Grupa: Grupa Ogólna
Typ: Grupa Otwarta (każdy może dołączyć)
Utworzona przez: grupy (3.00)

Członków: 262 / Dołącz do tej grupy

Tutaj rozmawiamy o wszystkim...


Forum: Grupa Ogólna / Tutaj rozmawiamy o wszystkim...
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy

Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
Orientujecie sie czy musze zdawac polskie prawko zeby uzyskac kategorie C D i wyższe?
Dodano: 7.07.2013 22:24, ostatnio
Odpowiedzi: 10   Odsłon: 6029
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
wiem ze trezba predlozyc B starajac sie o wyzsze kategorie, lub robic od podstaw irlandzkie,(zeby nie oddawac polskiego - sentyment mam ) ale musze im mowic ze mam ? Sprawdza to gdzieś?
Dodano: 7.07.2013 23:05
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
tzn ze do fulla trezba 5 lat? nie szybciej?

"Aby uzyskać pełne Driver CPC (świadectwo kwalifikacji zawodowych), potrzebne będzie jeszcze ukończenie 35 godzinnego tzw. okresowego szkolenia (PERIOD TRAINING).
W Irlandii odbywa się je stopniowo w okresie 5 lat, po 1 dniu (7 godzin) w danym roku (data wyznaczająca początek kolejnego roku szkoleń: 10 września)"

Dodano: 7.07.2013 23:50
 
mariusz10 (4.65)
mężczyzna, lat 2024,
, Irlandia
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
Panowie..... Pamiętajcie..... Kobieta w dużym samochodzie ma pierwszeństwo na drodze

Jak nie siedzimy wyżej za kierownicą to marny nasz los.....
Dodano: 21.08.2013 1:06
 
survie (4.24)
mężczyzna, lat 47,
Kilkenny, Irlandia
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
Większemu, niekoniecznie mądrzejszemu zawsze lepiej ustąpić niżeli później kłócić się z głupcem.
Dodano: 21.08.2013 1:33
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
@ nie sycz kocie

przyznac jednak trezba ze baby to taka maniane na drogach odwalaja ze hoho,
ale moj tato nawet przyznal,co do cięzszych pojazdów, ze jak chlopy kierowcy znaczy sie z krwi i kości, zobacza babe wysoko i to jeszcze z blond czupryna to nie beda zaczepiac wiec droga moja hahhahahaha a i głupich rozmow tez toczyc nie musialabym :P


Ten post został edytowany - 21.08.2013 01:44:08
Dodano: 21.08.2013 1:41
 
pablozpuebla (2.50)
mężczyzna, lat 41,
Lublin, Polska
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
Mam pytanie odnośnie wymiany prawa jazdy polskiego na irlandzkie.
Posiadam polskie prawko kat. C+E, z wbitym kodem 95 (świadectwo kwalifikacji zawodowej).
Co się stanie przy wymianie mojego prawka na irlandzkie? Czy uznają mi kod 95 i wydadzą ich karte CPC do irlandzkiego prawka, czy moja kwalifikacja przepadnie i będę zmuszony zdawać ich CPC od początku.
Drugie pytanie odnośnie karty kierowcy, czy wymieniając polskie prawojazdy na irlandzkie, moja polska karta przestanie być ważna, czy mogę pracować na irlandzkim prawku i polskiej karcie? A może do irlandzkiego prawka wydadzą mi irlandzką karte kierowcy?
Możecie mi pomóc z tymi pytaniami?
Dodano: 21.08.2013 17:47
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
a po co Ty chcesz wymieniac na Irlandzkie, a jak zechcesz wrócic do POlski, a w POlsce to wiesz ze sie zmienia duzo ale na gorsze, i nie bedziesz mogł korzystac z Irlandzkiego prawka. W ire mozesz spokojnie jeżdzic na wszytkich swoich europejskich polskich papierach i kwalifikacja zawodowe na kodzie 95 sa równiez akceptowane. Jesli jednak chcesz wymieniac koniecznie prawko lub pracodawca bedzie tego wymagał Twoje kwalifikacje sa ważne , ale musisz pamietac by je uwzglednic w odpowiednich formularzach przy zmianie prawka.

TYle to wiem z posiadanej wiedzy, ale pytałam jeszcze brata, ktory od lat jeżdzi na polskim prawku w UK i potwierdzil. Jedynie jakie to sa formularze etc to Ci nie powiem bo tak daleko nie zaszlam w robieniu kat wyzszej jak B. A nie oddam im swojego polskiego prawka. wiec na razie nie wnikam glebiej . Mysle jak sie do tego zabrac by nie robic od podstaw wszytkich papierów.


Dodano: 22.08.2013 11:22
 
pablozpuebla (2.50)
mężczyzna, lat 41,
Lublin, Polska
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
Zakładam, ze będę zmuszony wymienić, bo w ogłoszeniach często( szczególnie tych z agencji) wymagają irlandzkiego prawka, najprawdopodobniej dotyczy to ubezpieczalni, które zawyżają koszty oc ac gdy ktoś posiada prawko europejskie a nie irlandzkie.
Wydaje mi się, ze może mi to pomóc w podjęciu pracy, a wiem też, że w UK nie ma z tym problemu, natomiast nie wiem czy to wszystko będzie takie łatwe w ire i nie zdziwe się, że na to pytanie zadane w RSA, pani z okienka powie mi, że ona tak naprawdę nie wie czy mi uznają kod 95 czy nie ale lepiej żebym zrobił ich...
Jak ktoś coś wie więcej to piszcie.
Dodano: 24.08.2013 17:38
 
mundek131 (4.13)
kobieta, lat 2024,
Citta Di Castello, Włochy
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
ale Pablo, Polska jest w uni tak jak Irlandia i akceptowac musza, chca czy nie, łachy nie robią , jesli nie chca to tylko 'bo nie' , kaprys osoby z okienka. Bardziej mozesz miec racje z tymi ubezpieczalniami, na to nie wpadłam wczesniej, heh. To ja juz za wiele nie pomoge, co wiedzilam podpowiedzialam, reszte moglam szukac w necie , ale to Ty sam potrafisz zrobic też , prawda


pozdr.M

Ten post został edytowany - 24.08.2013 20:38:57
Dodano: 24.08.2013 19:07
 
007kamillos (2.50)
mężczyzna, lat 41,
Dublin, Irlandia
Temat:  prawo jazdy kat.C i wyższe 'cięższe'
Chcesz zrobić Prawo Jazdy w Irlandii na kat. C, CE, D?
A może potrzebujesz uzyskać informacje na temat Driver CPC?
Jeśli tak, to dobrze trafiłeś.
https://naukajazdy.ie/prawo-jazdy-c-ce-d-oraz-driver-cpc/
Dodano: 19.02.2022 22:53
Dodaj Odpowiedź
 Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na tego posta.
Zaloguj się aby odpowiedzieć na posta lub zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie.