak to się dba o bidne zwierzątka.
Po co się ograniczać, tak jak napisał Mariusz rośliny też czują, to może wogóle przestańmy jeść, uratujemy, szczeźniemy, a jak niebo istnieje to napewno do niego trafimy :P
Bożeeee.... żyjemy w czasach jakich żyjemy, jak naprawdę miałabym przejmować się tym co lub kogo jem to już naprawdę tylko psychiatryk.
Powinniśmy się cieszyć, że wogóle jest co do gara włożyć, a nie wydziwiać, przypomnę banalne stwierdzenie o tym ilu ludzi głoduje na świecie i uwierzcie nie dzielą jedzenia jeśli już je mają
Dodano: 29.07.2014 13:29
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Nie walcze z ludzmi jedzacymi zwierzeta, ale naprawde wystarczy niewiele wysilku by zorientowac sie jaka droge przechodza te stworzenia nim wyladuja na naszym talerzu. Gdy czlowiek zda sobie z tego sprawe, to po prostu przestaje je jesc, bo inaczej sie nie da. Takie podejscie, jak tutaj prezentujecie, czyli odsuwanie od siebie prawdy jest niestety konieczne do zjedzenia kotleta.
Dodano: 29.07.2014 13:37
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Ja nie odsuwam od siebie prawdy, ja znam prawdę i wiem jak traktowane są zwierzęta w ubojni, lub jak frutowany jest drób, uwierz mi nie robi na mnie wrażenia, aż takiego jakbyś chciała
Może jestem bez serca, ale dla mnie życie bez mięsa to nie życie.
U mnie zupa jest raz w roku, mięso obojętnie w jakiej postaci jest codziennie i nie mam wyrzutów sumienia, że kupując kawał pięknej wieprzowiny (lub innego mięsa) , przyrządziłam z niej nieziemskie danie :P
Warzywa powinny być dodatkiem do potraw, a nie głównym składnikiem, ot każdy ma inną filozofię życia
Dodano: 29.07.2014 13:46
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Wyobraźmy sobie ekstremalną sytuację, Wegetarianin zostaje zamknięty w odosobnieniu, dostaje do jedzenia tylko mięso ?
Jestem ciekawa po ilu dniach odpuści i zje, by przeżyć ;P
Mięsożerca nie będzie miał takiego problemu, ponieważ dostając warzywka, lub coś innego zje bez problemu ( tęsknota za mięskiem będzie napewno), a Wegetarianin ze swoim stanem umysłu będzie walczył za cenę własnego życia ?
Dodano: 29.07.2014 13:57
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  odmienne orientacje
@Anulka obstawiam ze paru extremalnych swirow sie znajdzie wybierajac smierc byle by nie zjesc padliny ...
to beda Ci walczacy w imie dobre biednych zwierzatek

ja nie jestem zwolennikiem zadnego rodzaju extremum - staram sie aby zyc zgodnie z soba i jesc to czego moj organizm potrzebuje
byl okres kiedy nie zarlam miesa ale to bylo tylko i ze wzgledu na to ze nie moglam przelknac konsystencji miesa
i to dla kazdego jest bardzo indywidualna sprawa ....

najwazniejsze zeby zachowac umiar moze i jest tak ze jedni sa extremalnie wegetarianami a inni nie
moze na starosc zostane znowu wegetarianka kto wie ....
Dodano: 29.07.2014 15:36
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Robcie co chcecie. Mowie Wam tylko, ze zwierzeta cierpia meki dla Waszych nieziemskich dan. Jezeli Was to nie obchodzi, to ja tego nie zmienie.
Dodano: 29.07.2014 18:00
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Gdybym miala wybierac czy zabic zwierze, zjesc I przetrwac, czy umrzec z glodu, to na pewno zabije I zjem. W pewnym jednak momencie swojego zycia, przestalam je po prostu bezmyslnie I beznamietnie pozerac.
Dodano: 29.07.2014 18:11
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  odmienne orientacje
Fajnie byc wrazliwym I wspolodczuwajacym ale nie zmienimy faktow I zapotrzebowania......

Wlasnie minelam czwarty samochod wiozacy swinie do miejsca przeznaczenia.....wtorek dzien uboju...

Kazdy ma jakis los a te zwierzeta maja taki ze sa miesem .....
Dodano: 29.07.2014 18:38
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Zwierzeta sa miesem, a dziecko jest plodem.
Dodano: 29.07.2014 19:02
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  odmienne orientacje
Ooops @emmetroad ale bardzo prosze nie mieszaj watkow o jedzeniu z tym jak co sie nazywa w terminologi medycznej
Zaloz watek. I moze ktos sie wypowie....
Dodano: 29.07.2014 19:12
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Wszystko co nie jest rośliną jest mięsem :P
Tylko nie wiem gdzie umiejscowić np. Rosiczkę
Dodano: 29.07.2014 19:19
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  odmienne orientacje
Proponuję wegetarian zawieźć do uboju....faszerują się zdrową żywnością to i mięsko powinno być dobre
Dodano: 29.07.2014 19:25
Odpowiedzi:    
2
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.