Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
april3319 (2.50)
kobieta, lat 27,
Wrocław, Polska

Temat:  19 letnia dziewczyna w Irlandii
Hej wszystkim.
Planuje na wakacje wyjechać z chłopakiem do Irl w celach zarobkowych. Nie bardzo jednak orientuję się w tamtejszych realiach.
Jestem osobą dość kontaktową, lubię prace z ludźmi, ale nie pogardziłabym też inna formą pracy. Angielski dobrze opanowany.
I teraz moje pytanie: Gdzie mogę ubiegać się o pracę? Jakie mogę mieć perspektywy? W dodatku na stosunkowo krótki okres, bo 2-3 miesięcy.
I co jeszcze powinnam wiedzieć na ten temat?

Ps. Mowa o dużym mieście jak Limerick
Dodano: 7.02.2015 20:58, ostatnio
Odpowiedzi: 4   Odsłon: 1509
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  19 letnia dziewczyna w Irlandii
Limerick duzym miastem??? tez masz poczucie humoru, hehehe. Limerick, jak na warunki irlandzkie jest duze ale nie miej zludzen ze to metropolia. Owszem jest bardzo sympatyczne i ladne ale nie duze. Centrum zaliczysz w pol godziny, reszta to przedmiescia sypialniane.

Szukaj juz pracy ale tez skup sie na mozliwosci mieszkania. Nie ma hosteli. Mieszkanie na taki okres o ktorym piszesz nie znajdziesz.
bezrobocie jest tutaj duze i perspektywy znalezienia marne. Wybierz Dublin. Szukaj tez pracy w kurortach wakacyjnych (hehehe).
Dodano: 7.02.2015 23:30
 
april3319 (2.50)
kobieta, lat 27,
Wrocław, Polska
Temat:  19 letnia dziewczyna w Irlandii

Dzięki za odpowiedź
No ale jeśli nawet w Dublinie, to gdzie moge pracować?
Tzn jako osoba z Polski, ktora nie podpisze umowy o prace na dluzej niz 2 miesiące, to czy mogę pracować np. w sieciówkach? Czy ktoś orientuje się, co moge robić, gdzie szukać?
Dodano: 8.02.2015 0:40
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  19 letnia dziewczyna w Irlandii
Nie limituj sie. Mozesz aplikowac wszedzie. Latwiej by Ci bylo na miejscu ale sprobuj online.
Nie zapominaj o tym (juz pisalem ale bede przypominal) ze musicie gdzies spac. Tutaj niestety koszty w Dublinie sa podwojne w stosunku do innych miejsc w ie. I nie licz ze wynajmiecie mieszkanie.

Na pomoc obcych raczej nie licz. I nie wynika to z niecheci i zlosliwosci ale z pragmatyzmu. Ty dla siebie jestes najwazniejsza ale juz dla innych nie. Ludzie maja tyle samo dobrych co zlych doswiadczen z pomoca innym i zwyczajnie moga nie miec ochoty na klopoty.
Dodano: 8.02.2015 10:54
 
anulkafer (3.52)
kobieta, lat 47,
Limerick, Irlandia
Temat:  19 letnia dziewczyna w Irlandii
Od siebie dodam, że jeśli chcesz znaleźć pracę to nie mów, że na dwa lub trzy miesiące, swojemu przyszłemu Pracodawcy. Jeśli angielski masz na poziomie zaawansowanym to dość szybko powinnaś coś podłapać. Chociaż minimum miesiąc to szukanie pracy. Przeglądaj irlandzkie strony o pracę, można już rozmowę kwalifikacyjną załatwić przez Skypa. Duże ryzyko przyjeżdżać do Irlandii bez znajomości i załatwionej pracy, chyba, że macie kasę na przeżycie i mieszkanie.
Co do mieszkania to najprawdopodobniej wchodzi w rachubę pokój u Kogoś. Też zorientuj się w ogłoszeniach na różnych forach.

Limerick ?
He, odradzam
Dodano: 8.02.2015 15:18
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.