Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
megantrix (4.13)
kobieta, lat 41,
Drogheda, Irlandia

Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
Mam pytanko odnosnie stawki godzinnej za opieke nad dzieckiem. Czy ktos moze wie ile sie teraz placi opiekunce? W gre wchodzi tylko sama opieka bez przyrzadzania posilkow, pomocy w nauce czy tez sprzatania. Wymiar czasu to ok 40 godzin/tydzien - w tym soboty. Mam tez pytanko odnosnie sobot. Czy za sobote placi sie tzw. piecdziesiatke? Prosze o pomoc.

Ten post został edytowany - 24.03.2008 7:43:46
Dodano: 20.03.2008 18:32, ostatnio
Odpowiedzi: 36   Odsłon: 11593
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
I jeszcze kwestia, czy dowożenie dziecka jest takim atutem.

Otóż każdy wie, że dziecko we własnym domu czuje się bezpieczniej i jest po prostu spokojniejsze. Po drugie - ile potencjalnych niań, które miałyby zgodzić się na pracę za 5 euro, dysponuje samodzielnym mieszkaniem lub domem? Bo nie wyobrażam sobie jakoś brania pod opiekę dziecka przez osobę zajmującą single bedroom w czterosypialnianym domu, zamieszkałym przez kolejne pięć osób. Gdzie położy dzieciaka spać? Do własnego łóżka? Co będzie w tym czasie robić? Siedzieć na schodach? A jak będzie lało cały dzień? Czym je zabawi i gdzie? Dzieci bardzo szybko się nudzą mając do dyspozycji dwie zabawki na krzyż. Dostarczysz ich więcej? Gdzie je będzie magazynować? A jeśli dziecko - jak to dziecko - będzie troszkę chore i w związku z tym bardziej marudne? Jeśli będzie wymiotować A jeśli wybrudzi wszystkie ubranka, które ma na sobie i które mama dała? Jeśli zacznie wymiotować i załatwi niani jedyne dwie zmiany pościeli, którymi niania dysponuje? To są rzeczy. które przyszły mi do głowy ad hoc, bez przygotowania. Pamiętam je z własnego życia, z okresu, gdy moje córki były małe.

Poza tym, z tego, co wiem, nianie przychodzące do domu mogą sobie zrobić kanapkę, kawę czy herbatę z zapasów rodzicielskich, o ile w ogóle nie mają całości wyżywienia przy dziecku.

Ania
Dodano: 24.03.2008 19:49
 
megantrix (4.13)
kobieta, lat 41,
Drogheda, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
@Czeremcha Poruszylas kilka ciekawych watkow. "Nianie", ktore zgadzaja sie na takie warunki to przewaznie kobiety, ktore nie pracuja i opiekuja sie w domu wlasnym dzieckiem, a to jest ich dodatkowe zajecie nad "podreperowanie" rodzinnego budzetu Wazne jest aby sprawdzic warunki mieszkaniowe jakimi dysponuje potencjalna opiekunka. A co do snu, ktory jest pzreciez bardzo wazny dla dziecka tez ktos kiedys pomyslal i wymyslil... lozeczko turystyczne (podobna funkcja, tyle ze nie z drewna)
O reszcie moze nie bede sie juz rozpisywac. choc sa to rzeczy wazne. Tak czy inaczej. W szystko jest kwestia "dogadania". Ja nie oddalabym dziecka pod opieke komus, do kogo nie mialabym zaufania i nie bylabym pewna ze dziecko w nowym miejscu bedzie bezpieczne. Ale dziekuje za te uwagi. Pozdrawiam
Dodano: 25.03.2008 9:50
 
megantrix (4.13)
kobieta, lat 41,
Drogheda, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
"A moim zdaniem szukasz jelenia... " - mnie nie ziebi i nie parzy, ale pewnie wiele innych mam poszukujacych opiekunki mogloby sie poczuc urazonych!
A co Ty na to, iz sama spotkalam sie z sytuacja ,gdzie rodzina irlandzka zaproponowala Polce 5 euro?Uwazasz, ze nie powinna przyjmowac tej oferty??? Na oficjalnej stronie "opiekunek" oglaszaja sie panie (i to niekonicznie z Rumunii , tylko np. Slowenki), ktore oferuja swoja prace za 5-8 euro...
A propo pracy "po znajomosci"...z rodzina tylko dobrze wychodzi sie na zdjeciach Okrutne? Troche prawdy niestety w tym jest i dlatego nie mialam zamiaru i nie mam zatrudniac nikogo takiego!!!Jest to pewne zobowiazanie jednak....
Dodano: 25.03.2008 9:59
 
megantrix (4.13)
kobieta, lat 41,
Drogheda, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
@Czeremcha "Może po prostu nie stać cię na nianię i już?" - masz calkowita racje!!! Na nianie za 11 euro i wiecej nie jest mnie stac!
Ale wyobraz sobie, ze zglosila sie do mnie Polka, na ktorej "uslugi" mnie stac (... i ma dziecko w podobnym wieku)
Bo widzisz...ja zawsze pytam, nie narzucam stawki placowej. A tak na przyszlosc... To za ile ktos pracuje jest jego indywidualna sprawa, bo jeden kupuje spodnie w Penney'sie a drugi u Dior'a

Klania sie specjalista ds. psucia rynku na emigracji
Dodano: 25.03.2008 10:12
 
mei (4.42)
kobieta, lat 2024,
Dublin, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
Megantrix w tym momencie czytam Twoje wypowiedzi i mam wrazenie, ze temat postu nie dotyczyl zapytania o normalna stawke Nian, a pytania typu 'ktora dziewczyna sie zgodzi dla mnie pracowac - tylko ja biedna jestem wiec nie zaplace za duzo'...

ja pracuje jako Niania i Niania nie jest Matka siedzaca w domu ze swoim dzieckiem (Matka to Matka) - a osoba z zewnatrz opiekujaca sie cudzym dzieckiem niekoniecznie majac przy tym swoje....
to osoba siedzaca full time z dzieckiem/cmi, znajaca go/je i umiejaca z nim/nimi rozmawiac (najczesciej przez zabawe), nie jest to babysitter przychodzaca na kilka godzin, czy jakas osoba patrzaca na dzieci tak o zeby je 'przechowac' te kilka godzin... a niestety zastepcza Matka ;/ glupio brzmi... kiedys zapytalam 'moje' dzieci ... 'no tak ale kim ja dla Was jestem?? - odpowiedz 'second mummy' dzieci tez sie przyzwyczajaja.... a rodzice sa zazdrosni .. !!!
stad z mojego doswiadczenia wolalabym postarac sie o jakies male domowe cresh, a nie Nianie,

spedzaj jak najwiecej czasu z dzieckiem - one strasznie szybko rosna...
Dodano: 26.03.2008 0:36
 
mei (4.42)
kobieta, lat 2024,
Dublin, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
matka z dzieckiem zgodzi sie na taka stawke - w koncu ma swoje dofinansowania. tak czy siak siedzi w domu..... a opiekuje sie Twoim maluchem nielegalnie prawda?? to taka mala wspolpraca m Wami, ale pamietaj ze zawsze to jej dziecko bedzie faworyzowane, bo Twoje jest u niej dodatkowo
miejmy nadzieje ze jej dziecko lubi sie dzielic i pozwoli Twojej/Twojemu bawic sie swoimi zabawkami

ale mysle ze sprawa przemyslana, pytanie tylko dlaczego szukalas Niani, a nie Cresh czy przedszkola ( nie wiem w jakim wieku dziecko) tam jest taniej
Dodano: 26.03.2008 0:46
 
megantrix (4.13)
kobieta, lat 41,
Drogheda, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
@Mei "dlaczego szukalas Niani, a nie Cresh czy przedszkola ( nie wiem w jakim wieku dziecko) tam jest taniej ..." - moze to poprostu uprzedzenie, ale nasluchalam sie troche o opiece w Creshu...
Dodano: 26.03.2008 9:57
 
megantrix (4.13)
kobieta, lat 41,
Drogheda, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
... na szczescie znalazlam juz wyjscie z sytuacji. Wasze komantarze pomogly mi nieco w tym (te przychylne i te mniej przychylne ) Jestem pewna swojego wyboru a to najwazniejsze! Jak dla mnie temat THE END
Dodano: 26.03.2008 10:01
 
megantrix (4.13)
kobieta, lat 41,
Drogheda, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
Dziekuje bardzo wszystkim ktorzy wyrazili swoje zdanie na tym forum...zycze dalszej aktywnosci!
Dodano: 26.03.2008 10:05
 
mei (4.42)
kobieta, lat 2024,
Dublin, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
ok zatem koncze swoja prace dokladnie we wrzesniu i rodzina dla ktorej pracuje bedzie szukala kogos nowego od 1 Wrzesnia w godz 12/13 -17/18 pn - pt . placa 10 e za godzine ktos chetny ??
Dodano: 30.07.2008 21:18
 
AsiaDublin7 (3.75)
kobieta, lat 46,
Dublin, Irlandia
Temat:  Poszukuje opiekunki... znalazlam!UFF !
Poszukuje ktos opiekunki ......

Dzien dobry, mam na imie Joanna, mam 38 lat, poszukuje pracy w charakterze opiekunki nad dzieckiem. Posiadam wieloletnie doswiadczenie, w opiece nad dziecmi. Jestem osoba bez nalogów, bardzo odpowiedzialna, mila, zawsze usmiechnieta, wyrozumiala, spokojna, potrafiaca nawiazac szybki dobry kontakt z dzieckiem. Prace moge zaczac od zaraz, kontakt ; +353 85 750 7355 .
Mieszkam w Dublin 7,okolice Phibsborough .
Dodano: 3.06.2016 16:55
Odpowiedzi:    
2
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.