Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 262 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...


Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia

Temat:  Ksiazki po angielsku.
Pierwsza ksiazka, ktora przychodzi mi na mysl, a ktora wciaga tak, ze nie ma czasu zajrzec do slownika i wszystko wyciaga sie z kontekstu, to
"Angela's ashes" Frank McCourt.


Co polecacie?
Dodano: 22.11.2014 0:03, ostatnio
Odpowiedzi: 49   Odsłon: 2503
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Anarchia tylko dla zainteresowanych, czyli dla mnie
Polecam, gdy skoncza sie przepisy na placki.
http://wiki.mises.org/wiki/Book:Practical_Anarchy
Dodano: 22.11.2014 2:33
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Tej ksiazki nie moglam znalezc po polsku, a dostepna byla tylko w necie i tylko w takiej formie, ze przeczytanie jej nastreczalo bardzo wiele trudnosci. Stanley Milgram "Obedience to authority". Ksiazka rewelacyjna, tak jak i eksperyment, ktory opisuje. W tej chwili takie eksperymenty sa zakazane, ze wzgledow hmm etycznych
Tutaj skrot samego eksperymentu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Milgram_experiment

Podobny eksperyment (stanfordzki eksperyment wiezienny, tez juz niemozliwy do powtorzenia lub zweryfikowania) przeprowadzil P. Zimbardo i opisal w ksiazce "Efekt Lucyfera - dlaczego dobrzy ludzie czynia zlo". Swietna, ale czytalam ja po polsku.

Ten post został edytowany - 24.11.2014 23:57:42
Dodano: 24.11.2014 23:35
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Fajna ksiazke teraz czytam "Atheism as a religion" M.Dobbins.

Czlowiek musi w cos wierzyc, a zeby mogl wierzyc, to musi tworzyc konstrukcje myslowa uzasadniajaca te wiare, czylI cos co nazywamy religia. Mozna wierzyc w Boga, w sam brak Boga, czyli ateizm albo, np. panstwo. By socjalizm stal sie religia dla mas, musial najpierw wytepic inna konstrukcje myslowa.
Polecam.

Ten post został edytowany - 28.11.2014 07:55:06
Dodano: 28.11.2014 7:54
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
istnieje jeszcze pojecie -agnostyk- za ktorego sie uwazam. trawestujesz sztandarowe slowa tworcow komunizmu, czyzbys sie z nimi utozsamiala?
Dodano: 28.11.2014 8:42
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Odniose sie tylko do pierwszej czesci Twojej wypowiedzi, bo druga jest tak nielogiczna, ze o ile jej nie rozwiniesz, to nie mam na jej temat nic do powiedzenia.

Tez wydawalo mi sie kiedys, ze jestem agnostykiem I gdyby ktos udowodnil, ze Bog (jakikolwiek) istnieje, to przyjelabym to do wiadomosci bez problemu, ale teraz po latach stwierdzam, ze nie jestem agnostyczka, a osoba wierzaca. Nie czekam na zaden dowod, tylko po przemmysleniach I lekturze (a szczegolnie na temat ID) wierze w praprzyczyne, w zamysl, ktory istnial w stworzeniu tego, absolutnie doskonalego wszechswiata.
Dodano: 28.11.2014 9:55
 
Mieszko38 (4.50)
mężczyzna, lat 49,
, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
To moze zaciekawic zarowno readersow, szukajacych odpowiedzi jak i jezykowcow. Pozdrowienia.










Dodano: 28.11.2014 15:30
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
"socjalizm stal sie religia dla mas"- by aga4321

"Religion is the opium of the people" is one of the most frequently paraphrased statements of German economist Karl Marx
Dodano: 28.11.2014 19:01
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Co jest dziwnego w tym, że Żyd i twórca "filozofii" socjalizmu chiał zastąpić stare religie nową, socjalizmem właśnie, wiarą we wspaniały rząd ludowy, demokratyczny?
Dodano: 28.11.2014 19:24
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Poglady polityczne to nie to samo co religia, nie udaj ze tego nie rozumiesz.

Chociaz patrzac niekiedy na niektorych to mozna stwierdzic ze ze swoich pogladow politycznych robia fetysz na miare religii.
Dodano: 28.11.2014 20:25
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Lepiej nie podnosic reki na socjalizm, bo socjalizm tr reke utnie.
Dodano: 28.11.2014 20:40
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
@limman, powiedz cos o swoim agnostycyzmie.
Dodano: 28.11.2014 20:43
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Socjalizm w wydaniu demokratycznym jest, dla mnie, idealnym ustrojem. Sam socjalizm jest jest kretynskim wymyslem.

aga4321- a coz moge powiedziec? Szanuje tych ktorzy wierza w Boga, szanuje tych ktorzy w niego nie wierza. Moje przekonania sa moja prywatna sprawa, nie uwazam abym mogl czyms kogos oswiecic, zasmucic lub zachwycic wiec pozostawiam je dla siebie
Dodano: 28.11.2014 21:26
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Chodzi mi o to czy kiedys wierzyles, a jesli tak, to w jaki sposob doszlo do tego, ze skrytykowales I zmieniles swoje podejscie. Zastanawiam sie po prostu dlaczego tak obstajesz przy socjalizmie demokratycznym, ktory od socjalizmu niedemokratycznego rozni sie tylko zludzeniem rzadzenia, skoro jestes w stanie rozwazyc za I przeciw.
Zastanawiam sie tez, dlaczego ludzie, ktorym tak latwo przychodzi usuwanie dogmatow boskich czuja taki opor przy chocby probie rozwazenia dogmatow panstwowych.

Interesuje mnie takze czy dopuszczasz u siebie mozliwosc wiary w Boga, bo to charakteryzuje przeciez agnostykow.
Dodano: 28.11.2014 21:53
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Zludzenie rzadzenia? ale powszechne wybory dopuszczaja w socjal-demokracji dojscie do wladzy kazdego ugrupowania ktore reprezentuje jakas grupe ludzi oraz nie kwestionuje DEMOKRACJI ( co do Socjalu juz tego ograniczenie nie ma).

Zeby byla jasnosc nie reprezentuje zadnego ugrupowania politycznego. Mam wiele zastrzezen do wypierania z zycia publicznego dziedzictwa na ktorym jest oparta Nasz cywilizacja ale popieram rozdzial Panstwa od Kosciola.

Co do mozliwosci wiary w Boga jestem sceptycznie nastawiony. Natomiast sama filozofia chrzescijanska kieruje sie w zyciu, uwazam ze sa to idealne podstawy do osiagniecia rownowagi w zyciu spolecznym.
Dodano: 28.11.2014 22:25
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Mieszko, dopiero teraz skojarzylam "Opowiesc podrecznej". Ogladalam film, ale nie za bardzo pamietam.

Ten post został edytowany - 28.11.2014 22:26:26
Dodano: 28.11.2014 22:25
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
@limman, nie chce mi sie teraz krytyki demokracji pisac, bo musialabym w niedziele skonczyc. Ludzie ksiazki o tym napisali.
Proponuje tylko przyjrzenie sie ostatnim wyborom w Polsce i temu, jak ten system nie chce sobie juz takimi pierdolami, jak propaganda glowy zawracac. Bedzie sie od tej pory wybieral sam. Ludzie sa tak ubezwlasnowolnieni, ze nie przejeli sie tym iz PSL-owi poparcie w ciagu dwu dni skoczylo (w zaleznosci od miejsca) od 400-1200%. W ciagu jednego dnia i jednego dnia ciszy wyborczej zrobili taka super kampanie? A demokratyczny lud, bioracy udzial w demokratycznych ponoc wyborach ani me, ani be.


Ten post został edytowany - 28.11.2014 22:39:27
Dodano: 28.11.2014 22:38
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
I na jakiez to rozne partie mozna w Polsce glosowac? Na socjaldemokracje, socjaldemokracje i socjaldemokracje o ile sie nie myle (PO, PIS i SLD). Lud sam widocznie tak chcial, zeby lepsze z dobrego wybierac.
Dodano: 28.11.2014 22:40
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Nie mieszkam juz zbyt dlugo w Polsce aby interesowac sie polityka w niej. Zreszta, szczerze piszac to nie uwazam Polski za kraj socjal- demokratyczny. Raczej za efemeryde powstala na gruzach socjalizmu. Ani tam demokracji zbyt wiele, a socjalu w tym najmniej. To Raczej bantustan gdzie ludzi wykorzystuje sie jako tania sile robocza dla wszelkiej masci szemranych biznesmenow i oszustow.
Dodano: 28.11.2014 22:56
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
....ale wciskają ciemnemu ludowi że to socjaldemokracja i emmet to podłapała

....a taka wyuczona....obczytana .....telewizję sobie włącz
Dodano: 28.11.2014 22:59
 
kamikaze (4.17)
kobieta, lat 48,
Takie Tam...., Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Mnie zastanawia to nazewnictwo systemów, po cholerę to Komu i wygadywanie, że ten system zły, a ten dobry i tak w kółko.
Dodano: 28.11.2014 23:02
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
.....zeby emmet truła dupska innym ? .....swym odkryciem
Dodano: 28.11.2014 23:06
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
@linman, Polska to socjalizm dazacy do doskonalosci, bo bez socjalu. Wszystko oddajesz panstwu i juz.

Tutaj co prawda nie po angielsku i nie ksiazka, ale za to socjalizm level hard cz I. Komunizm doskonaly, to podatek 100%. Nic nie masz, bo wszyscy sa rowni. Jesli czegos potrzebujesz, dostaniesz to od opiekunczego panstwa, ktore najpierw okresli czego potrzebujesz.




Dodano: 28.11.2014 23:08
 
kamikaze (4.17)
kobieta, lat 48,
Takie Tam...., Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Kocur, nawet ja się czuję już tym zmęczona....

Aga4321, Ty coś robisz jeszcze w życiu oprócz czytania i pracy ?
Dodano: 28.11.2014 23:11
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Od kiedy to w komuniźmie istniał podatek ?
Dodano: 28.11.2014 23:11
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Ksiazki po angielsku.
Skad sie biora nazwy? hehehe
A jak myslec bez pojec?
Dodano: 28.11.2014 23:13
Odpowiedzi:    
1
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.