Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia

Temat:  Emerytura
O pierdołach nie chce mi się gadać.
Liczy tu jakiś naiwniak na emeryturę jakąś na starość?



Dodano: 5.08.2014 23:59, ostatnio
Odpowiedzi: 58   Odsłon: 3517
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Emerytura
Że co? Korwin zlikwiduje przymusowe składki do państwowego ZUSu, który buduje siedziby ze szkła (oczywiście ktoś na tym musi zarobić pod stołem) a skazany jest na bankructwo.

Państwo powinno zachęcać do oszczędzania na emeryturę, ale nie w skazanym na bankructwo ZUSie. O Czym Korwin mówi od 30 lat, bo demografia jest nieubłagana, pomijając bandycką piramidę finansową ZUSu.

Nie zmienia to faktu, że prawo nie działa wstecz i prawa nabyte to rzecz święta, nieważne jak, tylko nie będą ginęły gnijąc jakieś tony zaświadczeń o pracy, nie będzie informatyzacji ZUSu na podstawie kilku przetargów i za każdym razem ginie kilkadziesiąt milionów złotych, a system dalej nie działa.

Dodano: 6.08.2014 19:43
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Emerytura
Zostaw valdie....tamtego bagna nie da się już ratować....nierentowne

Musi przyjść kapitalista i wykupić za symboliczną kwotę.....odpaństwowić państwo :P
Dodano: 6.08.2014 19:48
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Emerytura
PZPN ....Prywatny Związek Polskich Niewolników
Dodano: 6.08.2014 19:50
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Emerytura
No ale czytaliście jakie zdanie ma @mariusz10 o Korwinie i państwie. które ja też popieram? Przecież zna mnie osobiście i kilka nocy przegadaliśmy kilka lat temu.

Proszę się nie dziwić, że stanowczo domagam się wywalenia TV
Dodano: 6.08.2014 19:55
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Emerytura
@valdie nie chce mi się szukać filmiku w którym Korwin mówi, że emerytury są zbyteczne a ludzie powinni mieć dużo dzieci, aby ich na starość utrzymywały.

Doszły mnie słuchy, że wszyscy co z Tobą zadają się wywalili TV.
Dodano: 6.08.2014 19:59
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Emerytura
Ja nie mam co wywalić
Dodano: 6.08.2014 20:00
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Emerytura
On to cały czas powtarza tylko źle zrozumiałeś.
Nie emerytury są zbyteczne, bo to czy sobie odkładasz czy nie to Twoja sprawa, ale przymusowe emerytury są złe, bo powodują spadek dzietności. Po pierwsze dlatego, że dla wielu już nie starcza pieniędzy na wychowanie dzieci, a po drugie zaczyna się pokładać nadzieję w państwie i już nie ma bodźca do rodzenia i wychowywania dzieci. Na koniec, jeśli starość ma zapewnić państwo to dzieci się uczy postaw pokornego cielaka wobec państwa, niechcący nawet.
Dodano: 6.08.2014 20:04
 
seba (4.67)
mężczyzna, lat 99,
Kinsale , Irlandia
Temat:  Emerytura
Nie ważne jak wysoka lecz jak długo będziesz ją pobierał :P ......
..... wczoraj się dowiedziałem o znajomym Irlandczyku który pracował całe życie dziś ma 67 lat i powinien zacząć pobierać emeryturę
ale chyba nie będzie miał szansy .....wydaje się że to jego ostatnie dni ... to mnie utwierdza w przekonaniu że ze mną będzie podobnie ...
Dodano: 12.08.2014 14:48
Odpowiedzi:    
3
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.