Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
greg89a (2.50)
mężczyzna, lat 34,
Slough, Wielka Brytania

Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
Witam. Mam takie zapytanka pogaduchy z Wami . Mianowicie jak wygląda życie w Irlandii ? Jak z praca dla początkujących tzn dla tych co słabo znają język ang. Mieszkam obecnie i pracuje pod Londynem. Pokój jedynka za tydz kosz 70-90 ok. Funa na tydzien . ok 300F na mies za osobę. Zarobki najniższe a czasem nawet mniej niz krajowa jak ktos szuka pracy. Rozglądam się w okolicach Dublina Shannon Cork bliżej lotniska tak by co jakiś czas do Polski polecieć ...

Jestem skłonny zmienić miejsce pobytu zacząć rozwijać się w innym miejscu . (oby lepszym )
Dodano: 10.08.2015 15:33, ostatnio
Odpowiedzi: 15   Odsłon: 2225
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
Pokoj- od 200 do 350, w zaleznsci od standardu. jesli nie masz pracy, jestes "nowy" rzadko kto decyduje sie wziac takiego wspollokatra. Z praca ciezko, ale jesli Ci zalezy bardzo znajdziesz. Placa minimalna 8.65, nigdy mniej.

najlepiej znalezc prace online i przyjechac na gotowca. Zwroc uwage na odleglosc od miejsca zamieszkania, koszty transportu wysokie.
Dodano: 14.08.2015 19:42
 
greg89a (2.50)
mężczyzna, lat 34,
Slough, Wielka Brytania
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
Pokój jedynka w tej cenie ? Czy mieszkanie e pokojowe ? Dużo osób mówi ze w tej cenie możesz wynająć mieszkanie dla siebie wylacznie. U mnie za jedynkę pokój dla 1 os to koszt miesięcznie 300f okolo. 2jki są tańsze 230-260 mies ale mieszkaj we dwójkę w malutkim pokoju...zawsze jest tylko na pokój kogoś wziąść .ale ludzie chcą wynajmować także zgodzą się .myślę że nie ma regoly ze nowy
.a Ty z jakiego miasta piszesZ
Dodano: 18.08.2015 23:08
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
Pokoj jedynka i to nie w Dublinie. W Dublinie mieszkanie to circa 1200euro (niech mnie poprawia tambylcy). W Limerick male mieszkanie to od 450 do 600. Domek, w spokojnej dzielnicy up 700.

Nie zapomnij ze bez pracy i referencji raczej nikt Ci nie wynajmie mieszkania.

miasto z ktorego pisze masz w opisie.
Dodano: 19.08.2015 0:49
 
danny30 (3.75)
mężczyzna, lat 44,
Ogrodzieniec, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
Witaj kolego.Tez mieszkam w Slough ( Upton) Wcześniej pracowałem w Dublinie i żałuje że z tamtąd wyjechałem. Cieżko teraz podobno z robotą w Irlandi. Podobno z każdym rokiem jest lepiej. Ale to jest nie to jeszcze co tam było 10 lat temu, Mam nadzieje że irlandia dojdzie do siebie po recesji bo warunki były o niebo lepsze niz w UK. Chetnie sam bym wrócił już.. pozdrawiam
Dodano: 19.08.2015 21:20
 
greg89a (2.50)
mężczyzna, lat 34,
Slough, Wielka Brytania
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
O ile mu wiadomo dysponują tez agencje pracy i potrzebują osób do pracy... także prace się znajdzie... różnie społeczność pisze nie rozumie tego jedni ze są potrzebne ręce do pracy a drudzy ze marne szanse...
Dodano: 19.08.2015 22:30
 
limman (4.69)
mężczyzna, lat 94,
Limerick, Irlandia
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
jesli masz sie gdzie zatrzymac, za co utrzymac i jestes zdeterminowany to masz duze szanse cos znalezc.
Dublin jest, z pewnoscia, najlepszym miejscem aby znalezc prace ale koszty utrzymania sa tez najwieksze.
Dodano: 20.08.2015 11:25
 
Olka789 (2.50)
kobieta, lat 35,
Kraków, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
Hej!
planujemy z chłopakiem wyjazd do Dublina na jakiś czas, rok, dwa, 10.. zobaczymy.. mam do was pytanie, jak tam jest z pracą na budowie ? bo nie widzę dużo ogłoszeń a chłopak raczej na taką prace się nastawia ...

z góry dzięki za pomoc
Dodano: 24.08.2015 17:01
 
danny30 (3.75)
mężczyzna, lat 44,
Ogrodzieniec, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
Ja często rozmawiam z moim byłym supervisorem w Dublinie i mówi ze sytuacja sie z roku na rok poprawia.. Sam chce wrócić do Dublina . Uwielbiam to miasto...Pozdrawiam wszystkich tam...
Dodano: 27.08.2015 11:09
 
Olka789 (2.50)
kobieta, lat 35,
Kraków, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
aha rozumiem wyczytałam na różnych stronach ze pierwszą rzeczą jaką musi zrobić to safe pass i pps, aczkolwiek numer pps to nie takie hop siup
Dodano: 27.08.2015 12:43
 
danny30 (3.75)
mężczyzna, lat 44,
Ogrodzieniec, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
jak nie hop siup????? chyba ze teraz sie czeka dłuzej,, Ja czekałem na pps 2 tyg,, ale w UK na NIN 2 miesiace!!! a dokąd sie wybierasz ? do Dublina???? SafePass to takie BHP jakby,, wymagaja na budowach...
Dodano: 27.08.2015 12:58
 
Olka789 (2.50)
kobieta, lat 35,
Kraków, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
tak do Dublina sie wybieramy. juz wiem ze kursy na safepass co sobote są w Dublinie, a zeby dostac pps to musze miec juz prace, mieszkanie, placic rachunki i dopiero moge sie starac o pps... narazie nic z tego nie mamy : D ale wszytsko w swoim czasie
Dodano: 27.08.2015 13:20
 
danny30 (3.75)
mężczyzna, lat 44,
Ogrodzieniec, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
zeby pracowac to musisz miec pps . wiec najpierw pps potem praca. Do jakiej dzielicy Dublina jedziecie??
Dodano: 27.08.2015 13:24
 
Olka789 (2.50)
kobieta, lat 35,
Kraków, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
narazie zatrzymujemy sie w 13 u znajomych ale chcemy jak najszybciej wynajac cos swojego... noi skolei problem nastepny sie pojawia bo ponoc zeby wynajac mieszkanie musisz miec stałą prace..
Dodano: 27.08.2015 14:11
 
danny30 (3.75)
mężczyzna, lat 44,
Ogrodzieniec, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
D13 to Donahmede, Raheny. Mieszkałem tam chwile.. potem przeprowadziłem sie na Rathmines na studio.nie mam pojecia jakie ceny teraz ale mysle ze za 600/m euro znajdziesz studio. we dwoje jest łątwiej z opłatami wiadomo.
Dodano: 27.08.2015 14:29
 
Olka789 (2.50)
kobieta, lat 35,
Kraków, Polska
Temat:  Praca, mieszkanie , życie w Irlandii
ok dzieki za pomoc
Dodano: 27.08.2015 15:50
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.