Grupa: Rozrywka
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 126 / Dołącz do tej grupy

Czyli wszystko to co fajne ;)


Forum: Rozrywka / Czyli wszystko to co fajne ;)
 
michuuu (4.52)
mężczyzna, lat 39,
Dublin, Irlandia

Temat:  potęga wyobraźni, czyli gry fabularne
ciekawi mnie ilu z użytkowników forum miało styczność z ową formą relaksu do której potrzebne jest tylko kilka kostek, papier, ołówek i masa wyobraźni...
Dodano: 10.03.2008 4:19, ostatnio
Odpowiedzi: 52   Odsłon: 5077
 
ryach (2.50)
mężczyzna, lat 46,
Maynooth, Irlandia
Temat:  potęga wyobraźni, czyli gry fabularne
Hej, myslalem ze temat umarl, smiercia naturalna
Co do grania to zdecydowanie dawn0 odawno tem przeszedlem przez wszystkie polskie sytemy rpg az do wydania 3 ed Warhammera, a teraz z braku ekipy raczej pogrywam w planszowki niz w rpgi ale nadal przynajmniej raz w miesiacu udaje mi sie troche pobawic w rpga.
Na ta chwile dosc daleko zdryfowalem od typowego fantasy na pulce stoi nowy WoD i Vampir, a w regularnym uzyciu Star Wars Edge of Empire
Dodano: 13.02.2015 11:18
 
Malezar (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Dublin, Irlandia
Temat:  potęga wyobraźni, czyli gry fabularne
Hej, przed przylotem do Irlandii grałem przez 10 lat w rpg takie jak Warhammer 1ed , AD&D, Wampir Mroczne Wieki, Earthdawn, Merp, Wiedźmin, Dzikie Pola jako gracz i MG.

Jednak zawsze mi czegoś brakowało w systemach fantasy. Nawet dodatki do tych fantasy systemów z pomysłami na przygody czy gotowymi przygodami, miały nacisk na to by gracze głównie myśleli o zarobieniu pieniedzy, wzbogaceniu się, przeszukaniu kazdej najmniejszej szczeliny, znalezieniu jak najwiecej magicznych przedmiotów, przypakowaniu postaci na maxa etc

Dla mnie ważną zawsze była i jest atmosfera systemu i podczas gry oraz powody dla których gracze decydują się na podróżowaniu po świecie.
The One Ring nie jest zwykłym systemem gdzie kostki decyduja o wszystkim, a za każdym rogiem czycha magiczny stwór ze stosem skarbów.

Ten system bardzo mi się podoba gdyż jest podobny do tworzenia i czytania książki, gdzie gracze cenią sobie najbardziej, lojalność, przyjaźń, oddanie, milość i poświęcenie, wszystko to co profesor Tolkien wszczepił swoim bohaterom w swoich książkach.

W systemie tym także mamy punkty "Nadzieji" które decydują o czystości duszy i trzeźwości umysłu gracza. Czy może przełamać on/ona rożne pokusy i nie dać się skorumpować lub omamić przez siły ciemności. Gracza największą walką w tym systemie jest walka z samym sobą.

Tak wiec ten system jest naprawdę ogromnym wyzwaniem dla MG i dla graczy, dlatego też planuję niedługo znalezć graczy i zacząć w niego grać
Dodano: 14.02.2015 1:49
Odpowiedzi:    
3
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.