Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
zuza (4.26)
kobieta, lat 50,
Galway, Irlandia

Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
czy ktoś moze orientuje sie w cenach i ewentualnych zniżkach na aparat ortodont. wiem, ze normalnie cena jest ok. 5tys euro. Ale moze istnieja jakies możliwośći zniżkowe? Bo latać do Polski co miesiąc to tez nie bardzo opłacalne. Moze ktoś ma dziecko, które nosi taki aparat?
Dodano: 31.03.2008 16:54, ostatnio
Odpowiedzi: 16   Odsłon: 17424
 
asia75 (3.93)
kobieta, lat 48,
Bray, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Co prawda nie wiem na ten temat nic, ale chętnie też się dowiem.
Mam maluchy w wieku 3 i 5 lat i też szukam informacji.
Czy ktoś wie, który dentysta jest dobry dla dzieci w okolicy?
Dodano: 31.03.2008 17:40
 
mariola2105 (4.36)
kobieta, lat 57,
Carrigaline, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Więc robimy to tak:
Zakładamy aparat w Polsce, a na wizyty chodzimy tutaj.
Koszt aparatu góra i dół w Polsce z założeniem- 3000,- zł
Koszt wizyty u irlandzkiego ortodonty z wymianą gumek- 100E/ cena w Cork/.
Czyli na wymianę gumek i podkręcenie aparatu nie opłaca się już latać do Polski.

pozdrawiam
Mariola

Dodano: 31.03.2008 21:32
 
czeremcha (4.21)
kobieta, lat 60,
Dublin, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
A czy irlandzki ortodonta zgodzi się kontrolować aparat założony nie u siebie?

A co do maluchów - to dla nich chyba raczej tylko aparaty ruchome, zdejmowane...

Ania
Dodano: 1.04.2008 0:34
 
konto_usuniete (2.50)
mężczyzna, lat 43,
Brak, Polska
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
dokladnie tak jak czeremcha pisze...
praca zaczyna sie od planowania calego leczenia...czyli zdiagnozowanie wady itd... nie znam osoby, ktora podjelaby sie kontynuacji czyjegos leczenia... i jest to zupelnie zrozumiale, a co do aparatow, to u takich maluchow tylko ruchome, stale o ktorych tu jest mowa (przynajmniej cenowo) tylko na stale uzebienie sie zaklada...
Dodano: 1.04.2008 0:43
 
mariola2105 (4.36)
kobieta, lat 57,
Carrigaline, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Polski ortodonta przygotował całość tak, że irlandzki ortodonta wie jak postępować dalej i nie ma żadnego z problemu z tym, że nie on zakładał aparat. Irlandzcy ortodonci /przynajmniej u nas w Cork/ przyzwyczaili się do tego typu sytuacji, gdyż na założenie aparatu w Polsce latają również Irlandczycy. Jeżeli zrobisz to w uzgodnieniu z nim to irlandzki ortodonta nawet może Ci wypisać wskazówki dla polskiego....Nie robią problemu, gdyż wiedzą jakie są ceny, a tak przynajmniej za comiesięczną wizytę kasują.

pozdrawiam
Dodano: 1.04.2008 9:39
 
zuza (4.26)
kobieta, lat 50,
Galway, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
dzięki za porady. Pocieszajaca jest mozliwosc uzgodnienia zalozenia aparatu w Polsce z irlandzkim ortodonta. Musze to wyprobowac. byloby super, gdyby faktycznie tak sie dalo.Ale ceny sa porazajace. Zarowno w Polsce jak i w Irlandii. Moja paniusia ma 13 lat i aparat jest konieczny! przynajmniej na gore. Bede probowac.
Dodano: 1.04.2008 23:58
 
mariola2105 (4.36)
kobieta, lat 57,
Carrigaline, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Nie wiem jak jest z ortodontami w Galway, ale jakbyś chciała się wybrać do Corku, to mogę Ci przesłać namiary na ortodontę, u którego pracuje polska pomoc dentystyczna. Ona dokładniej mogłaby Ci to wytłumaczyć i do tego bez stresowania się terminologią angielską....

pozdrawiam
Dodano: 2.04.2008 14:18
 
Renata32 (4.50)
kobieta, lat 48,
, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Mam podobny problem. Mój synek lat 7,5 ma takie łopaty że jak się uśmiecha to widzi w nich swoje odbicie parząc w dół Jadę za miesiąc do Polski skonsultować się z ortodontą. Bo czas nagli na dole wyrosły mu kolejne krzywulce
Dodano: 5.04.2008 19:02
 
jolantajolanta (2.50)
kobieta, lat 46,
Tralee, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Ja też mam ten sam problem.Poniewaz aparaty stale mozna zalozyc tylko na zeby stałe.Moja córka ma 9 lat.W polsce zrobiłam jej aparat ruchomy.Do kontroli musze jechac do Polski ,poniewaz nie wiem nic na temat polskiego ortodonty.Wiec jak ktos ma jakies informacje o polskim ortodoncie to bardzo prosze o kontakt.Z gory serdecznie dziekuje...
Dodano: 6.11.2008 23:41
 
agnieshka28 (4.49)
kobieta, lat 2024,
Dublin, Irlandia
Temat:  Post usunięty
Ten post został usunięty przez autora.
Dodano: 7.11.2008 22:38
 
agnieshka28 (4.49)
kobieta, lat 2024,
Dublin, Irlandia
Temat:  Post usunięty
Ten post został usunięty przez autora.
Dodano: 7.11.2008 23:04
 
ewelina1986 (3.75)
kobieta, lat 38,
Ennis, Irlandia Północna
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
witam
czy naprawde jest taka mozliwosc zalozenia aparatu w Polsce a na wizyty chodzic tutaj do Irlandzkich lekarzy?
czy kazdy lekarz sie zgodzi czy trzeba wczesniej z nimi porozmawiac?
Dodano: 19.03.2009 16:17
 
dorka26 (2.50)
kobieta, lat 41,
Cork, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Witam

Jetem naprawde powaznie zaitersowana zalozeniem sobie aparatu ortodontycznego i jezeli prawda jest ze leczenie moze rozpoczac polski lekarz a kontynuowac irlandzki to bardzo prosze o wszelkie informacje i z gory dziekuje
Dodano: 27.04.2009 21:22
 
ola1982k (4.45)
kobieta, lat 41,
Dublin, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Mysle ze musicie sie dobrze zastanowic czy chcecie zakladac aparat w Polsce... i kontynuowac tutaj.. Tak sie sklada ze moj facet jest dentysta i widzi te przypadki z Polski i to nie jest najlepsze rozwiazanie ... Dentysta musi zaplanowac cale leczenie wiec jak zrobicie to w Polsce pamietajcie ze kazdy lekarz ma inna wizje leczenia ... w razie problemow nie macie jednej osoby odpowiedzialnej za szkode... W Irlandii leczenie kosztuje okolo 3000 - 5000 . Cennink dokadniejszy - www.smiles.ie ( macie tam paru Polakow w roznych miastach irlandzkich ) . Ja sama mialam aparat 3 lata temu i ortodatka w Polsce skasowala mnie okolo 10000 z lotami wyszlo 5000 euro na[pewno wiec lepiej to skalkulowac wczeniej Powodzenia zycze
PS> W Irlandii na znizki dld dzieci bym nie liczyla W UK leczenie jest za darmo do 18 roku zycia
O.
Dodano: 28.04.2009 12:35
 
aiwa (2.50)
kobieta, lat 45,
Cork, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny dziecku
Witam
Prosze podac mi namiary na ortodonte w Cork ktory moze kontynuowac leczenie zaczete przez polskiego lekarza i moze namiary na polskiego ortodonte ktiry zaczynal leczenie.
Serdeczne dzieki za pomoc
iwaszuk
Dodano: 10.10.2012 10:37
 
aiwa (2.50)
kobieta, lat 45,
Cork, Irlandia
Temat:  aparat ortodontyczny
Pani Olu,
Ja mieszkam w Cork i powaznie mysle nad zalozeniem aparatu ortodontycznego ale chce zeby to bylo wykonane dobrze, Czy moze sie pani orientuje kto w Cork bylby godny polecenia, Moze pani mezczyna dentysta cos by polecil. dzieki za pomoc
pozdrawiam
Ania
Dodano: 10.10.2012 10:42
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.