Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)
Data założenia:
2008-05-11 01:28:31
Członków: 219 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...

Podgląd   |   Artykuły   |   Forum   |   Zdjęcia   |   Kalendarium   |   Blogi   |   Kto Dołączył

Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...

edzia (4.06)
kobieta, lat 40,
Wexford, Irlandia

Temat:  cukiernie w irlandi
ostatnio z pewnym zdziwieniem niestety wysluchałam relacji bliskiej mi osoby ktora 2 lata mieszka w irlandi ze tamtejsi mieszkancy nie maja tradycji ciasta w swojej kulturze nie chodza do cukierni nie zajadaja sie sernikiem paczkami wszystkimi ppolskimi wypiekami ktorem my tak lubimy co wy o tym sadzicie przeciez tam sa cukiernie wiec co w nich sprzedaja bardzo mnie to interesuje ,poniewaz zamierzalismy otworzyc tam cukiernie sprowadzac polskie produkty potrzzebne do sernikow makowcow ,ale teraz coz nie wiemy co robic.
Dodano: 9.10.2007 9:26, 87 miesięcy temu
Odpowiedzi: 7   Odsłon: 2923

czeremcha (4.21)
kobieta, lat 51,
Dublin, Irlandia
Ale ktoś Ci głupot naopowiadał!!!

Mają kawiarnie i cukiernie, pyszne i pięknie wygladające ciasta. Wiecej nie napiszę, bo ślinka mi leci na myśl o torcie czekoladowym...

A że Irlandczycy nie zajadają się polskimi ciastami - co w tym dziwnego? My niekoniecznie zajadamy się ich chlebem i nie każdy lubi frytki z octem.

Ania
Dodano: 9.10.2007 9:43

obywatel (3.93)
mężczyzna, lat 43,
Cork, Irlandia
Ba, nawet pączki mozna tu dostac

A to, ze ludzie opowiadaja rozne rzeczy, to juz inna historia. Ostatnio jeden Polak z uporem godnym lepszej sprawy opowiadal mi, ze chcialby sie wybrac na Klify Moher - ale za wejscie tam trzeba zaplacic... 65 euro.

Nie wiedzialem czy smiac sie, czy płakać...
Dodano: 9.10.2007 14:36

czeremcha (4.21)
kobieta, lat 51,
Dublin, Irlandia
Moher - co łaska - 65 euro... ))

Ania
Dodano: 9.10.2007 15:43

kina (4.10)
kobieta, lat 36,
Clonmel, Irlandia
ostatnio bylam nawet z kolezanka na kawce i pysznym pączusiu z dzemem,takze prosze mi wierzyc ze sa cukiernie.
Dodano: 9.10.2007 23:34

edzia (4.06)
kobieta, lat 40,
Wexford, Irlandia
witam polskie ciasto to nie tylko sernik i makowiec co nie oznacza ze nie sa pyszne ale tez wspaniale torty w tym tez czekoladowy z wisna albo rozplywajacy sie w ustach tiramisu mniam i wiele inny swietnych tortow ,w styczniu bede na wyspie to wejde do tamtejszych cukierni i napewno sprobuje ich pysznosci pozdrawiam i dziekuje
Dodano: 10.10.2007 9:48

czeremcha (4.21)
kobieta, lat 51,
Dublin, Irlandia
Edziu!!

Przyjedź do Irlandii /najlepiej - do Dublina / i otwórz cukiernię - kawiarnię w której moglibyśmy się - my emigranci - poznawać, spotykać, wymieniać informacjami i radami itp.

Cukiernia z choćby trzema stolikami byłaby świetnim miejscem na wymianę doświadczeń w środowisku niealkoholowo-dyskotekowym /nie mam nic przeciwko dyskotekom, przeciw alkoholowi niejedno bym znalazła, ale chodzi mi o to, że informacje przekazane i otrzymane hm... w normalnym stanie ducha są jakby bardziej wartościowe...

Edziu - zrób to!

Ania
Dodano: 10.10.2007 13:02

edzia (4.06)
kobieta, lat 40,
Wexford, Irlandia
haahah pomysle i moze tak zrobie wlasnie przegladalam stoly do kawiarni to jest jakis pomysl musze porozmawiac z naczelnym wkoncu to on jest cukiernikiem ja tylko marzycielem ze ktos doceni ciezka prace aby nasze podniebienia mogly sie cieszyc swietnym smakiem ,ale marzenia trzeba realizowaac ja wieczna optzmistka wierze ze sie uda,moj maz wieczny pesymista bije sie z myslami ,wkoncu topimy w to cale oszczednosci,ale w polsce mamy male szanse na rozwoj ,dablin dobra mysl mialo byc w gorey ale niczego nieprzesadzam pozdrawiam

Dodano: 10.10.2007 13:21

Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.