Grupa: Praca i życie
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 160 / Dołącz do tej grupy

Masz z czymś problem? Szukasz porady?


Forum: Praca i życie / Masz z czymś problem? Szukasz porad
 
kmroz1987 (2.50)
kobieta, lat 37,
Killarney, Irlandia

Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam, pracuje jak pielęgniarka w Irlandii i chciałabym nawiązać kontakt z innymi Polkami pracującym w tym zawodzie na terenie Irlandii. Chciałabym wymienić swoje opinie i spostrzeżenia.
Dodano: 26.02.2013 22:14, ostatnio
Odpowiedzi: 85   Odsłon: 29961
 
jagoda2 (2.50)
kobieta, lat 52,
Ballybay Co.monaghan, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam
Jestem pielegniarka i pracuje w zawodzie 7 lat w Irlandii
Niestety pracuje w Nursing home,pisze niestety poniewaz wiem ,ze w porownaniu do pracy w szpitalach warunki pracy sa gorsze....
nizsze place a odpowiedzialnosc i obowiazki wysokie ,szczegolnie jak sie jest jedna pielegniarka na dyzurze np.w nocy
W Polsce pracowalam na intensywnej i raczej jestem" zaprawiona w boju" ale czasem nerwy puszczaja ...
Traktuja nas gorzej,mimo tego ,ze pracujemy ciezko i mamy wysokie kwalifikacje
Irlandzkie pielegniarki nie potrafia nawet pobrac krwi,manualne zdolnosci bliskie zeru
Papierki najwazniejsze,nawet kosztem pacjenta, a tak naprawde wlasnie kosztem pacjenta !!!
Pracuje w zawodzie i to jest plusem....znam dziewczyny tutaj ,ktore nie maja wyzszego i niestety z wiedza pielegniarska i doswiadczeniem z Polski ,nie dostaly prawa wykonywania zawodu.Pracuja najczesciej jako opiekunki
Milo bedzie znalezc kontakt w kolezankami po fachu
pozdrawiam
Dodano: 28.02.2013 17:56
 
kmroz1987 (2.50)
kobieta, lat 37,
Killarney, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Hej
ja tez niestety jeszcze pracuje w domu opieki (1.5 roku, wcześniej 2 lata pracowałam w szpitalu w Polsce) ale coraz bardziej przymierzam się do poszukania pracy w szpitalu, choć wiem że obecnie jest to dość ciężkie zadanie.
Zgodzę się z Tobą, że papierki to rzecz święta u nich i coraz to ich więcej, a czasu brakuje.
U mnie dokładają nam coraz więcej zadań, np obecnie gdy przychodzi miesięczna apteka musimy ją sprawdzać czy to mamy dzienny dyżur czy nocny, wczesniej menadżer sie tym zajmowała, ale chyba sie zmęczyła.
Ponieważ jesteś tu dłużej ode mnie chciałabym zadać Ci kilka pytań moze wiesz więcej ode mnie.
Czy w Irlandii nie ma jakieś spisu leków które może pielęgniarka podać pacjentowi bez zgody lekarza jak to jest w Polsce.
Czy w ciągu tych 7 lat zrobiłaś jakieś kursy jeśli tak to jakie uważasz za przydatne?
Dziękuje i mam nadzieję że pozostaniemy w kontakcie
Jeśli wolisz możesz pisać na maila k_mroz@o2.pl
pozdrawiam
Dodano: 28.02.2013 18:50
 
jagoda2 (2.50)
kobieta, lat 52,
Ballybay Co.monaghan, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam
Musze powiedziec.ze jesli chodzi o miesieczna dostawe lekow to sprawdzamy leki rowniez....malo tego jedna z pielegniarek jest odpowiedzialna za zamowienia lekow,inna za opatrunki itp .praca rozplanowana ...tzn.na barki szaraczkow
jesli chodzi o kursy to mnostwo jednodniowych....np.medication administration;
wounds management;Paliative care with syringe driver ;oczywiscie aby pozwolono ci pobierac krew musisz miec Venepuncture programme
Kursy MUST - zywieniowe ;Parkinson's disease(polecam)
Infection control;
i bardzo polecam Legal aspect of documentation ,bo jak wiesz to dla nich najwazniejsze.To tyle co pamietam....wiekszosc z nich to powtorki wiedzy
Nowoscia dla mnie ,ktora polecam jest strona hseland.ie
tam dowiesz sie nowinek i mozesz rowniez robic kursy on-line
co oszczedza czas i pieniadze,musisz sie tylko zalogowac i juz.
wiem ,ze bord wprowadzil w tym roku wymogl doszkalania sie samodzielnego przez pielegniarki...wiec prawdopodobnie rocznie beda wymagac kilka kursow
pozyjemy ,zobaczymy Generalnie mam tutaj rejestracje jako general nurse,nie mam zadnych specjalnosci
pozdrawiam




Dodano: 1.03.2013 18:53
 
mrpigula (2.50)
mężczyzna, lat 38,
Polska, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Cześć pielęgniarki, ja szukam pielęgniarek z za granicy, ponieważ prowadzę pewien projekt pielęgniarka na emigracji.
Wysłałem Wam wiadomość na priv. Pozdrawiam.
Dodano: 18.05.2013 8:52
 
mrpigula (2.50)
mężczyzna, lat 38,
Polska, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
A są jeszcze tutaj inne pielęgniarki oprócz Was?
Dodano: 25.05.2013 10:23
 
wiolaf (2.50)
kobieta, lat 39,
Kraków, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam!
Czy ktoś mógłby mi ogólnie napisać jak zarejestrować się w irlandzkich izbach piel., ile to trwa i kosztuje?
Planuje w niedługim czasie przeprowadzkę do Irlandii i zależy mi bardzo na pracy w zawodzie - nie wiem od czego zacząć.
Pozdrawiam
Dodano: 28.07.2013 10:07
 
wiola72 (2.50)
kobieta, lat 49,
Ennis, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam. Starałam się o rejestrację w tutejszych izbach. Czekałam ponad 2 lata i dostałam negatywną odpowiedz. Jestem po liceum medycznym z 16 letnim stażem. Może wie ktoś dlaczego odmówiono mi rejestracji. Proszę o odpowiedź.
Dodano: 16.09.2013 23:32
 
Lea (4.02)
mężczyzna, lat 2024,
, Gabon
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Hej Wiola a nie lepiej zapytac u zrodla dlaczego Ci odrzucili ...moze poddali pdo watpilwosc wystarczajacy poziom jezyka umozliwiajacy Ci prace z pacjentami ,, albo szkola ktora skonczylas nie jest w ich rejestrze - rozumiem ze jestes rozgoryczona ale moze na poczatek zapytaj ich ...
moze sa prawnicy ktorzy pomagaja pielegniarkom sie zarejestrowac tu

Ja bym tak zrgobila gdyby mi odrzucili moja aplikacje....
nie mniej zycze powodzenia moze nastepnym razem sie uda

Dodano: 17.09.2013 8:40
 
wiola72 (2.50)
kobieta, lat 49,
Ennis, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam. Starałam się o rejestrację w tutejszych izbach. Czekałam ponad 2 lata i dostałam negatywną odpowiedz. Jestem po liceum medycznym z 16 letnim stażem. Może wie ktoś dlaczego odmówiono mi rejestracji. Proszę o odpowiedź.
Dodano: 17.09.2013 9:06
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Poniewaz po LM mozna wykonywac zawod pielegniarki tylko w kraju jego ukonczenia, tzn w Polsce.

Ten post został edytowany - 17.09.2013 18:45:05
Dodano: 17.09.2013 18:21
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/119
Dodano: 17.09.2013 18:22
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
W "warunkach uznawania kwalifikacji", ktore Ci przeslalam, umieszczono dopuszczenie mozliwosci uznania kwalifikacji po LM na Zasadach Ogolnego Systemu i o ile pamietam, spelnialo sie te warunki majac po ukonczeniu LM 5 lat praktyki w ostatnich 7. Wtedy panstwo, w ktorym pielegniarka ubiegala sie o rejestracje moglo ja wydac od razu lub najczesciej wymagac odbycia przez nia kursu adaptacyjnego (6-7 tygodni).

Wszystko to jednak pozostalo glownie na papierze. Zapis w dyrektywie unijnej jest, ale nie dziala. Tak jak i kursy, tez na papierze lub po znajomosci.

Dzieje sie tak chyba dlatego, ze w Irlandii jakies 12 lat temu zrezygnowano z ksztalcenia pielegniarek na poziomie srednim, wiec zaprzestano tez przyjmowania ze srednim z zagranicy. Zdarzalo sie, ze rejestrowali po LM, ale to byly jednoski i przyjeli je, bo sami jeszcze nie wiedzieli jak sie ustosunkowac do tej dyrektywy i otwartych granic. Nie bez powodu tez trzymaja dokumenty przez 2 lata - wtedy nie ma juz doswiadczenia 5 lat w ostatnich 7.

Z UK mam informacje, ze tam sie dziewczynom po LM czasami uda zarejestrowac, ale nie ma na to reguly, byc moze zalezy od zapotrzebowania, a moze od osoby, ktora taka rejestracje wydaje.

Wedlug mnie, masz dwa wyjscia: 1. Sprobowac sie zarejestrowac w UK, trzeba wziac pod uwage koszty, ale z ta rejestracja z UK mozna pewnie cos tu zwojowac, 2. Zrobic studia licencjackie pomostowe. W Polsce chyba najtaniej i najszybciej.
Dodano: 17.09.2013 18:43
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
W UK sa tez dziewczyny po LM, kotorym obiecano rejestracje po kursie adaptacyjnym, ale takich kursow nikt nie robi.

Tutaj jest fajne forum gdybys sie chciala czegos o UK dowiedziec:
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3798302&start=2970

W Irlandii zadnego forum nie znalazlam. Jest tylko to.
Dodano: 17.09.2013 18:51
 
wiola72 (2.50)
kobieta, lat 49,
Ennis, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc.Będę próbować się odwołać w ABA a z jakim skutkiem...zobaczymy.Pozdrawiam
Dodano: 17.09.2013 22:07
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Powodzenia.
Dodano: 17.09.2013 23:12
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Mozesz jeszcze tak jak @Lea zasugerowala, poszukac pomocy z zewnatrz. Zglos sie do jakiejs agencji , np TTM (z tego co wiem nie sa najgorsi) i zapytaj czy pomagaja w rejestracji. Wiem, ze pomagali kiedys.
Dodano: 17.09.2013 23:16
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Ja za bardzo nie w temacie zawodu pielęgniarki w Irlandii i na pewno są tutaj osoby które mają większą wiedzę. Znalazłem jednak najświeższe informacje na temat uznawania kwalifikacji pielęgniarek
.
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/ue-uzna-kwalifikacje-polskich-pielegniarek

Jak znam życie to wszystko trochę potrwa ale jest jakieś światełko....
Dodano: 10.10.2013 0:48
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Hejka,
Prywatny szpital w Dublinie poszukuje polskich pielegniarek.
Informacje dla zainteresowanych na priv.
Dodano: 14.10.2013 20:30
 
Gryzelda_1 (4.71)
kobieta, lat 38,
Dublin, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Ups... odkurzam się na forum Z tego co mi wiadomo (a pokrywa się z tym co napisała emmetroad - bo to mądra kobieta jest) po 'medyku' można pracować tylko w pl, jako że prawo nie działa wstecz tytuł nadany jest uznany... tak to trochę dziwnie brzmi, natomiast jeśłi chodzi o IE to prawo wykonywania zawodu może Pani otrzymać dopiero po ukończeniu studiów uzupełniających do licencjata... po LM jakieś 1,5 roku, jako, że obecne prawo wymaga minimalnie wykształcenia na tym poziomie aby otrzymać prawo wykonywania zawodu TERAZ.
... i nie ma niestety znaczenia, że ma Pani świetne doświadczenie a wiedzę możliwie większą niż przeciętniak po licencjacie...prawo.

Emmetroad, czy masz na myśli 'Twój' szpital? Bo teraz bym miała daleko... a powoli oglądam się za czyms nowym... pzdr
Dodano: 16.10.2013 1:56
 
emmetroad100 (4.17)
kobieta, lat 52,
Zielone Wzgorza, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Wyslalam Ci info na priv.
Dodano: 16.10.2013 10:52
 
Gryzelda_1 (4.71)
kobieta, lat 38,
Dublin, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
senks ;p
Dodano: 16.10.2013 16:35
 
HALINKA (2.50)
kobieta, lat 49,
Mul, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
hej . Mam pytanie ktory szpital poszukuje polskich piel.? Zaczne od pocztku pracuje w prywatny szpitalu ponad 3 lata .Zaczyna£am jako pomoc pielegniarki w Nursing home bylam tan przez rok ,nastepnie przenioslam sie na blok operacyjny na cssd. Po roku zastalam cssd tech. Od marca dostalam upragniony kontrakt pielegniarski jestem instrumetariuszka +(przycinanie szwow, uzywanie mloteczka na ent , itd) rok pracy na cssd dalo mi mozliwosc poznania wszystkich narzedzi uzywanych w szpitalu . Jak narazie mam doswiadcznie jezeli mozna to tak nazwac (nikt nie stoi mi nad glowa i nie pilnuje )w ENT, UROLOGY , GA , Dental i troszke eyes nadal sie ucze i pewnie jeszcze dlugo bo jeszcze ortopedyczne na mnie czekaja . W polsce pracowalam na onkologii i chemioterapii i oddz. pluc. nie za dlugo bo tylko 6 lat . Zwolnilam sie i wyjechalam do usa bylam tam rok a nastepnie irl . RGN mam od 2008 r zajelo mi troche czasu powrot do pracy. O rejstracje zlozylam w marcu a w czerwcu zaszlam w ciaze, pin otrzymalam w sierpniu . Jestem po studium pielegniarskim z dyplomem i gromada kursow zrobionych w pl .
Dodano: 21.10.2013 21:35
 
alinamiko (2.50)
kobieta, lat 56,
Ballina, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
Witam Cie
Czy mozesz podpowiedziec,gdzie moge zapisac sie na te kursy ,ktore podajesz?

pozdr.ALA
Dodano: 4.11.2013 12:40
 
alinamiko (2.50)
kobieta, lat 56,
Ballina, Irlandia
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
jesli Tobie moge pomoc,to rzeczywiscie wyslij maila do TTM,
podaje adres do Polki

Ewelina.Malko@ttm.ie

powodzenia
Dodano: 7.11.2013 12:40
 
Bozenal (2.50)
kobieta, lat 47,
Katowice, Polska
Temat:  Pielęgniarki w Irlandii
"hej . Mam pytanie ktory szpital poszukuje polskich piel.? Zaczne od pocztku pracuje w prywatny szpitalu ponad 3 lata .Zaczyna£am jako pomoc pielegniarki w Nursing home bylam tan przez rok ,nastepnie przenioslam sie na blok operacyjny na cssd. Po roku zastalam cssd tech. Od marca dostalam upragniony kontrakt pielegniarski jestem instrumetariuszka +(przycinanie szwow, uzywanie mloteczka na ent , itd) rok pracy na cssd dalo mi mozliwosc poznania wszystkich narzedzi uzywanych w szpitalu . Jak narazie mam doswiadcznie jezeli mozna to tak nazwac (nikt nie stoi mi nad glowa i nie pilnuje )w ENT, UROLOGY , GA , Dental i troszke eyes nadal sie ucze i pewnie jeszcze dlugo bo jeszcze ortopedyczne na mnie czekaja . W polsce pracowalam na onkologii i chemioterapii i oddz. pluc. nie za dlugo bo tylko 6 lat . Zwolnilam sie i wyjechalam do usa bylam tam rok a nastepnie irl . RGN mam od 2008 r zajelo mi troche czasu powrot do pracy. O rejstracje zlozylam w marcu a w czerwcu zaszlam w ciaze, pin otrzymalam w sierpniu . Jestem po studium pielegniarskim z dyplomem i gromada kursow zrobionych w pl . "





Hej, świetnie sobie poradziłaś. Ja jestem na anestezji w P., ale chciałabym przejść na instrumentację. Zostało mi jeszcze 1,5 roku mgr, a potem będę szukać szczęścia w kraju koniczynki. Rejestrację mam, pewnie tylko będę musiała odnowić. Powodzenia i wszystkiego dobrego.

Ten post został edytowany - 25.11.2013 18:47:02
Dodano: 25.11.2013 18:45
Odpowiedzi:    
1
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.