Grupa: Dublin
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 49 / Dołącz do tej grupy

Dublin i wszystko co z nim związane


Forum: Dublin / Dyskusje na temat Dublina...
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska

Temat:  Laserowa korekcja wzroku w Dublinie, za i przeciw...
Witam! ostatnio dociera do mnie duzo reklam zwiazanych z laserowa korekcja wzroku, ceny ciagle ida w dol. Powaznie zastanawiam sie nad takim zabiegiem, czy ktos ma jakies doswiadczenia z tego typu korekcja wzroku w Dublinie, lub Irlandii.
Jakos tutejsza sluzba zdrowia do mnie nie przemawia, mam nadzieje ze lekarze ktorzy zajmuja sie tego typu zabiegami sa profesjonalni.
Kilka lat temu dowiadywalam sie o korekcje wzroku w Polsce, jest tam wiele dobrych klinik ale jednak kwestia finansowa przekonala mnie zeby poczekac jeszcze. Pracujac tutaj mozna sobie na to pozwolic bez wiekszego uszczerbku w portfelu.
dzieki i pozdrawiam!
Dodano: 22.02.2008 14:16, ostatnio
Odpowiedzi: 31   Odsłon: 15466
 
domkoral72 (3.75)
mężczyzna, lat 52,
Dublin, Irlandia
Temat:  Laserowa korekcja wzroku w Dublinie, za i przeciw...
ja polecam klinike Laservision na Upper Lesson Street - nie dosc ze mialem ostre minusy to na dodatek astygmatyzm - a teraz ....sokoli wzrok !!! - a co do cen to chyba jedna z najtanszych tego typu klinik no i ma jeszcze jeden atut - przyjmuje tam polska okulistka - co prawda nie ona przeprowadza operacje - a szkoda - ale pomoze wam we wszystkim naprawde goraco polecam - co jak co ale na zdrowiu niem a co oszczedzac
Dodano: 21.03.2009 22:02
 
mariuszdublin (4.55)
mężczyzna, lat 44,
, Polska
Temat:  Laserowa korekcja wzroku w Dublinie, za i przeciw...
Mnei moja polska okulista w Polsce odradzala operacje i zrezygnowalem. Mam peitra, slyszalem o zbagiegu i jednej irlandki ktora po zabiegu widzi gozej niz przed, cos sie nie pwoiodlo. Oczy to powazna sprawa. Ja mam pietra, przyznaje sie.
Dodano: 16.04.2009 1:55
 
vitisvinifera (4.50)
kobieta, lat 44,
Greystones, Irlandia
Temat:  Laserowa korekcja wzroku w Dublinie, za i przeciw...
Tez mam wade wzroku ale szczerze mowiac balabym sie zaryzykowac. Zawsze jest szansa, ze cos pojdzie nie tak, a oczy to powazna sprawa. Od lat nosze okulary i sie juz z tym pogodzilam.
Dodano: 10.05.2009 14:39
 
wiolczyk (4.18)
kobieta, lat 50,
Stranorlar, Irlandia
Temat:  Laserowa korekcja wzroku w Dublinie, za i przeciw...
Okulary działają mi na nerwy, są wiecznie zachlapane. Mam soczewki i pomimo dokładnego badania przy astygmatyzmie trudno je idealnie dobrać. Mam dni że prawie ich nie czuję, a w inne męczę się. No i prawie nie ma mowy o czytaniu w nich. Coraz częściej myślę o operacji.
Dodano: 22.07.2009 21:30
 
bogumilla (3.47)
kobieta, lat 42,
Dublin, Irlandia
Temat:  Laserowa korekcja wzroku w Dublinie, za i przeciw...
Każdemu kto myśli o laserowej korekcie wzroku polecam bardzo szczegółowo zapoznać się z tematem. Moj przyjaciel niestety zaufał lekarzom, których głównym celem jest zarabianie pieniędzy i nawet poważne skutki uboczne przedstawia tak jakby to była blachostka. Dostaniecie oczywiście do podpisania listę tego, co może pójść źle. Tylko nie dowiecie się jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji. Np. tego, że zespól suchego oka występuje u polowy pacjentów poddanych zabiegowi LASIK i utrzymuje sie przynajmniej rok a w niektórych wypadkach przybiera postać chroniczna. Dodatkowo tzw. " floaters" (w wolnym tłumaczeniu widzenie rozmytych glutow), zaburzenia widzenia nocnego - przez dłuższy czas może utrzymywać się tzw. efekt halo który praktycznie uniemożliwia prowadzenie pojazdu w nocy. Moj przyjaciel jest 4 miesiące po operacji w najlepszej i najdroższej klinice w Dublinie, jest na skraju załamania nerwowego, nie jest zdolny do pracy i nauki (przed komputerem wytrzyma może dwie godziny dziennie). Zwykle czynności jak czytanie gazety i oglądanie TV sprawiają ból i większość dnia leży po prostu z zamkniętymi oczami. OPERACJA LASEROWA OCZU TO OPERACJA PLASTYCZNA. Oczywiście jak po każdej plastycznej operacji jest wielu zadowolonych. Ale czy kilka miesięcy cierpienia (przynajmniej) i często niezdolności do pracy jest warte pięknego wyglądu (bez okularów) ? Radze sie poważnie zastanowić. Laserowa korekta wzroku to inwazyjna operacja której długofalowe skutki nie sa znane. Kazda operacja to ostateczność, powinna byc przeprowadzana w razie zagrożenia życia. Należy się zastanowić czy zgodnie z etyka lekarska nie powinien byc zakazany zabieg, który, podkreślam, NIE JEST KONIECZNOSCIA a pociąga za sobą ofiary. Jest to bardzo dochodowy biznes wiec nikt o tym głośno nie mówi. Według mnie jest to skandal - operacje oczu można zrobić w supermarkecie (vision express) podczas niedzielnych zakupów! Tylko czekam na dzień w którym świat zaleją informacje na temat katastrofalnych skutków tej operacji tak samo jak teraz nowinka o szkodliwości solarium. Zachęcam do poczytania licznych artykułów na temat LASIK . Poniżej podaje linki. http://www.lasikcomplications.com/
http://www.lasikdisaster.com/studies.htm

Pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku.

Ten post został edytowany - 15.08.2009 0:14:06
Dodano: 13.08.2009 1:15
 
k123303 (4.50)
kobieta, lat 41,
Dublin, Irlandia
Temat:  Laserowa korekcja wzroku w Dublinie, za i przeciw...
coz ...moja kolezanka kilka miesiecy temu przeszla taka operacje pomyslnie...twierdzi ze zaluje ze sie nie zdecydowala na nia wszesniej...miala pietra...ogromnego....ale sie udalo....wiec sama nie wiem ..jest wiele opini na ten temat ...mysle ze jest to tak naprawde jak gra w ruletke...uda sie albo i nie....sama jestem okularnica i czasami mysle o operacji ale jak narazie strach zwycieza.....ciagle patrze na swiat przez szkielka....
Dodano: 18.08.2009 23:10
Odpowiedzi:    
2
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.