Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 262 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...


Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia

Temat:  Nie o Mary Wagner
Swietny film prolife Grzegorza Brauna, ale tylko dla tych, ktorzy maja watpliwosci. Tym, ktorzy watpliwosci nie maja pozistaja wiadomosci z wlasnej glowy.
Dodano: 23.11.2014 15:54, ostatnio
Odpowiedzi: 465   Odsłon: 14730
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Co ma wspólnego wolny rynek z regulacjami?
Dodano: 27.11.2014 2:35
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Mnie to pierdoli, czy jest dobrze....nie mieszkam w Polsce od dawna i mam wyjebane komu taki stan odpowiada a komu nie. Weszliśmy do Unii i dobrze.....jedyna rzecz na której skorzystałem.....spakowałem torbę i wyjebałem jak najdalej mogłem. Jebie mnie teraz, co tam się dzieje.....pojmujesz to ?

Sam widzisz, że niby w unii ale kraj krajowi nie równy....i naucz się te sprawy rozróżniać.....jak różna jest mentalność polityka w danym kraju.

W Unii rządzą trzy kraje....reszta to konsument i siła robocza.....a w polsce mafia polityków.
Będzie mi źle, to spakuję znowu walizki i wylecę poza unię.....referencje będą dobre i tym sposobem coś w życiu zmienię.....niżeli oczekiwał, aż wy doprowadzicie do całkowitej rozpierduchy.
Dodano: 27.11.2014 2:51
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Jak wam idzie dyskusja? Widzę, że bez zmian.....

Nie mogę, nie napisać o faktach. Co to jest fakt? Czym się różnią fakty i "fakciki"?

Dla mnie istnieją tylko niezaprzeczalne fakty. Dzisiaj widziałem stłuczkę dwóch samochodów - to był fakt. Faktem też było, że na mieście spotkałem znajomego i pogadaliśmy przez godzinę.

Czy faktem jest to na co natrafiam w książkach? Hmmm no może daty albo nazwiska, nazwy miejsc itp. reszta to interpretacja autora, która znacznie może się różnić od mojej interpretacji....

Na "fakciki" nie mam czasu
Dodano: 30.11.2014 1:31
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Jeszcze taka ciekawostka...... Według mnie jeśli wprowadzimy wolny rynek w jednym kraju, a reszta świata pozostanie bez zmian to nie ma on najmniejszej szansy powodzenia. Powód: swobodny przepływ towarów.

Co na to specjaliści od wolnego rynku?

Na jutro mam do rozwiązania problem: jak można mieć gdzieś potrzeby klienta i dobrze funkcjonować.
Dodano: 30.11.2014 2:15
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Rozwiązanie problemu:
Trzeba zawrzeć porozumienie z rządem, żyć z dotacji lub innych przywilejów, np monopol.

Wolny rynek w jednym kraju spowoduje masowe przesiedlanie się firm. Taka jedna wielka strefa wolnocłowa czy ekonomiczna co niektóre gminy tworzą obecnie. Marzenie. Jest taki projekt np. http://polskiepiekielko.pl/2013/10/powstanie-polski-hongkong.html
Dodano: 30.11.2014 11:18
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Mało rozwiązań.
Wolny rynek będzie miał ciężko w konkurencji na przykład z rynkami azjatyckimi.
Koszty wytworzenia "czegoś" na wolnym rynku będą wysokie. Wbrew temu co może się wydawać. Największym kosztem będzie koszt robocizny.
Dodano: 30.11.2014 13:51
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Po pierwsze wolnego rynku nie trzeba wprowadzac. On jest, dziala i nigdy nie przestanie. To co nalezy zrobic to oderwac od niego pijawke, ktora go tlamsi, zaburza i wypija z niego soki.
Nalezy sobie uswiadomic, ze cos takiego jak gospodarka socjalistyczna nie istnieje. Istnieje tylko socjalizm oparty na gospodarce.

Na wolnym czyli normalnym rynku produkuje sie tylko to co potrzebne i co sie oplaca. W Polsce nikt nie bedzie robil chinskich skarpet, bo chinskie skarpety robione sa w Chinach. Szwajcaria zajela sie zegarkami i bankowoscia, Finlandia miala Nokie, Szwecja papier i yutron.
Wolny rynek wytwarza produkty, ktorymi zainteresowany jest konsument i po faktycznych kosztach, ktore bez podatkow moga byc tylko mniejsze, a nie wieksze.

Najwieksza zaleta zniesienia panstwowego dusiciela jest to, ze kazdy, doslownie kazdy moze zajac sie tym czym chce, lubi i upatruje dla siebie korzysc. Wolny rynek przez zupelnie naturalny mechanizm (wybor czyniony przez klienta) usuwa producentow i posrednikow nieuczciwych. Funkcjonuja oni przez jakis czas, dopoki klienci sie nie zorientuja, ale nie funkcjonuja wiecznie, jak to ma miejsce pod panstwowa/kolesiowa ochrona.
http://www.wykop.pl/link/2232070/polacy-w-chinach-wolny-rynek-pod-blokiem/
Dodano: 30.11.2014 14:28
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Dlatego, że na rynkach azjatyckich jest wolny rynek?
Kosztem robocizny jest najłatwiej manipulować, jednak gdy jest wolny rynek to się unormuje samo. Komunistyczni mysliciele i urzędnicy są zbędni.
Dodano: 30.11.2014 14:29
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Na wolnym rynku nikt nie kupi Pendolino nie nadajacego sie do uzytku po horrendalnych kosztach i nie bedzie kopal dziury w ziemi zwanej metrem, jesli go na to nie stac.
Dodano: 30.11.2014 14:29
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Valdi Twoich wypowiedzi absolutnie nie rozumiem i to nie od dzisiaj.

Nie róbcie sobie jaj, że w Chinach jest wolny rynek. (filmik). Nie ma kraju na świecie, w którym na dzień dzisiejszy byłby wolny rynek.

Łatwo mówi się o wolnym rynku, trudnej się robi.
Akurat Chiny tylko czekają na jakieś zawirowania na rynkach światowych, bo są w stanie wyprodukować wszystko i wypełnić lukę na rynku.

Obiecany problem. Kilka lat temu rolnicy sprzedawali marchewkę (tak marchewkę) do produkcji soków za śmiesznie niską (narzuconą im) cenę. W pewnym momencie zbuntowali się, że cena marchewki jest poniżej jakiejkolwiek przyzwoitości, nie mówiąc już o godności dla rolnika. Przestali sprzedawać marchewkę. Zakłady przetwórcze powiedziały. OK. Nie musimy produkować soku z marchewki, możemy produkować sok pomarańczowy albo bananowy.

Jak zapobiegać powyższym sytuacjom? W zetknięciu z ze zdaniem "Na wolnym czyli normalnym rynku produkuje sie tylko to co potrzebne i co sie oplaca."

Dodano: 30.11.2014 14:56
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Heh, OK. Wróćmy do początku więc
Ja bym wtedy zaczął robić sok z marchewki i zarobił na tym krocie
Dodano: 30.11.2014 15:05
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Produkowałbyś ten sok w sokowirówce? Miałbyś trochę małą wydajność aby zarobić krocie.
Dodano: 30.11.2014 15:37
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Jeśliby rodzimi producenci nie chcieli, to w ciągu tygodnia miałbym wielka fabryke.
Byłbym skromny udziałowcem oczywiście tylko.

Ten post został edytowany - 30.11.2014 15:42:04
Dodano: 30.11.2014 15:41
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Gorzej będzie gdy rząd zakarze produkcji soku z marchwek, a tylko marchwki bardzo czerwone będą uznawane jako zdrowe i przydatne

Ten post został edytowany - 30.11.2014 15:47:04
Dodano: 30.11.2014 15:46
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Nie odwracaj kota ogonem valdi.

Mariusz napisal o konkretnej sytuacji gdzie czerwona zaraza nic nie robila. To bandyci wymuszaja na plantatorach ceny ponizej przyzwoitosci. I nie, nie otworzysz fabryki bo silniejsi zablokuja te pomysly. Kiedy ruszysz ze swoja fabryka pelna para, Oni sprowadza z Chin tania marchewke i wykoncza Cie.

Na "wolnym rynku" zawsze wygra silniejszy ktory wymusi na slabszym posluszenstwo (cenami dumpingowymi itp.). Rynek bez regulacji moze istniec ale to juz przerabialismy w przeszlosci (niech Ci aga poopowiada o epoce trustow w US))).

ps, ZAKAŻE, hiehieghie. Jednak mnie to szkolnictwo pruskie czegos nauczylo

Ten post został edytowany - 30.11.2014 18:07:19
Dodano: 30.11.2014 18:06
 
valdie68 (3.69)
mężczyzna, lat 55,
Baile Bhlainséir, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Czym się różni dumping od dotacji przyznawanych przez urzędników??
ZAKAŻE, bezmyślne to było

Epoka trustów była w czasach powstania Fedu i to był koniec wolnego rynku w US.

Ten post został edytowany - 30.11.2014 18:29:24
Dodano: 30.11.2014 18:25
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
jesli nie rozni sie niczym to po jaka cholere zmieniac jedno na drugie? dla zabawy? dla udowodnienia ze moje jest lepsze bo moje?

Wymysl cos idealnego, hahaha.
Dodano: 30.11.2014 18:37
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Ja nie wiem co tutaj jest niezrozumiale?

Na wolnym czyli normalnym rynku, czyli rynku, ktory nie podlega nakazom i zakazom administracyjnym kolesi kazdy monopol jest dobry, bo oznacza tylko tyle, ze ktos prodkuje cos najtaniej I najlepiej. Na wolnym rynku liczy sie tylko konsument, wiec jeslI konsument nieustannie kupuje towar jednego producenta, to czyni go monopolista, a jezeli producent zejdzie z jakosci lub podniesie za bardzo cene, to natuchmiast znajdzie sie ktos, kto zrobI to taniej (jesli fsktycznie sie da) I zadowoli sie mniejszym zyskiem. Monopolista nie ma innego wplywu na rynek niz ten, ktory daje mu konsument, bo nie stoi za nim, zaden koles, ktory mu napisze ustawe wycinajaca konkurencje, vide afera zelatynowa w Polsce.

Jezeli czytales o trustach w Stanach, ktore mialy sile by dominowac nad rynkiem, @limman, to byly to juz trusty powiazane z jedyna sila, ktora ma nad rynkiem wladze, a mianowicie z panstwem. Polecam na ten temat lekture "Kapitalizm nieznany ideal" A Rand. Jest to tez dobra lektura dls zainteresiwanych tym jak powstaja bez panstwa drogi, A. Rand pisze o kolei, ale na jedno wychodzi.

Ten post został edytowany - 30.11.2014 19:07:08
Dodano: 30.11.2014 19:05
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Panstwo socjalistyczne daje mozliwosci tworzenia kazdej karykatury rynku. NIe ma ludzi sprawiedliwych, ktorzy weszliby w bagno zarzadzania cudzymi pieniedzmi i wladzy administracyjnej, nie daliby sie skorumpowac. Chyba, ze wierzycie w garbate aniolki.


Tutaj z Wyborczej, wiec moze Was zainteresuje.
http://wyborcza.pl/1,76842,6578391,Krol_zelatyny.html



Ten post został edytowany - 30.11.2014 19:18:48
Dodano: 30.11.2014 19:15
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
O wszystkim i niczym z czego nic nie wynika.

Czyżby Ci autorzy tych wszystkich książek byli od nas mądrzejsi? Chce się powiedzieć, że kilkadziesiąt lat temu były jako jedyne, polecane książki do historii te napisane przez rosyjskich generałów.

Nie wiem co szkodzi dzisiaj na przeszkodzie rozkręcenie dobrego biznesu z sokiem marchewkowym? Tańszym i lepszym jakościowo niż u konkurencji? Przecież można produkować go na całym świecie.....

Ja lubię sok marchewkowy.
Dodano: 30.11.2014 19:41
 
kamikaze (4.17)
kobieta, lat 48,
Takie Tam...., Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Doszłam do jednego wniosku, Wszyscy, którzy nie są z Wami są Socjalistami, bardziej lub mniej, ale jednak.

Cóż mi pozostaje ?

Bycie dumną Socjalistką, a co mi tam, jedna łatka w tą czy w tą różnicy nie robi

Wszyskie Wasze argumenty się do tego sprowadzają

Ten post został edytowany - 30.11.2014 19:43:10
Dodano: 30.11.2014 19:42
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Zakazy Mariusz. Nie zdazyles sie jeszcze zorientowac?

Dodano: 30.11.2014 19:43
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
aga4321- korzystasz z produktów Microsoftu? no to nie wmawiaj mi ze monopol nie jest mozliwy nawet w Republikach Kolesi.
Co do poboznych zyczen na temat rynku to naprawde jestem pelen podziwu. Piszesz o historii ale obecnie pannarodowe korporacje sa w stanie obalac rzady i zmieniac prawo aby rzadzic. I nic tego nie zmieni. Nic.

Dodano: 30.11.2014 19:46
 
aga4321 (3.75)
kobieta, lat 52,
Ksiezyc, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
@Mariusz, ksiazek nei czyta sie tylko po to, zeby wiedziec, co tam u Ludzi Lodu nowego, ale tez po to by poznac rozne spojrzenia na swiat.

Teraaz tez podobnie jak kiedys mamy zalecane i nieznane ksiazki do ekonomii. Teraz obowiazuje ekonomia Keynesa, czyli doktryna panstwowa.

Gdybyscie w Stanach 100 lat temu wyjechali z tymi swoimi socjalistycznymi teoriami, to ludzie nie przestali by sie smiac. Teraz socjalizm nie jest mniej niedorzeczny jest tylko obowiazujacy. I
Dodano: 30.11.2014 19:47
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Nie o Mary Wagner
Ale produkcja na przykład w Chinach. Na filmiku to taki wolny kraj, gdzie biznes kwitnie.
Dodano: 30.11.2014 19:48
Odpowiedzi:    
 ...   
16
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.